Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Це з'єднання є недовірене" - що це таке?

"Це з'єднання є недовірене" - що це таке?

Додано: 04.12.15

Періодично навіть перевірена техніка і програми можуть розчарувати нас. Чому відбуваються певні збої в роботах деяких додатків? Як би це дивно не звучало, але часто тут є вина користувача, хоча можуть бути і такі випадки, коли це технічні проблеми. Що в такому випадку робити і як отримати доступ до сайту? Адже іноді може показати навіть про перевірений сайт Google: "Це з'єднання є недовірене". А таке дуже слабо віриться, враховуючи популярність цього пошуковика.
Особливості роботи "Мозілли"

"Це з'єднання є недовірене" - що це таке?
Справа в тому, що слід приділяти значну увагу безпеці користувачів, адже більшість їх них в цьому нічого не розуміє. Внаслідок якихось певних проблем і може бути, що доступ обмежується. Питання тільки в тому, яка причина такого обмеження, як «Це з'єднання є недовірене». Mozilla показує таке повідомлення не просто так, для цього існують досить значні причини підозрювати, що безпека користувача знаходиться в зоні потенційної небезпеки. Щоб уникнути зайвих слів наведемо список найбільш частих проблем:

 • Проблема відразу після підключення до Інтернету, коли налаштування ще не прогрузились.
 • Проблема з датою і часом на комп'ютері.
 • Проблема з сертифікатом безпеки сайту.
 • Технічні проблеми, які ніяк не залежать від користувача, переглядає (або бажає переглянути) вміст сайту.
 • Також у зв'язку з деякими особливостями, а також бажанням (або злиднями) терміново отримати доступ до сайту буде розглянутий і варіант занесення сайту в список довірених. Такий хід дозволить отримати доступ, хоча й слід враховувати деякі ризики, які теж будуть згадані. Що ж, приступимо до пошуку рішення, як відключити «Це з'єднання є недовірене» і отримати доступ до необхідного сайту.
  Недовірене з'єднання після підключення

  "Це з'єднання є недовірене" - що це таке?
  Що означає, якщо відразу після підключення до Інтернету протягом пари хвилин з'являється повідомлення, що не було встановлено довірена з'єднання? Часто це буває ще відразу після включення комп'ютера. Справа в тому, що для забезпечення безпеки користувача розроблені протоколи і системи безпеки, і поки вони повністю не завантажаться, ніякої сайті не відображатиметься. Вирішити таку проблему можна, але тільки якщо ви висококласний програміст, який відредагує системні файли. В інших випадках необхідно почекати, поки комп'ютер зробити всі необхідні дії, і тоді можна буде робити здійснювати серфінг в Інтернеті. Це системні обмеження, тому пересічному користувачеві немає сенсу підганяти свій комп'ютер.

  Недовірене з'єднання спостерігається тривалий час

  "Це з'єднання є недовірене" - що це таке?
  Але що робити, якщо повідомлення про недоверенном з'єднанні присутній тривалий час? Для цього існує цілий ряд причин. Це можуть бути наслідки дій людини або технічні проблеми, які необхідно усунути. І якщо доступ не відновлюється самостійно, отже, необхідно вирішувати все вручну. Якщо такі рішення не підійдуть, спробуйте зв'язатися зі своїм провайдером. Цілком може бути, що таке відображається через певних проблем у самого провайдера, і він не може передати свої дані на ваш комп'ютер (хоча, якщо ви це читаєте, така проблема вас навряд чи турбує).


  Проблема з часом

  "Це з'єднання є недовірене" - що це таке?
  Найчастіша проблема. Коли комп'ютер перезавантажується або повністю відключається від електрики, коли розсіюється електричний заряд, відбувається скидання частини інформації до певних налаштувань. Це відноситься і до часу. А коли на комп'ютері встановлено, скажімо, квітень 2001 року, тоді як за даними сайту грудень 2015 то комп'ютерні протоколи безпеки починають щось підозрювати, і блокують доступ до сайту. Тобто два механізму відчувають значну ресинхронизацию у часі. Щоб уберегти свого користувача, блокує доступ браузер "Мазило". «Це з'єднання є недовірене» - таке повідомлення він видає як попередження, так як підозрює в першу чергу сам сайт, що він є підставною і хоче вкрасти у вас пароль з даними. Виправити проблему можна шляхом правильного налаштування часу.

  Проблема з сертифікатом безпеки

  "Це з'єднання є недовірене" - що це таке?
  Деколи може бути в якості причини вказана проблема з сертифікатом безпеки. Часто це ще супроводжується візуальним повідомленням в лівому верхньому кутку. Причин відображення такого повідомлення кілька. Одна з них вже була розглянута – це проблема з часом (коли на комп'ютері встановлена більш рання дата, ніж був підключений перший сертифікат безпеки). Але може бути й інший варіант, який полягає в проблемах з сайтом. Так, він може постраждати внаслідок вірусної атаки, пошкодження або неправильного функціонування сертифіката безпеки. У таких ситуаціях комп'ютер повідомляє про проблеми. Часто, якщо у вас є антивірус, який спеціалізується на протистоянні мережевих погроз, прочитавши повідомлення про проблеми з сертифікатом, ви зможете побачити повідомлення про те, що сайт надає собою вірусну загрозу і його відвідування не рекомендовано.


  Не залежали від користувача проблеми

  Крім зазначеної проблеми з сертифікатом і можливої вірусної атакою, слід повідомити і про можливі проблеми з сервером. Справа в тому, що деякі компанії можуть вносити певні зміни в роботу своєї апаратури, не виключаючи її. Внаслідок цього можливе короткострокове повідомлення у Firefox «Це з'єднання є недовірене». В такому випадку необхідно тільки почекати. Також причиною може бути, що сайт «переїжджає» від однієї компанії до іншої, і поки відбувається зміна його ідентифікаторів, тимчасово існують певні проблеми. Так, файли сайту можуть знаходитися на одному сервері, а за реєстрами - на іншому. В даному випадку, немає іншого варіанта, крім як чекати.

  Як обійти проблему додаванням сайту в список довірених

  "Це з'єднання є недовірене" - що це таке?
  Якщо вам дуже хочеться отримати доступ до інформації, можна обійти перешкоду шляхом додавання сайту в довірені. Внизу після повідомлення «Я розумію ризик, на який йду» або «Я довіряю цьому сайту», треба підтвердити вибір. Потім перед вами з'явиться вікно, в якому буде кнопка «Додати виняток». Натискайте на неї. Далі браузер покаже вам вікно, в якому необхідно буде ввести адресу сайту і натиснути на кнопку «Отримання сертифікату». Якщо ви не допустили помилок, повинна активуватися кнопка «Підтвердити виняток безпеки». Клацніть по ній, і ви автоматично перейдете на потрібний вам сайт. Зверніть увагу на галочку, яка підтвердить довіреність сайту у всіх випадках, а не тільки зараз. Якщо ви разово заходьте на сайт, можете на неї не натискати.

  Але при обході системи захисту слід враховувати, що все не робиться просто так. Якщо ви вперше зайшли на цей сайт (і у вас немає хорошого антивіруса, хоча навіть при його наявності можна бути впевненим), то цілком можливо, що сайт блокується не просто так. І варто добре подумати, перш ніж додати сайт до списку винятків.

  Висновок

  Як бачите, може бути досить багато причин, чому сайт не вважається надійним. Частина причин залежить від користувача і може бути усунена їм, частина - за межами його можливостей, і залишається тільки почекати. Але слід пам'ятати, що просто так нічого не робиться, і необхідно дотримувати техніку безпеки навіть в Інтернеті, особливо при взаємодії з сайтами, які ви вперше бачите.