Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати утеплювач для труб водопостачання? Огляд виробників і інструкція з монтажу

Як вибрати утеплювач для труб водопостачання? Огляд виробників і інструкція з монтажу

Додано: 05.12.15
Рубрика: Ремонт

Без різних трубопроводів сьогодні важко уявити собі житлову і промислову інфраструктуру. До їх експлуатації потрібно ставитися уважно, особливо якщо кліматичні умови не відрізняються простотою. Який утеплювач для труб водопостачання вибрати і за якими правилами? Але перш за все потрібно зрозуміти, з якою метою їх все-таки потрібно утеплювати.

Захист від промерзання

Найнебезпечніше, що може трапитися з трубами водопостачання, - їх промерзання. Щоб цього не сталося, трубопровід намагаються укласти нижче глибини промерзання, але і це не завжди рятує. Так що обов'язково варто утеплити труби перед укладанням. Таке рішення до того ж дозволить знизити тепловитрати на трасі, щоб у наших оселях завжди було тепло. Утеплювач для труб водопостачання повинен ще й захищати трубу від конденсату, який на ній утворюється.
Властивості матеріалів

Сучасні виробники пропонують величезний вибір матеріалів, які можуть використовуватися для утеплення труб. Який би варіант ви не вибрали, пам'ятайте про те, що вони повинні відповідати ряду умов, а саме:

  • низька теплопровідність;
  • водонепроникність (через занадто великий вологості теплоізоляційні властивості стануть гірше);
  • довговічність;
  • вогнестійкість;
  • біологічна стійкість.

Як вибрати утеплювач для труб водопостачання? Огляд виробників і інструкція з монтажу

Вибираючи утеплювач для труб водопостачання в землі, пам'ятайте, що потрібно врахувати і ряд додаткових вимог: по-перше, трубопровід повинен бути стійким до механічного впливу, по-друге, не піддаватися електричної корозії, по-третє, повинна залишатися можливість вторинного застосування. Розглянемо найбільш популярні для утеплення труб матеріали.
Скловата

Один з найпопулярніших теплоізоляційних матеріалів – скловата. Її доцільно застосовувати для обробки труб з металопластика. До переваг цього матеріалу можна віднести цінову доступність і низьку щільність, але необхідно використовувати при монтажі зовнішні ізолятори у вигляді рулонних матеріалів – склотканини або руберойду. Це, в свою чергу, позначиться на збільшенні вартості монтажу. Ці утеплювачі для труб водопостачання під землею прості в укладанні і довговічні в використанні.

Як вибрати утеплювач для труб водопостачання? Огляд виробників і інструкція з монтажу

Сам процес передбачає обертання труби рулонним матеріалом. При підземному розташуванні влаштовуються закриті бетонні лотки. Популярніше всього у користувачів скловата таких брендів, як Isover, Knauf Insulation.

«Енергофлекс»

Сучасний і зручний у використанні матеріал «Енергофлекс» привертає увагу якістю технічної теплоізоляції. Він випускається у вигляді листів і трубок, підходить для обробки труб різного призначення. Утеплювач для труб водопостачання «Енергофлекс» привертає увагу стійкістю до агресивних середовищ, високою міцністю, стійкістю до вологи і тривалим терміном експлуатації. Використання матеріалу дозволяє знизити теплові втрати, шуми і захистити зовнішню поверхню труби від корозії і утворення конденсату.

Як вибрати утеплювач для труб водопостачання? Огляд виробників і інструкція з монтажу

Матеріал, спінений поліетилен, що володіє мікропористою структурою, тому відрізняється хорошими експлуатаційними властивостями. Утеплювач для труб водопостачання «Енергофлекс» доступний не тільки у вигляді рулону, але і як самоклеюча армована стрічка.


Пінополістирол

Як вибрати утеплювач для труб водопостачання? Огляд виробників і інструкція з монтажу

Утеплення з допомогою екструдованого пінополістиролу – один із ефективних і простих рішень. За структурою матеріал являє собою безліч закритих осередків, випускається у вигляді плит або шкаралуп піноплекс. В якості зовнішнього покриття можуть використовуватися армоване скловолокно або полімерцементні покриття. Зручний в роботі утеплювач для труб водопостачання – це пінополістирол у вигляді напівциліндрів (шкаралуп), які випускаються довжиною в один метр і відрізняється товщиною і діаметром. До їх особливостям можна віднести легкість монтажу і демонтажу, можливість багаторазового використання, стійкість до корозії і простоту доступу до трубах у разі проведення ремонту. Установка такого матеріалу виконується стяжками або закрутками. Але є у пінополістиролу недоліки, найбільш явні – це висока вартість і привабливість для гризунів.

Спінений поліетилен

Пінополіетилен є гарним утеплювальні матеріали для труб, прокладених у землі і зовні. Даний утеплювач для труб водопостачання має такі особливості, як легкість застосування, хімічна інертність, екологічна чистота, стійкість до гниття і горіння, довговічність. Випускається у вигляді трубок або рулонів, тому можна вибрати найбільш зручний спосіб монтажу. Технологія утеплення передбачає натягування на трубу утеплювача, як носка; якщо ж труби занадто великі по діаметру – вони обмотуються пінополіетиленом.

Спінений каучук

Спінений каучук - ще один утеплювач для труб водопостачання. Характеристики цього матеріалу привертають увагу багатьох. Так, можна відзначити його практичність і основу – натуральний або комбінований каучук. Сьогодні багато брендів пропонують цей універсальний матеріал. Так, компанія Thermaflex виробляє спінений каучук на основі спіненого поліетилену з мелкоячеистой структурою. До відмітним особливостям можна віднести значну стійкість до вологи, невисоку теплопровідність, тривалий термін використання.


Як вибрати утеплювач для труб водопостачання? Огляд виробників і інструкція з монтажу

Не менш популярний каучук бренду Tubolit , який приваблює унікальною технологією виробництва, завдяки чому міцність матеріалу стає вище. Надійний захист від механічних впливів, хімічних і агресивних середовищ робить використання цієї теплоізоляції в несприятливих умовах оптимальної. Монтаж матеріалу простий і зручний, тому з ним можна впоратися і самостійно: до очищеним трубах приклеюються плити спіненого каучуку. Кріпити їх можна з допомогою підвісів і кліпс.

Або рідкі?

Як вибрати утеплювач для труб водопостачання? Огляд виробників і інструкція з монтажу

Зручні у використанні сучасні рідкі утеплювачі для труб. Вони хороші тим, що заповнюють всі зазори, завдяки чому забезпечується герметичність і щільність стиків. На такий утеплювач для труби водопостачання ціна буде вище, зате і використовувати його набагато простіше і швидше. В середньому вартість самого дешевого матеріалу для ізоляції становить від 400 рублів за упаковку. Рідкі утеплювачі витрачаються більше, так що і матеріалу потрібно буде більше. Вартість утеплювачів на рідкій основі починається в середньому з 500 рублів за літр. Подібні утеплювачі працюють наступним чином: їх інгредієнти при змішуванні з повітрям утворюють мелкодисперсионний аерозоль, який наноситься вже на поверхню труби. Буквально за кілька секунд матеріал збільшується в розмірі, і шар стає товстим. Цього достатньо для забезпечення надійного бар'єру на шляху тепловтрат. Рідкі теплоізолятори відрізняються довговічністю, простотою нанесення і однорідністю готового шару.

Популярні рідкі утеплювачі

Інноваційним матеріалом сьогодні є «Аерогель», характеристики якого вселяють довіру. За структурою це гелеподібний складу низької щільності, твердий, жароміцний, з низькими теплопровідністю і водопоглинанням. Він абсолютно безпечний для здоров'я і вважається хорошим ізолятором, особливо коли труби потрібно захистити від високих температур.

Популярний і піноізол, який відповідає умовам довговічності, екологічності, негорючості, має дихаючої структурою, низькою щільністю і повним звукопоглинанням. Рідкий різновид піноізолу хороша тим, що нею можна заповнити всі порожнечі і технологічні отвори, забезпечуючи тим самим якісну ізоляцію. Нанесення матеріалу виконується заливкою ярусами, в результаті чого утворюється монолітний шар утеплення.

«Астратек» – ще один популярний утеплювач для водопровідних труб, який представляє собою однорідну рідку суспензію високого термічного опору, екологічного, з відмінною відбивною здатністю.

Утеплення труб холодного водопостачання

У цих цілях доцільно застосування готових форм для труб різного діаметру, листів мінеральної вати, пінопласту або базальтового волокна. Утеплювачі для труб холодного водопостачання, крім основної функції, повинні захищати труби від конденсату.

Як вибрати утеплювач для труб водопостачання? Огляд виробників і інструкція з монтажу

Який би спосіб утеплення труб водопроводу ви не вибрали, пам'ятайте про те, що при цьому потрібно врахувати два фактори:

  • Місце розташування утеплюючи труб.
  • Зручність і простоту монтажу.
  • Хороший утеплювач повинен відповідати цілому ряду експлуатаційних властивостей, щоб трубопровід був під надійним захистом протягом всього року, незалежно від перепадів температур. А величезний вибір виробників, що пропонують свою продукцію, допоможе вам вибрати оптимальний варіант.