Корисні поради
на всі випадки життя
» » Золоті, срібні та мідні монети Катерини 2. Фото і цінність

Золоті, срібні та мідні монети Катерини 2. Фото і цінність

Додано: 03.12.15
Рубрика: Цікаве

Різні музеї і колекціонери-нумізмати мріють отримати в свої колекції монети Катерини 2 які є своєрідною ниточкою, що зв'язує нас з тим далеким часом, коли на престолі була ця велика імператриця. Під час її правління реформи і перетворення торкнулися всіх сфер життя, що зумовило розквіт науки і мистецтва. Значні зміни також торкнулися і карбування грошей. Імператриця завжди тримала під особливим контролем питання, що стосуються випуску нових золотих, срібних і мідних монет. До нашого часу дійшло багато унікальних екземплярів монет того часу. Деякі з них знаходяться у відмінному стані і становлять велику цінність, будучи предметом гордості і захоплення нумізматів зі всього світу.
Золоті монети Катерини 2

Вони, безумовно, є серед інших найбільш цінними. Більшість золотих монет відкарбована на монетному дворі в Санкт-Петербурзі. Історики мають відомості про випуск цих грошових знаків наступного номіналу: 2510 рублів, 1 рубль, червінець, полтина.

Золоті монети Катерини 2 не були в ужитку у простих людей, а поширювалися виключно в межах двору.

Золоті, срібні та мідні монети Катерини 2. Фото і цінність
Матеріалом десятирублевок 1762-го і 1763 років було золото 917-ї проби. Вага кожного екземпляра становив більше 16 грамів. Одну зі сторін обов'язково прикрашав портрет самої Катерини (модельєр Т. Іванов), на другій стороні зображувався герб. Слід зауважити, що зображення профілю імператриці на золотих монетах кілька раз редагувався: на деяких примірниках імператриця зображується з шарфом, а на інших цей предмет одягу відсутня.
Якщо говорити про вартість, то десятирублевие монети є найдорожчими. Вартість деяких екземплярів може досягати 200 тисяч доларів.

Монети з срібла

Срібні монети Катерини 2 (фото см. нижче) були поширені досить широко. Монетні двори карбували їх у великій кількості. Відомо про наявність в той період 102015 копійок, полуполтинника, півгривні, рубля, виконаних з срібла. Аверс прикрашав профіль бюста Катерини 2 наявний також на вищеописаних золотих монетах. Тільки на рублі 1775 року зображувався інший портрет імператриці, виконаний Ст. Клімовим.

Золоті, срібні та мідні монети Катерини 2. Фото і цінність

Сибірська монета: 10 копійок

Ця мідна монета разюче відрізняється від собі подібних. Її особливість полягає насамперед у якості міді, з якої вона виготовлялася. Вона здобувалася на Коливанском руднику, а саме в знайденої там міді були присутні домішки золота і срібла. На той момент ще не було можливості отримати ці домішки з основного металу. Така мідь мала свою абревіатуру – КМ. Випуск цих 10-копійчаних монет здійснювався в період з 1766 по 1781-й, до тих пір, поки в Коливанском руднику не виснажилися всі родовища.

Сибірські 10 копійок були поширені тільки на її території. На одній із сторін знаходилося зображення герба Сибіру (два соболя біля щита). На сьогоднішній день вартість мідних сибірських монет варіюється від 100 до 600 доларів.

Золоті, срібні та мідні монети Катерини 2. Фото і цінність

Сестрорецкие рублі

Такі монети Катерини 2 як сестрорецкие рублі були викарбувані з метою забезпечення паперових банкнот. Їх виробництво було розпочато в 1770 році. Вага монети номіналом один рубль становив 1 кг, а вироблялися ці грошові знаки на Сестрорецком збройовому заводі. Матеріалом для виготовлення монет служили мідні стовбури старої зброї. Коли Катерина 2 видавала указ про виробництві таких монет, вона і не підозрювала, наскільки тривалими і трудомісткими виявляться процеси гурчения і створення заготовок. Коли це стало ясно, від незвичайної затії довелося відмовитися. Але збереглися пробні екземпляри дійшли і до наших днів. Вартість сестрорєцького рубля може досягати 50 тисяч доларів.

Існують і інші різновиди монет Катерини 2 які зберігають пам'ять про царювання цієї великої імператриці. Своїми особливостями, індивідуальним дизайном і незвичайною історією походження вони дають уявлення про життя в ті далекі часи.