Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зняти педалі з велосипеда: практичне керівництво

Як зняти педалі з велосипеда: практичне керівництво

Додано: 03.12.15
Рубрика: Цікаве

Зняття з педалей велосипеда може знадобитися при появі хрускоту, стуку, інших неприємних ситуацій під час їзди. Усунути подібні проблеми досить складно. Однак, розібравшись одного разу, як зняти педалі з велосипеда, можна виробляти їх регулярне обслуговування, не вдаючись до послуг фахівців.

Як зняти педалі з велосипеда: практичне керівництво

Прогулянки на двоколісному транспорті благотворно позначаються на самопочутті. Але при цьому практично не задіюються м'язи плечового пояса. Можливо, саме це змусило розробників винайти велосипед з педалями на кермі. Крім рівномірного навантаження на практично всі м'язи тіла, пересуватися на такому транспорті можна на більш значної швидкості. Власникам таких «залізних» коней також слід розібратися, як зняти педалі з велосипеда.
Конструкція педалей

Дана деталь являє собою елемент системи, який складається з набору зірок, пари шатунів, каретки, осі, підшипників, опорної платформи і фурнітури. Щоб краще зрозуміти, як зняти педалі з велосипеда, давайте розглянемо кожну запчастину окремо.

 • Вісь – вбудований в шатун металевий штир. Виступає в якості основи, на якій утримуються інші елементи конструкції.
 • Шатун – деталь, яка з одного боку з'єднана з віссю, а з іншого – з вільно обертається платформою.
 • Вузол підшипників – конструкція, яка забезпечує плавний хід системи.
 • Платформа – вузол, який виступає опорою для ступні під час руху і з'єднується з віссю допомогою шатуна.
 • Фурнітура – металеве кріплення для фіксації всіх складових блоку педалей. Повністю демонтується в ході розбирання.
 • Типи

  Згідно з характером опорної платформи виділяють стандартні та контактні педалі велосипеда з кріпленням. Перші забезпечують зчеплення з підошвою велосипедиста за рахунок фактурної поверхні. Другі містять виїмки, які з'єднуються з відповідними виступами на спеціальному взутті.
  Як зняти педалі з велосипеда: практичне керівництво
  Від типу платформи багато в чому залежить спосіб демонтажу. Контактні механізми відрізняються більш складною структурою. Тому зняти їх дещо складніше порівняно зі стандартними виробами.

  Існує також комбінований варіант педалей. Останні містять на одній стороні платформи звичайну майданчик, а на іншій – контактну.

  Інструменти

  В ході виконання робіт можуть знадобитися наступні інструменти:

 • Ручний ключ – дозволяє дістатися до гайок і демонтувати з'єднання.
 • Велосипедний набір – виступає в якості універсального рішення при виконанні різних ремонтних процедур.
 • Ріжковий ключ – підходить для демонтажу педалей практично на всіх моделях велосипедів.
 • Спеціальний ключ для системи – дає можливість зняти нестандартні гайки.
 • Знімач – незамінний при необхідності роботи з контактними педалями. Дозволяє зафіксувати вісь при використанні ручного ключа.
 • Як зняти педалі з велосипеда: практичне керівництво

  Як зняти педалі з велосипеда?

  Для початку необхідно озброїтися велосипедним ключем, достатньо довгим для створення відповідного важеля. Розміщується інструмент в положенні паралельно шатуна. Ключ повертається в потрібному напрямі (для правої педалі – проти годинникової стрілки, а ліва – за годинниковою).


  Застосування спеціального велосипедного ключа дозволить швидко відкрутити з'єднання, натискаючи на важіль всім тілом. Якщо педалі відмовляються відкручуватися, в такому випадку варто розігріти місце з'єднання платформи з шатуном, використовуючи пальник. Потрібно мати на увазі, що нагрівання проводиться з одночасним охолодженням металу водою. В іншому випадку існує вірогідність остаточного пошкодження деталей.

  Як повернути педалі на місце?

  Приступаючи до установки педалей, варто попередньо очистити від забруднень різьблення на контактних з'єднаннях шатунів і платформ. Далі достатньо взяти праву педаль і закрутити її за годинниковою стрілкою. Вгвинчування спочатку слід виробляти руками, а потім з використанням ключа. На завершення педаль необхідно міцно затягнути.

  Як зняти педалі з велосипеда: практичне керівництво

  Аналогічна операція виконується з лівої платформою і шатуном. Тільки обертання при цьому повинно виробляти у зворотному напрямку. Наостанок варто зайвий раз підтягнути і надійно зафіксувати педалі за допомогою ручного ключа, що виключає їх довільне відгвинчування під час їзди.

  У підсумку

  Як видно, провести демонтаж і зворотний установку педалей велосипеда досить просто. Однак до процесу слід підходити комплексно, подбавши про наявність всіх необхідних інструментів і не забуваючи про можливі проблеми, які можуть виникати в ході процедури.

  Щоб не спантеличувати себе зайвий раз проблемами зняття і розбирання конструкції педалей, досить постійно підтримувати функціональний блок у хорошому стані, виробляти його регулярну змащення і очищення від забруднень.