Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як приймати "Біфіформ" до їди чи після? Інструкція із застосування, відгуки

Як приймати "Біфіформ" до їди чи після? Інструкція із застосування, відгуки

Додано: 03.12.15

Мікрофлора людини – це сукупність кількох видів корисних мікроорганізмів (бактерій), які утворюють колонії. Зміна кількості колоній цих бактерій може привести до порушення роботи травної системи і, як наслідок, до дисбактеріозу. Саме в такі моменти рятують препарати, що містять біфідобактерії. Одним з найпоширеніших вважається «Біфіформ». Ціна на даний препарат залежить від його форми випуску і варіює в межах 250-170 грн.

Як приймати "Біфіформ" до їди чи після? Інструкція із застосування, відгуки

Про кишкової мікрофлори

Мікрофлора кишечника – це ціла група мікроорганізмів, так званих корисних бактерій, які активно взаємодіють між собою і забезпечують нормальну роботу травної системи. Завдяки цим бактеріям відбувається переварювання їжі і згодом - засвоєння вітамінів, мінералів, необхідних для повноцінної життєдіяльності. Крім корисних, в кишечнику можуть мешкати і «шкідливі» мікроорганізми. По суті, вони «заважають» нормальній роботі кишечника, виділяють продукти гниття і токсини. Ось чому важливо, щоб «корисних» бактерій було більше, ніж «шкідливих». Якщо останні синтезують продукти, що отруюють організм, то перші навпаки нейтралізують все шкідливе, що потрапила в кишечник - кислоти, спирти. Як тільки шкідливі бактерії починають переважати, відбувається дисбаланс в кишечнику, виникає дисбактеріоз. Причиною його виникнення можуть стати багато факторів, найбільш поширені - неправильне харчування, погана екологія, надмірне вживання спиртних напоїв і кави, вживання в їжу продуктів з ознаками псування. У більшості випадків пацієнтам при дисбактеріозі призначають препарат «Біфіформ». Як приймати «Біфіформ», до їди чи після, а також кратність прийомів і тривалість лікування описані в інструкції.
Як приймати "Біфіформ" до їди чи після? Інструкція із застосування, відгуки

Випускаються форми та склад

«Біфіформ» - це комбінований препарат, до складу якого складається з декількох компонентів. Він сприяє нормалізації кишкової флори. Випускається в наступних формах:

  • Капсули – створені спеціально для дітей у віці від двох років і дорослих. Містять ентерококи і біфідобактерії, які є звичними для кишечника. Капсула виконана з кислотостійких речовин і розчиняється тільки в кишечнику. Якщо дитині важко проковтнути капсулу, її можна розкрити і перемішати вміст із їжею або напоєм.
  • Порошок для дітей від року. Складається з біфідобактерій і лактобактерій, вітаміну В 1 і В 6 . Випускається з різними смаковими добавками. Є БАДом.
  • Жувальні таблетки призначені для дітей старше трьох років. Так само є БАДом до їжі, що містять у своєму складі біфідобактерії і лактобактерії.
  • Краплі – для новонароджених і дітей до року. Ця форма являє собою олійну суспензію, яка складається з біфідобактерій і термофільних стрептоккоков. Допускається наявність зважених часток.

Всі перераховані форми також містять спеціальні речовини, які служать живильним середовищем для бактерій. Багатьох цікавить, як приймати «Біфіформ», до їди або після. Інструкція препарату містить інформацію про те, що приймати його можна в будь-який час, незалежно від прийому їжі. Порошок «Біфіформ» можна розчиняти в будь-якої рідини.
Як приймати "Біфіформ" до їди чи після? Інструкція із застосування, відгуки

Фармакологія

«Біфіформ» є засобом, нормалізує роботу травної системи. Належить до групи протидіарейний коштів, мікробних препаратів та пробіотиків. Пробіотиками називають живі бактерії, при правильному використанні яких можна досягти рівноваги кишкової мікрофлори. Ентерококи і біфідобактерії пригнічують ріст і розмноження шкідливих мікроорганізмів шляхом синтезу молочної і оцтової кислоти. У складі препарату «Біфіформ» (прийом та його кратність повинен визначити лікар) представлені високо стійкі до антибіотиків бактерії. Прийом препарату покращує синтез вітамінів та їх всмоктування, а також бере участь у ферментативному розщепленні жирів, білків і вуглеводів.


Як приймати "Біфіформ" до їди чи після? Інструкція із застосування, відгуки

До складу препарату включені штами мікроорганізмів, стійких до багатьох антибіотиків. Тому «Біфіформ» можна приймати паралельно з антибактеріальною терапією.

Показання до застосування

«Біфіформ форте слід приймати при:

  • Лікуванні дисбактеріозу, а також профілактичних заходах при таких захворюваннях, як коліт, гастроентерит, зниженої або підвищеної кислотності в кишечнику, лікування антибіотичними засобами і сульфаніламідами.
  • Метеоризмі.
  • Розлади роботи кишечника і шлунка різної етіології.
  • Лікуванні хронічних захворювань травної системи і їх профілактики.
  • Хронічній та гострій діареї.
  • Підтримці імунітету у дітей та дорослих.

Як приймати "Біфіформ" до їди чи після? Інструкція із застосування, відгуки

Спосіб застосування і дозування

Не всі знають, як приймати «Біфіформ», до їди або після. В інструкції йдеться про те, що приймати його можна в будь-який час. Дітям у віці старше двох років і дорослим слід приймати по 1 капсулі двічі в день. У добу, максимальна доза не повинна бути більше 4 капсул. Капсулу слід запити водою і не розжовувати. Курс прийому 5-10 днів. Дітям віком 0-12 місяців призначають препарат у формі крапель – по 5 мл 1 раз в день. Перед застосуванням препарат необхідно струсити. Курс прийому 10-14 днів. «Біфіформ» у формі порошку приймають по 1 порошку або саші в день одноразово, тривалість курсу лікування може становити до 20 днів. Дітям віком старше трьох років призначають по 2 саше двічі або тричі на день. Жувальні таблетки призначають по одній 2-3 рази на день дітям від трьох років. Тривалість прийому – мінімум 5 днів.


Протипоказання

«Біфіформ», ціна якого залежить від його форми, не слід застосовувати при підвищеній чутливості до допоміжних речовин, що входять до складу «Бифиформа». Повний список цих речовин вказано в керівництві по застосуванню. В інших випадках приймати «Біфіформ» інструкція, відгуки не забороняють.

Як приймати "Біфіформ" до їди чи після? Інструкція із застосування, відгуки

Побічний ефект

Інструкція препарату не містить інформації про побічні реакції, що виникли як наслідок після прийому препарату. Негативні відгуки про препарат не зустрічаються.

Як зберігати

«Біфіформ» необхідно зберігати при температурі не вище 15°С, в темному і сухому місці. Препарат придатний до використання протягом двох років з дня його випуску. «Біфіформ» у формі крапель можна зберігати протягом 14 днів з дня розкриття флакона в холодильнику.

Вагітність та лактація

Питання про те, чи можна застосовувати біфідобактерії і як приймати "Біфіформ", до їди чи після, цікавлять більшість вагітних і годуючих жінок. Відповідь проста – можна і потрібно, якщо в цьому є необхідність. Даний препарат цілком безпечний як для мами, так і для майбутнього малюка. Він містить тільки корисні бактерії і вітаміни групи В. Вагітні жінки частіше за інших страждають дисбактеріозами, тому його призначають при лікуванні, а також при частій діареї в період вагітності (на якому терміні) та лактації. Проте все ж таки варто проконсультуватися з лікарем і визначити кратність прийому препарату.