Корисні поради
на всі випадки життя
» » Саморобки для мотоблока і з мотоблока

Саморобки для мотоблока і з мотоблока

Додано: 04.12.15

Саморобки для мотоблока можуть стати чудовими помічниками в господарстві. Найбільш часто для цього обладнання виготовляються причепи. Вони можуть стати в нагоді для перевезення зібраного врожаю, розсади, інструментів, а також сміття.

Виготовлення найпростішої моделі причепа

Саморобки для мотоблока і з мотоблока

Якщо вами будуть виготовлятися саморобки для мотоблока, то можна зайнятися причепом. Найбільш проста модель його виконується з використанням сталевої труби, колеса, ресори, дюралюмінієвого листа, листової сталі, кріпильних елементів, електричних інструментів і швелера. Що стосується труб, то їх перетин має бути одно 25 x 25 і 60 x 30 міліметрів. Серед електричних інструментів можна виділити шуруповерт, електролобзик, зварювальний апарат та болгарку.
Технологія виготовлення

Саморобки для мотоблока і з мотоблока

Саморобки для мотоблока можуть передбачати виконання причепа, в його основі буде лежати рама, яка являє собою єдину конструкцію. Її треба розташувати на каркасній решітці. Для облаштування слід виготовити 2 траверси, які виконуються з куточка зі стороною 25 міліметрів. Ці елементи виступають в якості задньої і передньої поперечок. Всі заготовки можна з'єднати за допомогою п'яти поперечок таким чином, щоб в кінцевому результаті вийшло утворити решітку. До поздовжніх труб за допомогою зварювання фіксуються стійки, до верхньої частини яких з допомогою зварювального апарату потрібно зміцнити обв'язки з куточка. Причіп можна забезпечити відкидними бортами, для цього рамки потрібно виконати окремо від каркаса. Решітка платформи повинна бути покрита листом дюралюмінію, який фіксується болтами. Для того щоб кріплення були найбільш міцними, слід використовувати зварювальний апарат.
Нюанси проведення робіт

Саморобки для мотоблока і з мотоблока

Коли виготовляються саморобки для мотоблока, зокрема причіп, потрібно вставити один в одного два швелера, які володіють однаковою довжиною. При цьому один з кінців доповнюється колісними осями. Балка з допомогою ресори з'єднується з лонжеронами. Кінці ресор слід надіти на вісь кронштейна, а центральна частина повинна бути приварена до балки. Дишло потрібно виготовити з використанням прямокутних труб, переріз яких дорівнює 60 x 30 міліметрів. Для того щоб отримати двухлучевую конструкцію, важливо зістикувати передні кінці труб, а після приварити до корпусу зчіпного пристрою. На цьому можна вважати, що причіп готовий, при необхідності його можна обладнати габаритними вогнями, стоп-сигналами і поворотниками.

Виготовлення трактора на базі культиватора

Саморобки для мотоблока і з мотоблока

Саморобки з двигуном від мотоблока можуть стати не менш корисними помічниками на присадибній ділянці. Для цього слід підготувати металопрокат, колісну пару, підшипники, сидіння, метизи, мастильні матеріали, а також фарбу або ґрунтовку для фарбування виробу. Металопрокат піде в основу зварної рами. Важливо підібрати таке сидіння, щоб воно підходило за розмірами. У процесі складання знадобляться болти, гайки і шпильки. В якості витратних матеріалів виступлять електроди, кисень, дріт і газ.

Підготовка інструменту

Саморобки для мотоблока і з мотоблока

Коли виготовляються саморобки всюдиходи з мотоблока, майстри використовують зварювальний апарат, слюсарний інструмент, а саме молоток і зубило. При необхідності потрібно запастися комплектом для газового різання. Кутова шліфувальна машина знадобиться для шліфування та різки металевих заготовок. Важливо подбати про наявність плашок і мітчиків. У кожного домашнього майстра напевно знайдеться електрична дриль, а набір свердел можна придбати в будь-якому магазині відповідних товарів. Важливо підготувати матеріали для фарбування і антикорозійного захисту металу, що дозволить продовжити термін експлуатації виробу. Коли виготовляються саморобки на базі мотоблока, то досить часто виникає необхідність у застосуванні токарного обладнання, яке потрібно для маніпуляцій з колісною парою.


Процес проведення робіт

Саморобки для мотоблока і з мотоблока

Важливо початковому етапі врахувати, що конструкція повинна мати рівновагою навантаження, інакше можуть стати причиною руйнування пристрою. Конструкція буде мати у складі реверс-редуктор, двигун, задній і передній мости, карданну передачу і ланцюга. Мотор буде змушувати обертатися колеса, які розташовані спереду. Крутний момент передається за допомогою ланцюга, далі надходить на карданну передачу і задній міст. В кінцевому результаті обертаються і задні колеса, які в цьому випадку будуть ведучими.

Нюанси проведення робіт

Саморобки для мотоблока і з мотоблока

Якщо ви вирішили виконати подібні саморобки з мотоблока, фото їх рекомендується розглянути ще перед початком маніпуляцій. Застосовуючи труби і куточки, на початковому етапі слід виготовити раму. Важливо при цьому правильно розташувати втулку і виделку, що буде забезпечувати можливість повороту причепа. Кузов найбільш часто виготовляють з використанням сталевого листа. Проте не слід робити борти, висота яких більше 30 см. На наступному етапі можна встановити водійське сидіння, а також навісне обладнання. Важливо не забувати про те, що перед експлуатацією конструкція повинна бути проаналізована на працездатність. Готовий виріб обов'язково слід пофарбувати.


Виготовлення багатофункціонального причепа для мотоблока

Після того як ви визначитеся з габаритами конструкції, можна розрахувати кількість метрів металопрокату. Важливо визначити і кількість швелерів, які будуть виконувати функцію рами для зчіпки. Для того щоб виготовити найбільш функціональний причіп, рекомендується використовувати зварювальний апарат, відмовившись від саморізів. У першому випадку вдасться виготовити конструкцію, яка прослужить досить довго. Для виготовлення рами слід підготувати куточки, переріз яких дорівнює 50 х 25 міліметрів, а також 40 х 40 міліметрів. Знадобляться й обрізки труб круглого і прямокутного перерізу. Кузов буде виконуватися з дощок, товщина яких дорівнює 20 міліметрів. Запасіться і бруском квадратного перерізу зі стороною в 50 міліметрів, він ляже в основу опорних балок.

Виготовлення основних елементів

В якості найбільш функціональною саморобки до дизельним мотоблоків виступає саме причіп. У даному прикладі розглядається конструкція, яка складається з 4 вузлів, а саме: кузова, рами, водила і коліс. Всі вони повинні з'єднуватися між собою методом зварювання. Кузов буде виготовлятися з деревини, а саме з 20-міліметрових дощок. Кути слід зміцнити сталевими куточками. Кріплення рами до кузова треба здійснити за допомогою дерев'яних брусів в кількості 3 штук.

З тієї причини, що даний причіп - це одноосевая конструкція, розподіл навантаження необхідно забезпечити таким чином, щоб центр ваги змістився в передню частину. При цьому важливо виключити вихід центру ваги за межі осі коліс. Якщо є бажання, то пристрій може бути додатково удосконалено відкидними стінками.

Виготовлення ходової частини

При виконанні цієї саморобки з мотоблока «Каскад» необхідно використовувати колеса, запозичені від мотоколяски СЗД. Для того щоб забезпечити збіг осьового стрижня і діаметра підшипників маточини, потрібно провести заточку кінців. Облаштування осі колісної буде супроводжуватися застосуванням металевого стрижня в 30 міліметрів. Його довжина повинна бути такою, щоб в зібраному вигляді колеса не опинилися за межами обода кузова. З допомогою зварювання потрібно зафіксувати стрижень через косинки та опори до корпусу і лонжеронам.

Для з'єднання причепа з самим мотоблоком необхідно виготовити консоль. Вона фіксується до кронштейна навісного обладнання, з цієї причини верхня частина повинна повторювати форму обода держака. Тільки так вдасться створити надійне кріплення для причепа.