Корисні поради
на всі випадки життя
» » Навушники Sennheiser HD 280 PRO: технічні характеристики і відгуки

Навушники Sennheiser HD 280 PRO: технічні характеристики і відгуки

Додано: 05.12.15

Німецька компанія Sennheiser добре знайома фахівцям в області звукової апаратури. Шанувальникам же компактних пристроїв для прослуховування музики цей бренд раніше був відомий так званими затичками. Випускала фірма і добротні навушники Momentum, які можна було використовувати і в домашніх умовах, і на вулиці. Професійне обладнання даної марки славиться безліччю позитивних якостей, серед яких шумоізоляція, широкий динамічний діапазон і строгий дизайн. Саме таким якостями, за словами багатьох користувачів, має пристрій Sennheiser HD 280 PRO. Огляд навушників, в свою чергу, допоможе скласти про них більш повне уявлення.
Загальні відомості про моделі

Навушники Sennheiser HD 280 PRO: технічні характеристики і відгуки

Sennheiser являє цією моделлю закриті динамічні стереонавушники, які володіють досить високими характеристиками не лише для домашнього використання, але і для вирішення завдань студії звукозапису. Однак універсальність моделі зовсім не означає усредненность її експлуатаційних якостей. Зокрема, пристрій володіє значним показником пасивного шумозаглушення, яке досягає 32 дБ. Завдяки цьому значенню навушники Sennheiser HD 280 PRO застосовують і в умовах галасливого оточення. У той же час компанія не прагне позиціонувати модель як суто професійну – незважаючи на гідні технічні дані. Пристрій можна використовувати і в повсякденному житті. Розробники непогано попрацювали над ергономікою і дизайном, що також збільшило потенційну аудиторію користувачів даної моделі. Але, головні переваги цих навушників все ж полягають у технічній начинці, описом якої і варто продовжити огляд.
Технічні характеристики

Навушники Sennheiser HD 280 PRO: технічні характеристики і відгуки

Відразу треба відзначити, що подібними даними мають багато конкуруючі моделі, але Sennheiser HD 280 PRO відрізняється саме технічною реалізацією, підсумкові характеристики якої виглядають наступним чином:

  • Тип моделі – закриті динамічні навушники.
  • Підключення – одностороннє, за допомогою дроту.
  • Потужність на максимальному значенні – 500 мВт.
  • Частотний діапазон – від 8 до 25000 Гц.
  • Комплектація – 63-міліметровий перехідник.
  • Чутливість моделі – 102 дБ.
  • Опір на вході – 64 Ом.
  • Нелінійні спотворення – 0.1 %.
  • ;Маса – 220 р.
  • Довжина кабелю – 1 м.

Відгуки про дизайні

Навушники Sennheiser HD 280 PRO: технічні характеристики і відгуки

Зовнішній вигляд і дизайнерські ефекти не є сильною стороною Sennheiser. Все-таки увагу німецьких розробників швидше зосереджено на музичному аспекті. Але в даному випадку і дизайн вийшов непоганим, що додало очок на користь Sennheiser HD 280 PRO. Відгуки відзначають, що стиль все ще залишається суворим і пріснуватим, але ситуацію рятує якість збірки і в цілому гармонійно сформована конструкція. Навіть ті, хто не приймає консерватизм в дизайні, підкреслюють, з якою ретельністю виконані лінії і вигини корпусу.

Втім, і тут доводиться констатувати, що всі естетичні переваги є такими тільки на тлі більшості інших моделей німецького виробника. Якщо на перше місце виходить краса і стилістичні новації, то на ринку можна знайти чимало варіантів цікавіше. Хоча шанувальники бренду Sennheiser радіють і скромним досягненням розробників в напрямку дизайну. І в подяку за це фірма забезпечує задоволення від головної функції – відтворення звуку.


Комфортність амбушюрів і посадка

І знову немає певної думки з частини переваг Sennheiser HD 280 PRO. Амбушюри, на перший погляд, виконані якісно і за всіма правилами сучасної ергономіки, але особливого комфорту не забезпечують. Інша справа, що користувачі відзначають високу ступінь шумоізоляції, яка дійсно знаходиться на рівні 30 дБ. Особливо якщо слухати музику на помірному рівні гучності, то амбушюри проявляють себе гідно, не допускаючи зайвих шумів за рахунок щільного прилягання.

Навушники Sennheiser HD 280 PRO: технічні характеристики і відгуки

Що стосується фізичної зручності від конструкції кріплення, то в цій частині позитивних відгуків більше. По-перше, багато хвалять чашки з шарнірною фіксацією, завдяки якій підвищується надійність кріплення. По-друге, навушники Sennheiser HD 280 PRO самостійно підлаштовуються під голову слухача. Власники також рекомендують не робити спішних висновків про жорсткість посадки. Дійсно, перше час навушники можуть здаватися надмірно тугими, але якщо трохи поекспериментувати з положеннями, то конструкція з амбушюрами обов'язково візьме комфортну м'яку позицію.

Відгуки про якість звучання

Модель забезпечує глибокий і насичений звук. Її стихія – це опрацювання середніх частот, які детально промальовуються і дбайливо обрамляються на «висотах» і при включенні мідбасу. На жаль, ситуація кардинально змінюється на «низах». Тим, хто розраховує прослуховування на цьому рівні, краще виключити навушники Sennheiser HD 280 PRO. Відгуки, зокрема, критикують їх за «м'ясистість» звучання і цикание. Тобто можна зробити висновок про те, що пристрій призначений скоріше не для танцполу і важких басів, а для відтворення спокійних мелодійних творів.


Навушники Sennheiser HD 280 PRO: технічні характеристики і відгуки

Також варто згадати, що модель позиціонується як представник лінійки моніторних навушників. І ця спрямованість виражається на практиці в тому, що користувачі годинами слухають музику, не утомляясь при цьому. Як відзначають фахівці, цьому можуть сприяти й динамічні особливості моделі. Можливо, в Sennheiser HD 280 PRO для цього грамотно використали потенціал компресора, який надав звуку динамічної однорідності. Так чи інакше, подібне звучання є дещо специфічним. Воно у будь-якому випадку влаштує цінителів класики, а меломанам, які слухають різні жанри, доведеться звикати.

Ціна і конкуренти

Модель можна придбати за 8 тис. руб. Сама по собі цінова категорія не говорить про приналежність пристрою до преміального сегменту, але, певний заділ якості дозволяє розглядати їх в одній лінійці з досить успішними аналогами. Відразу треба відзначити, що будь-які порівняння будуть коректними тільки за умови оцінки справжнього Sennheiser HD 280 PRO – підробка навушників хоч і виглядає схоже, але в плані якості відтворення і близько не стоїть до оригіналу.

Отже, в один ряд з даною моделлю можна поставити Yamaha PRO 500 Grado GS1000 і NuForce HP-800. Вони знаходяться приблизно в такому ж ціновому сегменті, але мають свої переваги. Зокрема, при всіх перевагах роботи на середніх частотах, HD 280 програє за багатством цього інструментарію моделі від Yamaha. Що стосується фізичної ергономіки і зручності амбушюрів, то в цьому плані краще модель HP-800. Якщо планується зробити більший ухил у бік аматорського використання, то краще вибрати Grado GS1000 – ця модель хоч і коштує трохи дорожче, але по сукупності якостей здається більш вигідним придбанням.

Для яких цілей підійдуть?

Навушники Sennheiser HD 280 PRO: технічні характеристики і відгуки

Не варто забувати, що серйозний внесок у характеристики даної моделі був зроблений з метою забезпечення професійних якостей. Зокрема, прямим призначенням Sennheiser HD 280 PRO можна назвати організацію записів, мікшування і мастеринг. За великим рахунком, в плані прослуховування музики ці навушники можна назвати універсальними, але з невеликими поправками. Можна сказати, що вони ідеальні для відтворення акустичної музики, але слабенькі при роботі з такими жанрами, як Hard Rock і r'n'b. Також варто відзначити можливість тривалого і нестомливої прослуховування, що є сильною стороною цієї моделі як інструменту для аматорського прослуховування.

Висновок

Навушники Sennheiser HD 280 PRO: технічні характеристики і відгуки

Якщо зіставити всі достоїнства і недоліки, то варіант Sennheiser HD 280 PRO виправдовує свою вартість. Інша справа, що, можливо, за ті ж 8 тисяч знайдеться більш гідний варіант. І правда, якщо оцінювати певні якості навушників окремо, то можна буде виявити суперників серйозніше. Але є в HD 280 і безперечні переваги, сукупність яких робить цей варіант по-своєму привабливим в очах різних груп користувачів. Це, наприклад, універсальність у вигляді можливості роботи в студії, і прослуховування музики вдома. А також підтримання комфортного звучання протягом довгого часу, доповнене багатими можливостями комплектації базового набору навушників.