Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Вокара": інструкція із застосування, відгуки

"Вокара": інструкція із застосування, відгуки

Додано: 03.12.15

Ніхто не застрахований від сезонних простудних захворювань. Щоб зміцнити свій імунітет і захистити свій організм від нападок всякого роду інфекцій, пропонуємо скористатися препаратом «Вокара». Інструкція щодо застосування цього лікарського засобу в подробицях описана в даній статті. Також ви дізнаєтеся про те, чи можна давати згаданий медикамент дітям, якими властивостями він володіє і чи є у нього протипоказання.

"Вокара": інструкція із застосування, відгуки

Склад, опис, форма, упаковка препарату

Лікарський засіб «Вокара», інструкція із застосування якого міститься в упаковці з картону, випускається у формі гомеопатичних крапель. Вони виробляються у вигляді прозорого розчину зі специфічним запахом і жовтуватим відтінком.
Активними компонентами даного засобу є отрута змії сурукуку, шавлія, лаконос і беладона. Також для виготовлення цього ліки використовують додаткові складові у вигляді етилового спирту і меркуриуса солюбилиса.

Краплі «Вокара» для дітей і дорослих людей розфасовуються в крапельниці-флакони по 5020 і 100 мл.

Фармакологічні властивості гомеопатичних крапель

Чим примітний медикамент «Вокара»? Інструкція по застосуванню повідомляє, що для цього кошти характерно протинабрякову, протизапальну, загальнозміцнюючу та імуномодулюючу дію.

Також розглянутий препарат має ефектами, які допомагають вивести токсини з хворого організму, знизити ознаки загальної інтоксикації при грипі та ГРЗ і т. д.

Чому такий популярністю користується медикамент «Вокара»? Інструкція (для дітей це ліки призначають дуже часто) свідчить, що він проявляє спазмолітичну, анальгетичну та непрямий жарознижувальну дію. Крім цього, краплі покращують микроциркуляционний потік в пошкоджених тканинах, значно прискорюючи одужання пацієнта і не допускаючи розвитку ускладнень.

"Вокара": інструкція із застосування, відгуки
Застосування гомеопатичного препарату в процесі терапії захворювань верхніх дихальних шляхів сприяє усуненню кашлю, зниження ларингоспазм і полегшення дихання. Також медикамент прискорює загоєння, відновлення та очищення слизових оболонок.

Кінетичні властивості

Яка кінетика медикаменту «Вокара»? Інструкція для дітей і дорослих вказує на те, що терапевтична ефективність цього засобу обумовлена сукупністю властивостей тих речовин, що входять до складу крапель. У зв'язку з цим виявлення кінетичних показників згаданого медикаменту не представляється можливим.

Також слід зазначити, що інгредієнти цього препарату не можуть бути простежені за допомогою біологічних досліджень і маркерів. З цієї ж причини неможливо виявити і метаболіти розглянутого кошти.

Показання до застосування

Які захворювання вимагають прийому препарату «Вокара»? Краплі (інструкція для дітей та дорослих буде представлена нижче) застосовуються тільки у комбінованій терапії при:

  • ангіні;
  • хронічному тонзиліті;
  • фарингіті;
  • лімфаденіті;
  • стоматиті;
  • гінгівіті.

"Вокара": інструкція із застосування, відгуки

Протипоказання до прийому гомеопатичних крапель

Які стани забороняють використовувати медикамент «Вокара» (краплі)? Інструкція для дітей і дорослих повідомляє, що цей засіб не рекомендується застосовувати при гіперчутливості до інгредієнтів.


Також необхідно дотримуватися обережності при лікуванні пацієнток під час вагітності і в період грудного вигодовування.

Препарат «Вокара»: інструкція по застосуванню

Даний препарат не рекомендується використовувати без призначення лікаря, особливо дітям. Якщо у вас немає можливості звернутися до досвідченого лікаря, то перед прийомом крапель слід ретельно вивчити інструкцію. В ній ви зможете знайти відомості про те, як слід використовувати згаданий медикамент і в якій дозуванні.

Як правило, гомеопатичні краплі «Вокара» приймають внутрішньо до їжі (за 35-60 хвилин) або ж після трапези.

Перш проковтнути медикамент, його рекомендується трохи потримати в роті. Слід зазначити, що приймати такий розчин можна не тільки в чистому, але і в розведеному вигляді (наприклад, звичайною водою).

"Вокара": інструкція із застосування, відгуки

Так в якій дозуванні призначають препарат «Вокара»? Інструкція по застосуванню дітям і дорослим містить в собі відомості про те, що даний медикамент слід приймати людям від 12-ти років у добовій дозі, що дорівнює 10 краплях. Зазначене кількість лікарського засобу бажано розділити на три прийоми.

Тривалість застосування гомеопатичного препарату становить 2-4 тижні. Якщо необхідно, терапію можна повторити. Однак робити це бажано через один місяць.

Якщо пацієнтові необхідно послабити симптоми інфекційного захворювання в короткі терміни, то лікарі рекомендують приймати препарат через кожні 35-60 хвилин. Здійснювати такі лікувальні процедури бажано до тих пір, поки стан хворого помітно не покращиться. Але при цьому слід враховувати, що кількість добових прийомів препарату не повинна перевищувати вісім разів.

Побічні явища

Зазвичай гомеопатичні краплі «Вокара» добре переносяться усіма групами пацієнтів. Однак у рідкісних випадках у них може виявлятися посилене слиновиділення. Також у деяких людей розвиваються алергічні реакції.


При виникненні інших побічних явищ (не описаних вище) хворому слід відразу ж звернутися до лікаря.

Особливі рекомендації

Дуже часто у лікарських засобів, до складу яких входять натуральні рослинні інгредієнти, з часом знижується аромат і смак. Також у таких препаратів може спостерігатися невелике помутніння та випадіння осаду.

"Вокара": інструкція із застосування, відгуки

Перераховані явища ніяк не впливають на ефективність і дія медикаменту.

Аналоги і вартість

Замінити гомеопатичні краплі «Вокара» можна такими засобами, як «Доктор МОМ», «Бронхикум», «Тонзилгон Н», «Септолете Д».

Придбати цей препарат в російських аптеках досить складно. Як правило, фармацевти пропонують його аналог «Тонзилгон Н», вартість якого становить 290-380 рублів. Що стосується ціни крапель «Вокара», то в аптеках України його можна придбати за 100-160 гривень.

"Вокара": інструкція із застосування, відгуки

Препарат «Вокара»: відгуки

Дітям цей медикамент призначають з 12-ти років. Батьки підлітків повідомляють, що даний препарат досить швидко знижує больові відчуття в горлі, захриплість та запалення.

Також слід зазначити, що деякі пацієнти залишають про цих краплях не тільки позитивні, але і негативні відгуки. Вони свідчать про те, що лікування цим препаратом виявляється марним, крім тих випадків, коли потрібна комплексна терапія.

Ще одним мінусом згаданого ліки є те, що його досить складно знайти в російських аптеках. Також пацієнти скаржаться, що такі гомеопатичні краплі можна використовувати вагітним і годуючим жінкам.