Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Оксикорт" (спрей): ціна, інструкція із застосування, відгуки і аналоги препарату

"Оксикорт" (спрей): ціна, інструкція із застосування, відгуки і аналоги препарату

Додано: 03.12.15

Проблеми з шкірою виникають у багатьох людей. Щоб її вирішити, рекомендуємо звернутися до досвідченого дерматолога або алерголога. Тільки фахівець, грунтуючись на даних аналізів, допоможе вилікувати наявні захворювання, що дозволить вам знову стати володарем ніжною і шовковистою шкіри.

"Оксикорт" (спрей): ціна, інструкція із застосування, відгуки і аналоги препарату

У цій статті ми розповімо вам про те, як діє такий дерматологічний препарат, як «Оксикорт» (спрей). Відгуки пацієнтів про нього ви також зможете знайти трохи нижче.

Склад, опис і упаковка аерозолю

Де продається аерозоль «Оксикорт»? Спрей для зовнішнього використання у вигляді жовтої і однорідної суспензії без механічних включень та з характерним ароматом можна придбати в будь-якій аптеці.
Діючими елементами даного засобу є окситетрацикліну гідрохлорид і гідрокортизон. Також цей препарат містить у собі допоміжні складові у вигляді сорбитантриолеата, изопропилмиристата, лецитину, суміші пропану, ізобутану і бутану в якості пропеллента.

В якій упаковці надходить у продаж медикамент «Оксикорт»? Спрей можна придбати в аерозольних флаконах з клапаном і спеціальним розпилювальний пристроєм.

Фармакологія препарату

Як діє аерозоль «Оксикорт» (спрей)? Інструкція свідчить, що цей препарат здатний надавати протиалергічну, протисвербіжну, протизапальну і антибактеріальну дію. Він являє собою комбіноване засіб, ефективність якого зумовлена властивостями компонентів, що входять до його складу.

Гідрокортизоном називають синтетичний гормон кори надниркових залоз. Він сприяє протизапальному, противоаллергическому і противозудному ефекту, а також усуває набряк і перешкоджає виділенню випоту в ранах.
"Оксикорт" (спрей): ціна, інструкція із застосування, відгуки і аналоги препарату

Що стосується окситетрацикліну, то це антибіотичну речовину, яке згубно впливає і на грампозитивні мікроорганізми, і на грамнегативні бактерії.

Принцип дії спрею

Дія розглянутого кошти реалізується завдяки пригніченню фосфоліпази A2 в результаті чого запобігає вивільнення арахідонової кислоти та її метаболітів (у тому числі простагландинів). Також даний медикамент знижує вироблення серотоніну і синтез гістаміну, уповільнює білковий синтез в мікробних клітинах, зменшує проникність тканин, блокує вивільнення гістаміну та інших біологічних речовин, а також впливає на всі фази запального процесу.

У зв'язку з усім вищесказаним можна сміливо зробити висновок про те, що аерозоль «Оксикорт» (спрей) проявляє високу ефективність при шкірних захворюваннях алергічного характеру, які ускладнені бактеріальною інфекцією.

Кінетичні особливості ліки

Яка кінетика препарату «Оксикорт»? Спрей, а точніше, його активна речовина у вигляді гідрокортизону піддається біологічній трансформації в епідермісі. Він незначно проникає в системний кровотік і метаболізується в печінці. Виводиться цього речовина допомогою нирок.

"Оксикорт" (спрей): ціна, інструкція із застосування, відгуки і аналоги препарату

Абсорбція препарату підвищується при його регулярному застосуванні, а також використання під пов'язками, на великих ділянках тіла і при нанесенні на обличчя.

Не можна не сказати і про те, що всмоктуваність цього ліки більш виражена у дітей.

Що стосується антибіотиків окситетрацикліну, то він не абсорбується в кров, а тому і не чинить системного впливу.

Показання препарату

При яких захворюваннях призначають спрей «Оксикорт»? Аерозоль застосовують при:

 • екземі;
 • піодермії (стрептококової етіології, стафілококової і змішаної);
 • імпетиго;
 • гнійних ускладненнях дерматологічних захворювань алергічного характеру;
 • пухирчатці;
 • контактному і алергічному дерматиті;
 • абсцесах;
 • бактеріальної попрілості;
 • укусах комах;
 • фолликулите і сикоз;
 • кропив'янці;
 • фурункульозі і фурункулах;
 • хімічних та термічних опіках.

Також слід зазначити, що препарат «Оксикорт» (аерозоль) нерідко призначають при гострих захворюваннях з мокнутием і набряком, які локалізовані на шкірі, особі, в складках і на волосистій частині голови.


Протипоказання медикаменту

Коли не слід призначати аерозоль «Оксикорт»?

"Оксикорт" (спрей): ціна, інструкція із застосування, відгуки і аналоги препарату

Спрей, ціна якого зазначена нижче, не рекомендується використовувати при:

 • туберкульозі шкіри;
 • грибкових захворюваннях шкіри;
 • дерматомікозах;
 • вірусних захворюваннях шкіри;
 • передракових станах і новоутвореннях шкіри;
 • вагітності;
 • сифілітичний ураженні шкіри;
 • гіперчутливості.

Як застосовують препарат «Оксикорт»?

Спрей, аналоги якого представлені в кінці статті, перед застосуванням слід ретельно струсити. Уражені місця обробляють аерозолем, тримаючи його на відстані до 20 сантиметрів.

Расприскивание лікарського засобу здійснюють протягом одного - трьох секунд. Дану процедуру проводять два - чотири рази на добу (рекомендується через рівні проміжки часу). При цьому флакон з препаратом тримають строго у вертикальному положенні.

Не слід допускати попадання препарату в очі. Також його не наносять на слизові оболонки і не вдихають.

Завдяки його властивостям, спрей «Оксикорт» нерідко використовують і як місцевого анестетика. За рахунок швидкого випаровування лікарського засобу воно надає хороший охолоджуючий ефект. Але при цьому необхідно пам'ятати, що даний препарат має досить високу здатність до абсорбції.


"Оксикорт" (спрей): ціна, інструкція із застосування, відгуки і аналоги препарату

Аерозолем «Оксикорт» забороняється одночасно обробляти великі ділянки шкірних покривів, так як це може сприяти появі системної дії стероїдного інгредієнта.

Побічні реакції

Аерозоль «Оксикорт» може спровокувати сухість шкіри, місцеве подразнення, свербіж і вторинні інфекції. При тривалому використанні препарату у пацієнта нерідко виникають стрії, акнеподобная висипання, атрофія підшкірної клітковини і телеангіектазії.

Ціна і аналоги

Чим можна замінити розглянутий нами препарат? Як правило, фахівці рекомендують використовувати такі аналоги, як «Оксизон», «Гіоксізон» або «Геокортон».

Ціна аерозолю «Оксикорт» досить висока. Спрей можна придбати за 120-170 грн (залежно від обсягу).

Відгуки

Відгуки пацієнтів повідомляють, що спрей «Оксикорт» має виражену лікувальну дію. Він досить добре переноситься і вкрай зручний у застосуванні.

В якості монотерапії даний препарат дуже ефективний при алергічному дерматиті, токсидермії і мікробній екземі. Також його нерідко використовують від прищів і вугрів.

"Оксикорт" (спрей): ціна, інструкція із застосування, відгуки і аналоги препарату

При дотриманні дозувань медикаменту він ніколи не викликає у пацієнтів негативних реакцій. Зустрічаються лише поодинокі випадки розвитку гіперпігментації шкіри, атрофічних смужок на обличчі і розширення поверхневих капілярів.