Корисні поради
на всі випадки життя
» » Інструкція по застосуванню "Вольтарена" (емульгель). "Вольтарен" (емульгель): спосіб застосування та дози

Інструкція по застосуванню "Вольтарена" (емульгель). "Вольтарен" (емульгель): спосіб застосування та дози

Додано: 04.12.15

Знеболюючі мазі і гелі користуються особливою популярністю у тих, хто страждає від захворювань опорно-рухової системи. Головним достоїнством таких препаратів є їх простота у застосуванні, а також відсутність виражених побічних явищ.

Інструкція по застосуванню "Вольтарена" (емульгель). "Вольтарен" (емульгель): спосіб застосування та дози

Сьогодні ми представимо вам інформацію про те, якими фармакологічними характеристики має такий засіб, як «Вольтарен Емульгель» (гель). Інструкція по застосуванню, а також свідчення цього медикаменту будуть представлені трохи нижче.

Склад, упаковка і опис

Інструкція по застосуванню «Вольтарена» (емульгель) вкладена в картонну пачку разом з ламінованої або алюмінієвої тубою, в якій міститься і однорідний кремоподібний 1% гель білого або злегка жовтуватого кольору, призначений для зовнішнього використання.
Активним елементом даного препарату є диклофенак диэтиламина. Також до складу лікарського засобу входять допоміжні компоненти, які представлені у вигляді карбомера, води, макрогола цетостеарата, пропіленгліколю, кокоила каприлокапрата, ароматичного крему, диэтиламина, рідкого парафіну та ізопропанолу.

Фармакологія (характеристика гелю)

Що являє собою гель «Вольтарен» (емульгель)? Інструкція по застосуванню (відгуки, ціна ліки будуть описані нижче) свідчить, що даний препарат є нестероїдних протизапальних засобом для зовнішнього використання. Він чинить виражену аналгезуючу дію, невибірково пригнічує ЦОГ-12 а також порушує метаболізм арахідонової кислоти.
Розглянутий медикамент використовується для зменшення набряклості і усунення больового синдрому, які безпосереднім чином пов'язані із запальним процесом.

Інструкція по застосуванню "Вольтарена" (емульгель). "Вольтарен" (емульгель): спосіб застосування та дози

Фармакокінетика

Інструкція по застосуванню «Вольтарена» (емульгель) повідомляє, що даний медикамент досить погано абсорбується в системний кровотік (близько 6%). Це пов'язано з тим, що він призначений для місцевого використання.

Загальна кількість активної речовини цього засобу в крові пропорційно площі нанесення гелю. Якщо препарат використовується з оклюзійною пов'язкою, то його всмоктування збільшується в 3 рази.

Після попадання медикаменту в кровотік диклофенак диэтиламина досить швидко зв'язується з плазмовими білками (на 99%), переважно з альбуміном.

При місцевому використанні гелю концентрація цієї речовини в синовіальній рідині перевищує концентрацію в плазмі крові.

Утворюються метаболіти диклофенаку менш активні, ніж він сам.

Час напіввиведення цього ліки становить 1-3 години. З організму препарат виводиться разом з калом і сечею.

Інструкція по застосуванню "Вольтарена" (емульгель). "Вольтарен" (емульгель): спосіб застосування та дози

Показання

При яких захворюваннях пацієнту може бути призначений місцевий препарат «Вольтарен» (емульгель)? Опис, відгуки, інструкція по застосуванню повідомляють, що даний медикамент активно використовується для усунення неприємних відчуттів при патології опорно-рухової системи.

Таким чином, розглянуте засіб призначають при:

 • болях у спині, які супроводжують запальні та дегенеративні захворювання хребта (наприклад, остеоартроз, радикуліт, ішіас, люмбаго);
 • болях в м'язових тканинах, які виникли через перенапруження, розтягування, травм або пошкоджень;
 • болях у суглобах, включаючи колінні суглоби й суглоби пальців рук (у тому числі при остеоартрозі та ревматоїдному артриті);
 • запалення і набряклості м'яких тканин, а також суглобів, які супроводжують ревматичні захворювання або ж були отримані при травмі (ураження периартикулярних тканин, бурсит, тендовагініт).

Протипоказання

Інструкція по застосуванню «Вольтарена» (емульгель) повідомляє, що даний медикамент не слід використовувати при:


 • шкірних висипаннях, схильності до виникнення нападів бронхіальної астми або гострих ринітах, при прийомі інших НПЗЗ або ацетилсаліцилової кислоти;
 • у третьому триместрі вагітності;
 • порушення цілісності шкіри на передбачуваній ділянці нанесення;
 • у дитячому віці до дванадцяти років;
 • у період грудного вигодовування;
 • гіперчутливості до диклофенаку або інших речовин ліки.
  Інструкція по застосуванню "Вольтарена" (емульгель). "Вольтарен" (емульгель): спосіб застосування та дози

З обережністю цей препарат рекомендують приймати при ерозії або виразки органів ШКТ, печінкової порфірії, тяжкі порушення в роботі нирок та печінки, бронхіальній астмі, серцевої недостатності (хронічної), а також в літньому віці і в перших двох триместрах вагітності.

Гель «Вольтарен» (емульгель): спосіб застосування та дози

Дорослим і підліткам від 12 років медикамент слід наносити на шкіру чотири рази на день, злегка втираючи його долоньками.

Кількість препарату, що використовується для лікування, залежить від розміру болючої ділянки. Разова доза гелю повинна становити не більше 2-4 г (порівнянна з розміром вишні і волоського горіха відповідно). Після нанесення гелю необхідно ретельно вимити руки.

Тривалість терапії цим засобом залежить від її ефективності та показань. Для посилення ефекту гель дозволяється поєднувати з іншими формами препарату «Вольтарен».

Через 14 днів після початку лікування необхідно оцінити доцільність подальшого використання медикаменту.

Побічні явища

Інструкція по застосуванню «Вольтарена» (емульгель) вказує на те, що побічні реакції, що виникають після використання гелю, характеризуються помірно вираженими, а також самостійно проходять шкірними проявами.

Інструкція по застосуванню "Вольтарена" (емульгель). "Вольтарен" (емульгель): спосіб застосування та дози


До місцевих небажаних реакцій відносять: екзема, еритема, дерматит, у тому числі контактний дерматит, свербіж, висип, набряклість оброблюваної зони, папули, бульозний дерматит, везикули, пустульозні висипання і лущення.

Що стосується системної реакції, то вона проявляється у вигляді генералізованої шкірної висипки, алергії (ангіоневротичного набряку, кропив'янки, бронхоспастических реакцій гіперчутливості, нападів задухи) і реакцій фотосенсибілізації.

Відгуки та ціна

Тепер ви знаєте, що являє собою гель «Вольтарен» (емульгель). Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки описані в цій статті.

Вартість даного препарату становить 200-550 рублів (в залежності від обсягу туби).

Більшість пацієнтів відгукуються про це засобі тільки з позитивної сторони. Вони повідомляють, що після нанесення гелю на уражену зону дискомфорт і больові відчуття зникають протягом півгодини і не турбують протягом тривалого часу.

Інструкція по застосуванню "Вольтарена" (емульгель). "Вольтарен" (емульгель): спосіб застосування та дози

Єдиним недоліком цього препарату є його завищена вартість. Однак фахівці стверджують, що ціна гелю «Вольтарен» (емульгель) повністю відповідає його якості та ефективності.