Корисні поради
на всі випадки життя
» » Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?

Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?

Додано: 02.12.15
Рубрика: Дім і затишок

Ламінат – це підлогове покриття, яке набуло надзвичайну популярність в наші дні в силу властивих йому переваг. Головна його перевага – доступність з фінансової точки зору. Також він практичний, має досить хорошим терміном служби, простий в укладанні. А для любителів теплих підлог, які цінують затишок і комфорт у своєму житло, використання ламінованих панелей в якості фінального покриття – ідеальне рішення! Але далеко не всі системи теплих підлог можна монтувати під ламінат.
Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?

Тепла підлога під ламінат

Існує три основних види: електричний, водяний і інфрачервоний тепла підлога під ламінат. Який краще, вирішувати, звичайно, вам, але останній тип вважається найбільш сучасним і модернізованим. Саме про такому теплому поле і піде мова в нашій статті.

ІЧ-підлога під ламінат – доля сучасності

Електричний і водяний варіанти поступово відходять у минуле. Інфрачервона тепла підлога під ламінат, або, як його ще називають, плівковий, завоював величезну популярність у населення. Відносно невеликий показник товщини і однорідність ламінатних панелей забезпечують ефективне поширення ІЧ-променів по всій поверхні. А конструкційні особливості плівкового полотна (системи теплої підлоги) не дозволяють випромінювання проникнути вглиб підстави, таким чином забезпечуючи високий рівень економічності обігрівальної системи.

Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?

Принцип роботи інфрачервоних теплих підлог

Робота плівкових теплих підлог заснована на використанні спеціальної технології, яка полягає в особливостях сполук з биметаллов. Коли установка підключається до електромережі, за цим біметалічним з'єднанням проходить струм, викликаючи інфрачервоні промені, які виходять від них.
Всі за і проти

Інфрачервоний плівковий тепла підлога під ламінат має ряд переваг перед своїми конкурентами:

 • простота в монтажі;
 • можливість самостійної установки;
 • доступність;
 • якісна заміна стаціонарного опалення (в районах з теплими кліматичними умовами);
 • відсутність коливань температурних режимів;
 • економічний витрата енергії.

Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?

Чи можна встановити інфрачервона підлога самостійно?

Тепла ІЧ-підлога під ламінат не тільки зробить покриття сучасним, але і додасть йому властивість функціональності, яке полягає в моментальному створення комфортного мікроклімату в приміщенні/кімнаті в будь-який час доби і взимку, і влітку. Провести монтаж інфрачервоної теплої підлоги під ламінат самостійно більш ніж реально. При цьому немає необхідності вдаватися до використання дорогих технологій і робити стяжку з бетону.

Необхідний інструментарій

Для робіт знадобляться:

 • підкладка під ламінат з тепловідбивним властивостями;
 • інфрачервона плівка;
 • температурні датчики;
 • температурний регулятор;
  Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?
 • електрична проводка;
 • набір кріплень у вигляді затискачів для установки полотен;
 • набір ізоляції для інсталяції;
 • плівка з поліетилену, головне призначення якої - захист від вологи;
 • клейка стрічка сантехнічного призначення;
 • ніж для шпалер;
 • ножиці;
 • металева лінійка;
 • вимірювальна рулетка;
 • простий олівець.

Види інфрачервоної плівки

Інфрачервона плівка класифікується в залежності від типу нагрівального елемента, а він може бути двох видів:


 • біметалічний;
 • вуглецевий.

Варто відзначити, що вуглецева плівка вважається більш еластичною і довговічною.

Як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат: загальні правила установки

 • Дистанційність. Систему теплої підлоги слід влаштовувати на певній відстані від джерел обігріву, таких як каміни, батареї, печі та інші. Як правило, мінімальний показник такої дистанції становить 50 сантиметрів.
 • Вільний простір. Дозволяється монтувати виключно на вільному від меблів просторі інфрачервоні теплі підлоги під ламінат. Відгуки свідчать про те, що при установці системи під меблі або обладнання опалювальна конструкція або вся підлога в цілому можуть перегрітися.

Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?

 • Доступність. Покриття на підлозі повинна підтримувати можливість контролювання функціонування конструкції і забезпечувати доступ до системи в будь-який момент.
 • Вентиляція. Як відомо, ламинатному покриттю властива мінімальна теплопровідність. Саме тому воно повинно мати якісною вентиляцією, яка частково залежить від правильного укладання ламінату.

Робимо інфрачервона тепла підлога під ламінат своїми руками: інструкція з монтажу

Основною вимогою при укладанні теплої підлоги є рівну основу, що не має яких-небудь горбів і тріщин. Також в кімнаті повинна перебувати розетка, що дозволяє підключитися до електромережі 220 В. Після того як ви переконалися відповідно цим двом вимогам, слід приступити до наступних дій.

Підготовчі та ізоляційні роботи

Крок 1. Очищення підстави. Проведення очисних робіт з метою ліквідації забруднень і сміття. Рекомендується задіяти пилесосное обладнання.

Крок 2. Заміри. Необхідно заміряти габарити приміщення і зробити розрахунок матеріалу. Укладати ІЧ-плівку внапуск не можна. Тому, якщо в силу розмірів кімнати певну кількість цілісних смуг укласти не виходить, то передбачається можливість створення невеликих проміжків між ними.


Крок 3. Монтаж тепловідбивною підкладки. Інфрачервона тепла підлога під ламінат при укладанні передбачає використання спеціальної підкладки з тепловідбивним властивостями. Застеляється такий матеріал по всій площі приміщення. У разі невідповідності розмірів його можна вкоротити.

Крок 4. Обробка стиків підкладки. Стики тепловідбивного матеріалу треба проклеїти монтажної клейкою стрічкою з зовнішньої сторони.

Крок 5. Підготовка опалювальної плівки. ІК-плівку нарізати, керуючись розмірами приміщення. Робити надрізи можна тільки на ділянках, які пофарбовані в білий колір.

Крок 6. Укладання плівки. Нагрівальна плівка розміщується на підлозі по всій кімнаті, якщо вона звільнена від громіздких меблів. Якщо така є, укладання слід проводити у вільних місцях.

Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?

Крок 7. Ізоляція шин. Шини з міді в місцях розрізів плівки слід ізолювати електротехнічної клейкою стрічкою, перекручуючи її через місце зрізу. Дуже важливо при цьому, щоб під стрічку не потрапив повітря.

Крок 8. Обробка заземлювальної шини. Шину, яка, як правило, розташовується в центральній частині опалювального полотна, необхідно відігнути з двох сторін. При цьому зрізи зачіпати не мають, власне кажучи, так само, як і решта білі ділянки.

Крок 9. Ізоляція плівки на тій ділянці, який звільнений від заземлювальної шини з міді. Використовується електротехнічна клейка стрічка. Приклеювати її потрібно так, щоб залишався на загин виворітну сторону.

Крок 10. Ізоляція зрізів ІЧ-плівки скотчем, який наклеюється на 1/2 ширини і перегинається через зріз.

Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?

Припаивание проводів і підключення терморегулятора

Крок 11. Вирівнювання плівки за місцем укладання і її кріплення до підкладці з тієї сторони, яка протилежна стороні розміщення температурного регулятора.

Крок 12. Паяння проводів, які з'єднують окремі ділянки плівки. Плівку відігнути з того боку, де встановлений температурний регулятор, так, щоб її виворітна сторона дивилася вгору. З метою підвищення рівня комфортності при виконанні робіт дозволяється на час зафіксувати плівку монтажної клейкою стрічкою. Далі починається підготовка матеріалів: інсталяційного дроти, показник перерізу якого становить 25 м 2 , паяльного інструменту потужністю не більше 60 Вт, припою. З шин захисного призначення, що розташовуються по краях плівки, за допомогою використання нагрітого паяльника або канцелярського ножа видаляють ізоляційний шар. Паяльним апаратом намічаються краю зрізу, ізоляція плавиться. Після цього залишається тільки провести зачистку ножем.

Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?

Крок 13. З'єднання ділянок плівки паралельно методом зварювання. Зачистка інсталяційного дроти від ізоляційного покриття повинна здійснюватися акуратно на площі, якої буде достатньо для пайки. При цьому жила проводу не надрізається. Поєднуючи ділянки плівки, слід керуватися правилом «фаза-нуль». Виходячи з цього, раціональніше використовувати дріт з різнобарвним ізоляційним покриттям. Під час пайки не можна, щоб дроти перетиналися, а також були дуже натягнуті. В іншому випадку не уникнути їх пошкодження або обриву.

Крок 14. Ізоляція місць пайки. Місця, де спаяні дроти, ізолюються електротехнічної клейкою стрічкою.

Крок 15. Монтаж температурного датчика підлоги. Встановлюють такий прилад під плівку, в заглиблення, яке зробили заздалегідь в підкладці з тепловідбивним властивостями. Термодатчик укладається під плівку в центральній частині її робочої зони, в самому теплому місці кімнати. Виконуючи останню вимогу, ризик перегріву плівки майстер зводить на немає. Провід, який входить в комплект з термодатчиком, прокладають по підкладці і ведуть до терморегулятора. Останній фіксується до підкладці за допомогою монтажного скотча.

Крок 16. Зачищення проводів, лудіння їх кінців та приєднання до певних клем температурного регулятора. Аналогічним чином потрібно вставити інсталяційний провід, який йде до нагріваючим шин плівки, і живильний кабель.

Крок 17. Дотримуючись попереднього алгоритму дій, потрібно з'єднати заземлювальні шини плівки. Вони зачищаються, підрізають і з'єднуються за допомогою використання смужки з міді або кабелю. Дроти на виході поміщають в гофровану трубу.

Крок 18. Фіксація плівки. Кріпити плівку потрібно на підкладці, використовуючи монтажний скотч. При цьому не можна, щоб окремі ділянки плівки лягали один на одного внахлест.

Тестування і укладання ламінатних панелей

Крок 19. Кріплення заземлюючого проводу, виведеного з гофрованої труби, до контакту заземлення температурного регулятора, а якщо такого немає, до контуру заземлення.

Крок 20. Перевірити до укладання потрібно інфрачервоний плівковий тепла підлога. Монтаж під ламінат здійснюється тільки після попередньої перевірки працездатності теплової конструкції. Для цього його слід підключити до електромережі 220 В, встановити температурний регулятор в середнє положення і запустити нагрівальний процес, натиснувши тумблер. В такому стані протримати не більше 1 хвилини, після чого якість і ступінь нагрівання всіх частин плівки перевіряють рукою.

Крок 21. Очищення. Ліквідація залишків монтажного кабелю та іншого сміття. Вважається допустимим використання пилососа.

Крок 22. Укладання поліетиленової плівки з метою поліпшення її гідроізоляційних властивостей. ІЧ-плівка вкривається поліетиленом так, щоб був нахлест на стіни десь 15-20 см. Показник товщини повинен бути більше 160 мкм.

Крок 23. Укладання ламінату.

Інфрачервоні теплі підлоги під ламінат: відгуки. Як вибрати і як покласти інфрачервона тепла підлога під ламінат?

Скажімо килимам немає

Пам'ятаєте! Не рекомендується використовувати в якості декору і оформлення інтер'єру в кімнаті килими та інші підлогові покриття, якщо встановлені інфрачервоні теплі підлоги під ламінат. Відгуки споживачів підтверджують це. Адже подібні речі створюють ефект затримки теплого повітря, що може стати причиною перегріву настилу. Наприклад, якщо палас постелити там, де встановлений терморегулятор, реле живлення буде систематично вимикатися, а отже, про ефективність обігріву приміщення або кімнати не може бути й мови.

Поради та рекомендації

Перед тим як укладати інфрачервона тепла підлога під ламінат, слід скласти відповідну схему, враховуючи наступні нюанси:

 • Регулятор температури повинен розташовуватися на висоті 15 см від підлоги в найбільш доступній і зручній зоні.
 • Температура поверхні ламінатної пілоги в цілому знаходиться в прямій залежності від того, в якому місці буде поміщений термодатчик. Оптимальним є розташування пристрою неподалік від вікон або дверей – там, де найбільш прохолодно.
 • Укладання інфрачервоної теплої підлоги під ламінат заборонена під встановленої меблями та обладнанням. Якщо через брак достатнього простору в кімнаті ця вимога порушується, то обов'язково створення так званих повітряних кишень, мінімальний показник висоти яких становить 10 см.
 • Крайні полотна плівки не повинні бути щільно притиснутими до стінової поверхні. Вони повинні знаходитися на відстані від стіни приблизно 15-40 см по всьому периметру. При цьому довжина полотна не повинна бути більше 8 см.
 • Розрізати плівкові нагрівачі слід тільки в спеціальних місцях.
 • Розташування системи інфрачервоного підлоги під ламінат внапуск неприпустимо.
 • Що говорять користувачі?

  Більшість людей, які мають ламинатное підлогове покриття, вибирають інфрачервоні теплі підлоги під ламінат. Відгуки, однак, є як позитивні, так і негативні.

  Одні відзначають ефективність таких статей як обігрівальної системи в цілому для приміщення. Інші скаржаться на неестетичний зовнішній вигляд із-за втрати рівності ламінованої підлоги, а також на нестійкість конструкції. Недоліки, про яких говорять користувачі, можуть стати наслідком нехтування тим чи іншим правилом монтажу або експлуатації, оскільки дуже важливо правильно встановлювати інфрачервоні теплі підлоги під ламінат. Відгуки при виборі типу обігріву для підлоги, звичайно, прочитати варто, але близько до серця сприймати все ж не потрібно. Краще вивчіть технічні характеристики ІЧ-плівки і самого ламінованого покриття при виборі, а монтажні роботи довірте фахівця, якщо сумніваєтеся у власних силах.