Корисні поради
на всі випадки життя
» » NVIDIA GeForce GTX 560 і NVIDIA GeForce GTX 560 Ti: технічні характеристики, відгуки, огляд та порівняння

NVIDIA GeForce GTX 560 і NVIDIA GeForce GTX 560 Ti: технічні характеристики, відгуки, огляд та порівняння

Додано: 03.12.15

Щорічно компанія NVIDIA випускає на ринок нові відеокарти, які відрізняються від попередниць покращеною продуктивністю і наявністю сучасних технологій. Завдяки цьому багато дорогі відеоадаптери, як із сегмента High-End, так і середнього класу, переводяться на один клас нижче. Природно, зменшується їх вартість. Продукт GeForce GTX 560 і його розігнану модифікацію спіткала така ж доля. Тепер у покупців, що шукають ігрову відеокарту в бюджетному сегменті, з'явився шанс придбати одне з найцікавіших пристроїв ринку за дуже привабливою ціною (560-я модифікація коштує близько 6000 рублів, а її розігнана версія 560 Ti - не вище 10 тисяч рублів).
NVIDIA GeForce GTX 560 і NVIDIA GeForce GTX 560 Ti: технічні характеристики, відгуки, огляд та порівняння

Ігри розуму в стінах NVIDIA

Ні для кого не секрет, що виробник спочатку випускає еталонний чіп, і лише потім, розігнавши його по частотах, пропонує покращену модифікацію ринку з маркуванням «Ti». Однак відеокарта NVIDIA GeForce GTX 560 була побудована трохи інакше. Взявши на основу графічне ядро GF104 (відеоадаптер GTX 460), виготовлювач його трохи вдосконалив і отримав в результаті дуже продуктивний чіп, який в розгоні міг претендувати на нішу High-End. Природно, таке рішення явно не влаштовувало керівництво компанії, адже порушується цінова політика.

NVIDIA GeForce GTX 560 і NVIDIA GeForce GTX 560 Ti: технічні характеристики, відгуки, огляд та порівняння

Технологи корпорації NVIDIA продуктивної чіпу присвоїли маркування GeForce GTX 560 Ti, а його слабка модифікація (560-я) надійшла на ринок з одним заблокованим мультипроцесором. Так що не варто дивуватися, побачивши на полицях магазинів дві модифікації відеокарт на одному графічному ядрі з однаковими частотами ядра та шини пам'яті. Виробник потурбувався про те, щоб модель «Ti» перевершувала свого побратима.
Технічні характеристики

Щоб краще зрозуміти всі дії заводу-виробника, з технічними характеристиками чіпа NVIDIA GeForce GTX 560 краще познайомитися в порівнянні з модифікацією «Ti» і представником графічного ядра GF104 відеоадаптером на базі GTX 460.

 • Один мультипроцесор містить 48 потокових ядер, відповідно, поліпшена модифікація «Ti» має 384 ядра, а GTX 560 – 336 ядер (рівно стільки ж їх у GTX 460).
 • Тактова частота графічного процесора у модифікації 560Ti 822 МГц, у 560 – 810 МГц (GTX460 – 675 МГц).
 • Пам'ять GDDR5 у всіх представників огляду ідентична: працює на 256-бітній шині і має на борту 1 Гб. Правда, на друкованій платі новинки є розпаювання для збільшення обсягу вдвічі.
 • Частота пам'яті для графічного ядра GF114 становить 1002 МГц (у GF104 було 900 МГц).
 • Шейдери у NVIDIA GeForce GTX 560 Ti працюють на частоті 1644 МГц, GTX560 – 1620 МГц, GTX 460 – 1350 МГц.
 • Інші показники, що стосуються форм-фактора (на два слота), інтерфейсних роз'ємів, харчування і тепловиділення ідентичні для всіх трьох відеокарт, що наводить на думку про використання однієї друкованої плати в якості базису для різних графічних чіпів.

  Звести все воєдино

  Доволі дивні, при порівнянні з попереднім поколінням відеокарти, виходять у новинки GeForce GTX 560 Ti технічні характеристики. Вони наводять на думку, що це звичайний чіп на базі GTX 460 який, отримавши вдосконалене графічне ядро, був просто розігнаний. Щоб прибрати всі сумніви, досить провести тестування всіх трьох відеокарт.


  NVIDIA GeForce GTX 560 і NVIDIA GeForce GTX 560 Ti: технічні характеристики, відгуки, огляд та порівняння

  Результати порівняння у синтетичних тестах лише посилять підозри: розігнана модифікація GTX 460 буде мати ідентичні характеристики, як у новинки GeForce GTX 560. А ось покращений чіп GTX 560 Ti все-таки демонструє трохи кращу продуктивність на штатних частотах. Висновок тут один: власникам 4-ї серії не має ніякого сенсу оновлювати свою відеокарту наступним поколінням графічного ядра.

  Знайомство з базовим пристроєм

  Відеокарту на базі GeForce GTX 560 і його покращена модифікація в виконання NVIDIA відсутня в роздрібній торгівлі на світовому ринку, однак виробник надає у відомі тестові лабораторії даний продукт. Завдяки чому існує можливість побачити друковану плату з розміщеними на ній елементами власні очі.

  Перше, що кидається в очі, це стандартна недоробка виробника в плані розміщення силових елементів – вони розкидані по периметру плати. Модулі пам'яті розміщені більш компактно навколо графічного процесора, що дозволяє краще їх охолоджувати системі охолодження. До речі, встановлений вентилятор натякає власникам, що пристрій відноситься до середнього класу (в бюджетному сегменті немає захисного кожуха, а представники High-End мають турбіну).

  Як і слід було очікувати, для чіпа NVIDIA GeForce GTX 560 технічні характеристики безпосередньо залежать від гідного охолодження. Вентилятор в базовому пристрої явно не призначений для розгону, тому при виборі відеокарти на ринку покупцеві варто приділити увагу системі охолодження в першу чергу.

  Лідер продажів

  Відеокарта GeForce GTX 560 під брендом ASUS є на вітчизняному ринку кращою покупкою. У співвідношенні ціна-якість у даного відеоадаптера немає конкурентів. Виробник повністю видозмінив друковану плату:


  • згрупував всі елементи живлення в одному секторі (на задній частині плати);
  • замінив ШІМ-контролери і встановив твердотільні ємності замість звичайних конденсаторів;
  • поміняв модулі пам'яті на контролери Samsung з часом відгуку 0.4 наносекунди;
  • графічний процесор запитал окремою фазою;
  • встановив додатковий радіатор на елементи живлення.

   NVIDIA GeForce GTX 560 і NVIDIA GeForce GTX 560 Ti: технічні характеристики, відгуки, огляд та порівняння

  Також була встановлена виробником фірмова система охолодження (по суті, їх вийшло навіть дві). Звичайна модифікація GTX 560 забезпечена одним кулером, а розігнаний варіант отримав фірмовий кожух з двома вентиляторами DirectCUII, який ставиться на пристрої High-End. В результаті гідного охолодження відеоадаптер має чудовий розгінний потенціал (поріг 1000 МГц по ядру він долає дуже легко).

  Гідний підхід до покупців

  Як і слід було очікувати, відеокарта NVIDIA GeForce GTX 560 Ti під логотипом ASUS теж зможе здивувати своїми характеристиками не тільки в огляді, а і в тестах. Всі маніпуляції з видозмінами друкованої плати торкнулися і поліпшеного представника графічного ядра GF114. Щоб якось відрізнятися від конкурентів, у стінах корпорації скористалися наявністю розпаювання на платі для установки додаткових модулів пам'яті. Представник ASUS став щасливим володарем 2-гігабайтного обсягу пам'яті.

  Розганяти на заводі графічне ядро не стали, надавши таку можливість майбутньому власнику. Яке ж було здивування власників, судячи з їх відгуків, коли вони побачили весь потенціал відеокарти в розгоні, – приріст по ядру в середньому становить 40%. Однак дотягнутися до High-End-класу в синтетичних тестах все-таки неможливо, така політика виробника.

  Складні кроки тайваньського гіганта

  Корпорацію Gigabyte теж привернули увагу параметри чіпа GeForce GTX 560. Технічні характеристики пристрою явно сприяють високому потенціалу в розгоні. Виробник повністю видозмінив друковану плату відеоадаптера:

  • встановлено вісім чіпів пам'яті Hynix загальним об'ємом 1 Гб;
  • твердотілі конденсатори та феритові дроселі винесені в один блок на задню частину плати;
  • додано МДН-транзистори з малим опором;
  • встановлена фірмова система охолодження.

  Про кулер компанії Gigabyte під назвою WindForce 2X ходять легенди. Ця система прекрасно зарекомендувала себе в пристроях High-End-класу, тому її присутність на чіпі GeForce GTX 560 явно натякає власникам на величезний потенціал у розгоні. Алюмінієвий радіатор з мідними трубками, які зводяться у підстави контактної майданчики графічного процесора, охолоджується двома величезними тихохідними вентиляторами.

  Потенціал тайваньського гіганта

  Судити про продуктивність представника Gigabyte, побудованого на чіпі NVIDIA GeForce GTX 560 можна лише завдяки тестам. Однак, як зазначають власники у своїх відгуках, очікування трохи розходяться з бажаннями. Так, графічне ядро показує стабільну роботу на частоті 950 МГц, будь-яке підвищення призводить до демонстрації артефактів на екрані монітора (кольорові квадратики). Пам'ять теж не особливо піддається розгону – 1040 МГц є межею, після якої драйвер NVIDIA перестає відповідати, і операційна система викидає синій екран Windows.

  NVIDIA GeForce GTX 560 і NVIDIA GeForce GTX 560 Ti: технічні характеристики, відгуки, огляд та порівняння

  Вся проблема, як вважають фахівці в своїх відгуках, в системі охолодження, а точніше, в повітряному потоці вентиляторів, які мають обмеження по частоті обертання. Виробник в гонитві за безшумністю роботи не подбав про відповідне охолодження. Це зроблено навмисно чи ні, вже ніхто не дізнається, так як даний відеоадаптер в даний час знято з виробництва.

  Робота над помилками

  В лабораторіях корпорації Gigabyte чіпу на базі NVIDIA GeForce GTX 560 Ti приділили особливу увагу. І, як показує практика, робота була виконана чудово. По-перше, технологи, поряд з установкою всіх фірмових компонентів на друкованій платі продукту, додали два додаткові модулі пам'яті (розпаювання адже на референсному пристрої передбачена). Відповідно, обсяг її збільшився до 1280 Мб, а разом з ним і шина пам'яті стала більше – 320 біт. Неважко здогадатися, що такий крок збільшив пропускну здатність.

  Встановлення фірмової системи охолодження WindForce 3X, на відміну від полегшеної модифікації, вже не має обмежувача обертів. Досягти високої продуктивності в іграх з таким рішенням багатьом власникам стало простіше. В тестах при розгоні ядра до 1 ГГц відеокарта стрімко наближається до результатів представника High-End класу GTX 570 – це серйозний показник для багатьох потенційних покупців. Бентежить лише ціна, яка, поряд з продуктивністю, збільшилася на 20% (12000 рублів).

  Улюблений виробник оверлокерів

  Відеокарта GeForce GTX 560 Ti зацікавила і представників компанії Zotac, так як на її базі ринок побачив кілька рішень від відомого виробника. З видозміною друкованої плати у даного бренду завжди були проблеми – максимум технологи компанії можуть перенести нагріваються елементи живлення в один блок. Проте системі охолодження даний представник ринку завжди приділяв підвищену увагу. Як зазначають власники плати у своїх відгуках, навіть в процесі розгону радіатор системи має кімнатну температуру.

  NVIDIA GeForce GTX 560 і NVIDIA GeForce GTX 560 Ti: технічні характеристики, відгуки, огляд та порівняння

  Головним компонентом у гідному охолодженні друкованої плати графічного ядра є фірмовий вентилятор, який має специфічну будову лопатей і покращені підшипники, створюють потужний потік повітря. У тестах систем охолодження бренд Zotac завжди займає лідируючі позиції, це і дає можливість вільно розігнати графічне ядро і пам'ять, не приводячи систему до перегріву.

  Продукт для любителів тиші

  Непоміченим не залишився на комп'ютерному ринку і продукт компанії Gainward, побудований на базі чіпа GeForce GTX 560. Огляд новинки призводить до думки, що відомий виробник, взявши рефересную плату NVIDIA, просто встановив на неї свою фірмову систему охолодження. Про це свідчить розташування елементів харчування на друкованій платі (розкидані по всій поверхні). Хіба що змінився колір текстоліту – він став червоним. При зовнішньому огляді представник Gainward на базі GTX 560 дуже сильно змахує на попередню модифікацію GTX 460 чим і бентежить багатьох покупців.

  Шанувальники серії Phantom теж мають претензії до виробника, адже, крім безшумності роботи, відеоадаптер не здатний демонструвати високі показники в роботі і потенціал при розгоні. Все це наводить на думку, що корпорація Gainward взагалі не приділила увагу цікавого продукту. Таке ставлення до покупця складно назвати гідним.

  Валізи від компанії EVGA

  Досить цікаво представлені на полицях магазинів продукти компанії EVGA, побудовані на базі чіпа GeForce GTX 560 Ti. Зовні вони дуже схожі з представниками High-End-класу (GTX 570 і GTX 580) того ж виробника. Величезних розмірів система охолодження з написом «Superclocked» повністю закриває друковану плату парного кольору. Відмінність між продуктами - лише в маркуванні та вартості, а також повна ідентичність.

  Як і слід було очікувати, серйозний представник комп'ютерного ринку вніс свою лепту в розміщення елементів харчування на друкованій платі пристрою. Всі вони не тільки вишикувалися в один ряд, а й зазнали серйозні зміни: феритові дроселі, твердотілі накопичувачі, ШІМ-контроллети – все повністю замінено виробником.

  Фірмова система охолодження, за заявою представників EVGA, забезпечує морозну свіжість всіх елементів на друкованій платі адаптера, включаючи графічне ядро. Логіка виробника зрозуміла, як показують тести та огляди, відеокарта навіть у максимальному розгоні (1004 МГц) не нагрівається вище 65 градусів за Цельсієм. Але обмеження все-таки є, вони реалізовані на рівні BIOS відеоадаптера.

  Малюк з характером

  Представник MSI на базі чіпа GeForce GTX 560 має маркування Twin Frozr II/OC своїм зовнішнім виглядом нагадує топове пристрій. У відгуках власників аналогія проводиться з флагманом NVIDIA Titan. Однак при порівнянні цих пристроїв виявиться, що новинка GTX 560 має розміри в півтора рази менші. Дизайн відеокарти, багата комплектація коробки і висока продуктивність в тестах явно привернуть увагу будь-якого покупця.

  NVIDIA GeForce GTX 560 і NVIDIA GeForce GTX 560 Ti: технічні характеристики, відгуки, огляд та порівняння

  На відміну від всіх конкурентів, відеокарту на базі GeForce GTX 560 оснащений алюмінієвим кожух системи охолодження. Природно, відвід тепла в такому виконанні буде набагато ефективніше. Величезний двосекційний радіатор, пронизаний мідними трубками, прекрасно справляється з нагріванням. Два потужних вентилятора не дозволяють всій системі перегріватися. Психологічний бар'єр в 1 ГГц по графічному ядру відеоадаптер долає якось непомітно, і, як показує тестування, потенціал повністю розкривається на рівні 1100 МГц. Майбутнім власникам даної відеокарти професіонали рекомендують спочатку обзавестися системним блоком формату ATX-Tower. Справа в тому, що пристрій сильно нагріває повітря всередині корпусу, відповідно, гідне охолодження вже безпосередньо залежить від якісного охолодження комплектуючих.

  Представники діаспор

  У цю категорію потрапили всі інші компанії, які представили свої продукти на базі чіпа GeForce GTX 560. Відгуки професіоналів запевняють, що багато виробників дуже нерішуче підійшли до представника середнього класу на ринку ігрових пристроїв. Прикріпити фірмову наклейку або встановити власну систему охолодження низької якості може будь-який представник ринку, проте покупець при виборі більше орієнтується на продуктивність відеокарти і на її розгінний потенціал, ніж зовнішній вигляд і бренд.

  Відомі компанії на світовому ринку, такі як Palit, Galaxy, PNY і багато інших, у порівняльних тестах демонструють низькі показники працездатності при розгоні, тому й ігноруються багатьма оверлокерами у відгуках. Ніхто не сперечається, що в штатному виконанні дані представники здатні демонструвати хороші показники в синтетичних тестах і іграх, проте в плані розгону (а він, як відомо, знадобиться після виходу нових ігор) у цих представників немає майбутнього.

  На закінчення

  Не можна сказати, що технічні характеристики графічного чіпа GeForce GTX 560 є ідеальними для багатьох сучасних ігор. Середній клас лише гарантує запуск всіх існуючих ресурсномістких додатків в мінімальних і середніх настройках, тому чекати чогось надприродного від даного чіпа не варто. Відеокарта більше буде цікава людям, які бажають при невеликих фінансових витратах отримати більш-менш продуктивний пристрій для того, щоб зануритися в динамічні сцени з улюблених іграшок. Всі сучасні технології, відсутність зависань і непогані показники реалістичності в додатках відеокарту на базі GeForce GTX 560 все-таки забезпечує.

  Немає сенсу користувачам, які володіють відеоадаптером на базі GTX 460 переходити на оновлений чіп. Так, у новинки є потенціал до розгону, але система явно не призначена для того, щоб працювати на підвищених температурах постійно. Ціна-якість – ось головний критерій позиціонування даної відеокарти на комп'ютерному ринку. Потрібно щось продуктивніше – ласкаво просимо до класу High-End.