Корисні поради
на всі випадки життя
» » Київські медичні університети. Національний медичний університет ім. Богомольця. Медичний університет УАНМ

Київські медичні університети. Національний медичний університет ім. Богомольця. Медичний університет УАНМ

Додано: 02.12.15
Рубрика: Цікаве

Ще з часів Радянського Союзу столиця України – місто Київ - традиційно вважалася кузнею кадрів країни. Тут є безліч різних вузів, в які щорічно надходять мільйони студентів. Не є винятком і київські медичні університети, які щороку відкривають свої двері не лише випускникам українських шкіл, але і представникам інших країн.

Лідер медичної освіти в країні

Перше місце по праву віддано одному і найстаріших вузів країни, яким є київський Національний медичний університет ім. Богомольця .

Київські медичні університети. Національний медичний університет ім. Богомольця. Медичний університет УАНМ

Сьогодні він являє собою навчальний заклад, що спеціалізується на навчальній і методичній роботі і передбачає підготовку кадрів медичного профілю. Київський медичний університет Богомольця очолює рейтинг українських внз медичного напряму. Тут готують педіатрів, стоматологів, фармацевтів, косметологів, медичних психологів і т. д.
Київські медичні університети. Національний медичний університет ім. Богомольця. Медичний університет УАНМ

Навчальний процес у вузі здійснюють понад 12 тис. викладачів, серед яких 65 є членами українських академій наук і 35 зарубіжних, 45 – діючими членами міжнародних наукових спілок та організацій. Є в професорсько-викладацькому складі та лауреати держпремій, а також заслужені діячі у сфері освіти, винахідництва, науки і техніки. Кваліфікаційний склад колективу викладачів також характеризує якісний рівень університету і включає:

 • 145 професорів і 192 доктора наук;
 • 340 доцентів і 719 кандидатів наук.

Тут є бюджетна та контрактна форми навчання, гуртожитки. Продовжити розвиток в напрямку наукової діяльності дозволить аспірантура і докторантура за різними спеціальностями медичного профілю. У вузі є денна та заочна форми навчання.
Історія створення

Починається вона з документа, який був підписаний імператором Миколою Першим в 1840 році про те, що в Київському університеті слід відкрити медичний факультет. Необхідність такого рішення царя була обумовлена декількома причинами. Перша полягала в тому, що в Київ повинні були перевести Віленську академію, яка перебувала у Вільно (нині Вільнюс). Друга була обумовлена високою потребою в лікарях, яка загострювалася всякий раз, коли починалися епідемії та війни.

Перші лекції почалися у вересні 1841 року. Так з'явився медичний факультет Київського університету імені Святого Володимира. Деякий час він залишався підрозділом університету. Статус самостійного навчального закладу він отримав набагато пізніше – в 1920 році. Тоді під назвою Інститут охорони здоров'я були об'єднані декілька медичних факультетів, розташованих у різних університетах та інститутах. Новоутворений навчальний заклад декілька разів змінювало свою назву до тих пір, поки в 1921 році не стало Київським медичним інститутом.

У воєнний час інститут евакуювали в Челябінськ, але вже в 1943 році заняття були відновлені. Ще однією знаменною датою в історії університету є присвоєння йому імені Олександра Богомольця. Останні зміни в назву університету були внесені в 1995 році - тоді він отримав статус національного.


Структура університету

Київський медичний університет імені Богомольця включає дванадцять факультетів, які забезпечують підготовку лікарів за різними напрямками діяльності:

 • чотири медичних факультети, які готують хірургів, гінекологів, педіатрів, терапевтів, імунологів і т. д.;
 • стоматологічний: тут, згідно з направленням, випускають хірургів, дитячих лікарів ортодонтів і т. д.;
 • фармацевтичний: тут можна стати не тільки фармацевтом, але і косметологом;
 • медико-психологічний факультет готує лікарів-психологів.

Крім навчання, є можливість підвищити кваліфікацію на відповідному факультеті. Також є підрозділ, який займається організацією навчання іноземних студентів.

Київські медичні університети. Національний медичний університет ім. Богомольця. Медичний університет УАНМ

Крім того, слід зазначити, що київський Національний медичний університет готує також і військових лікарів. Цим займається факультет з підготовки фахівців-медиків для збройних сил.

Як відбувається навчальний процес

Київський медичний університет імені Богомольця проводить навчання за кредитно-модульною системою, як і більшість вузів країни. Однак на старших курсах деяких факультетів збережена традиційна система організації навчання. Сюди відносяться фармацевти, стоматологи і психологи.

Навчальний процес здійснюється в декількох формах:

 • аудиторної – у вигляді лекцій, семінарів та консультацій;
 • індивідуальної – тут слід працювати самостійно над такими завданнями, як історії хвороби, акти судмедекспертизи і т. д.;
 • самостійною – студент вибирає який-небудь з елективних курсів, який вивчає сам;
 • практичної – тут купується неоціненний досвід, такі заняття можуть проводитися за межами університету в якомусь медичному закладі;
 • різного роду контрольних заходів.

Розвиток міжнародних зв'язків

Цей критерій в умовах глобалізації є визначальним чинником розвитку будь-якого вузу. Київський Національний медичний університет активно працює в цьому напрямку. На базі університету проводяться конференції, симпозіуми, тренінги та форми. Здійснюється обмін студентами, так і викладачами з метою подальшого розвитку співпраці і реалізації різних міжнародних програм.


Київські медичні університети. Національний медичний університет ім. Богомольця. Медичний університет УАНМ

Університет розвиває активну взаємодію з різними всесвітніми організаціями охорони здоров'я. Не обійшов своєю увагою внз і співпраця з міжнародними центрами освіти, що забезпечують взаємодія з різними європейськими країнами, серед яких Німеччина, Італія, Польща і т. д. Залучений університет та в такі проекти ЄС, як Erazmusundus і TEMPUS. Вони створюють умови для забезпечення мобільності як студентів, так і викладачів вищих навчальних закладів різних країн-учасниць. Ще одним напрямком цих проектів є залучення в модернізацію, яка дозволить вузу знайти конкурентоспроможність на міжнародному ринку послуг освіти.

Відомі обличчястості

Це, безумовно, гордість університету та підтвердження того, що тут не даремно витрачають час. Серед найбільш відомих обличчястостей, закінчив Київський медичний університет імені Богомольця - кардіохірург і письменник Микола Амосов, письменник-драматург і одночасно практикуючий лікар Михайло Булгаков, академік і президент академії наук УРСР Олександр Богомолець, ім'я якого сьогодні носить університет. Є серед видатних випускників та представники церкви. Це архієпископ Лука, в миру відомий як Валентин Феліксович Войно-Ясенецький. Він був не тільки випускником університету, але і відомим хірургом, вміло поєднував свою світську діяльність зі служінням Богу.

Також прославив свою альма-матер і доктор медичних наук, професор Євген Чазов, який вів свої дослідження в області кардіології.

Університет нетрадиційної і народної медицини

Крім державних внз, київські медичні університети представлені також і одним приватним вузом. Його особливістю є те, що тут поєднуються держстандарти медичної освіти та найбільш ефективні і випробувані практикою народні і нетрадиційні спобличчя лікування.

Саме таким є Київський медичний університет УАНМ (КМУ УАНМ). Під абревіатурою ховається Українська академія народної медицини.

Київські медичні університети. Національний медичний університет ім. Богомольця. Медичний університет УАНМ

Ідея створення університету виникла у його засновника Валерія Поканевича на початку дев'яностих. Застосовуючи різні народні практики, заслужений лікар України відзначав їх дієвість і втілив свій задум у 1992 році, створивши Київський медичний університет народної медицини на базі УАНМ.

Структура і підрозділи

Освітній процес здійснюють три факультети:

 • медичний – тут навчають звичайній лікувальній справі;
 • стоматологічний, який готує зубних лікарів;
 • фармацевтичний - готує, відповідно, фармацевтів.

Особливістю цього навчального закладу є те, що тут навчання включений блок дисциплін з народної і нетрадиційної медицини. Останній включає такі предмети, як: гомеопатія, іридодіагностика, мануальна терапія і рефлексотерапія та інші. Це поєднання багато в чому забезпечує приплив студентів.

Київські медичні університети. Національний медичний університет ім. Богомольця. Медичний університет УАНМ

Слід зауважити, що навчальних закладів подібного роду немає не тільки на території України, але і на всьому пострадянському просторі і навіть в Європі. Але є приклади таких вузів у Сполучених Штатах, Китаї і Канаді.

Міжнародна діяльність

Реалізується у вигляді участі у різних міжнародних програмах, проектах. Сьогодні університет співпрацює з межвузовскими організаціями та підтримує зв'язки з освітніми закладами таких країн, як Польща, Німеччина, Росія, Греція і США.

Університет виступає співорганізатором структури CIRCEOS, діяльність якої спрямована на забезпечення співробітництва та наукових досліджень у сфері медицини.

Студенти Вузу кілька років поспіль беруть участь у міжнародних програмах, які забезпечують працевлаштування за кордоном на період канікул. Назви цих програм говорять самі за себе: «Служіння заради миру», «Медсестри в США».

Відомі обличчястості університету

Незважаючи на нетривалий період існування університет встиг виховати ряд видатних обличчястостей, серед яких є заслужені лікарі України, діячі науки і техніки, почесні лауреати Державних премій і нагород, доктора наук і академіки. Серед них: заслужені лікарі України Веселовська Зоя і Василь Мельник, заслужені діячі науки і техніки Георгій Гайко і Василь Тимофєєв, а також Володимир Скиба, який крім названих звань є ще й лауреатом Держпремії України. Особливо студенти шанують свого ректора – Віктора Туманова, який крім безлічі заслужених і почесних звань нагороджений орденом за заслуги у сфері освіти.

Що необхідно для вступу в медичний вуз

Отже, київські медичні університети славляться не тільки наданням якісної вищої освіти, але й дають можливість участі в міжнародних проектах і програмах, що дозволяють продовжити навчання в аспірантурі та докторантурі.

Київські медичні університети. Національний медичний університет ім. Богомольця. Медичний університет УАНМ

Що потрібно знати для того, щоб поступити в Київський медичний університет? 2015-й нічим не відрізняється в плані вимог від вступної компанії майбутнього року, тому потенційні абітурієнти можуть при бажанні дізнатися всю інформацію на сайті установи.

Насамперед потрібно уточнити, які сертифікати ЗНО потрібні для вступу на медичні спеціальності. Крім української мови і літератури, як правило, необхідно здати біологію, фізику чи хімію - виходячи з спеціалізації. Іноді потрібно тільки біологія, якщо є бажання вступати на педіатрію, фармацевтику або медичну психологію. Для того щоб стати стоматологом, необхідно здати ще і фізику.

Зрозуміло, що київські медичні університети знаходяться в столиці України, а ось адреси їх приймальних комісій знати студенту не завадить.

Отже, університет імені А.с Богомольця знаходиться за адресою: бульвар Шевченка, 13 народної медицини – на вулиці Льва Толстого, 9.