Корисні поради
на всі випадки життя
» » Пневматичний пістолет Макарова МР-654: огляд, характеристики і відгуки

Пневматичний пістолет Макарова МР-654: огляд, характеристики і відгуки

Додано: 06.12.15
Рубрика: Цікаве

Велику популярність серед аматорських пневматичних пістолетів придбали масогабаритні копії бойової зброї. У РФ широко поширений пістолет Макарова (ПМ), що викликало підвищений попит на його пневматичний варіант - МР 654К. Модель невибаглива в застосуванні і має пристойну початкову швидкість кулі.

Пневматичний пістолет Макарова МР-654: огляд, характеристики і відгуки

В процесі виготовлення виробу використовуються елементи від бойового ПМ, за рахунок чого пневматика дуже схожа на оригінал. Трохи укорочений стовбур, втоплений в дульній частині, що імітує справжній 9-міліметровий калібр. Від ПМ зовні відрізняється тим, що не має вибрасивателя гільз.
Призначення

Даний пневматичний пістолет МР 654 призначається для аматорської та тренувальної стрілянини сферичними кулями для пневматичної зброї 45-міліметрового калібру. Стрільба проводиться при температурі 10-30 градусів.

Пневматичний пістолет Макарова МР-654: огляд, характеристики і відгуки

Під час стрільби з пістолета після витримування в спорядженому стані при температурі не більше 30 градусів швидкість польоту кулі може значно знижуватися на перших пострілах (як правило, не більше трьох). При подальшої стрільби відбувається відновлення швидкості.

Технічні і експлуатаційні характеристики

Пневматичний пістолет Макарова МР 654 має наступні технічні характеристики:

 • Швидкість кулі: номінал 110 м/с.
 • Калібр: 45. Стандартні боєприпаси – сталеві (або обміднені) кульки зменшеного розміру, хоча можливе застосування стандартної свинцевого дробу.
 • Вага: 073 кілограма.
 • Ємність магазину: 13 кульок-куль. Також в магазин інтегрується пристрій для кріплення і проколу балона з СО2. Але балона вистачає на 50-80 пострілів, після чого для повноцінного польоту кулі енергії газу буде мало.
 • Корпус: металевий, полімерні та гумові ущільнювальні з'єднання, пластмасові щічки рукоятки.
 • Розміри: 169х145х35 міліметрів.
 • Спуск: подвійної дії.
 • Ствол: нарізний.
 • Пристосування для прицілу: відкриті мушка і цілик, нерегульовані.
 • Запобіжник: ручний.
  Пневматичний пістолет Макарова МР-654: огляд, характеристики і відгуки

Виробник: «Іжевський механічний завод».
Вартість: приблизно 250$, в залежності від зовнішньої обробки, комплектуючих.

Схема і пристрій

Пневматичний МР-654К щодо функціонування схожий з вогнепальної моделлю. Майже не перероблений ударно-спусковий механізм, який відрізняється тільки відсутністю бойка. Також змінено і магазин, який допрацювали під зарядження кульками і фіксацію вуглекислотного балона.

Пневматичний пістолет Макарова МР-654: огляд, характеристики і відгуки

Пістолет Макарова МР 654 працює за таким принципом:

 • в магазині розміщують балон з СО2 вкручуючи його до проколу голкою;
 • в балончику скраплений газ стає стисненим, він розташований в герметичній камері;
 • свинцеві або сталеві кульки заряджають в магазин, оснащений підпружиненим подавателем;
 • після натискання на спуск курок вдаряється за подпружиненному клапану, який короткочасно випускає стислий СО2;
 • у вихідного газу великий тиск, що впливає на кульку і виштовхує його зі стовбура зі значною швидкістю.

Стандартна комплектація

Майже всі аксесуари до виробу потрібно купувати окремо. Стандартна комплектація включає інструкцію, ущільнювачі (прокладки) з викруткою, 200 сталевих омедненних кульок. Для стрільби необхідно купити балончики з СО2 масло для очищення зброї і шомпол.


Користувачі МР 654 можуть також придбати такі додаткові аксесуари:

 • пулеулавливатель (дуже зручний для стрільби по мішенях з паперу);
 • кобура.

Пневматичний пістолет Макарова МР-654: огляд, характеристики і відгуки

Чистка та розбирання

Для розбирання і складання зброї, як правило, недостатньо інструкцій та керівництв, необхідно бачити весь процес. Навчальні ролики можуть допомогти розібратися в розбирання і складання пістолета МР 654.

На замітку: повна розбирання може знадобитися після падіння вироби у воду або бруд. Не рекомендується без необхідності розбирати зброю.

Під час планового обслуговування виконується неповне розбирання, очищається і змащується ствол і механізми. Для цього:

 • від'єднується магазин;
 • спускова скоба відводиться вліво і вниз – вона стає на затримку, дозволяючи від'єднувати затвор;
 • затвор відтягується назад до упору і піднімається вгору його задня частина, потім перед затвора виходить із зачеплення, і він знімається через стовбур;
 • зі стовбура знімається поворотна пружина.

Для очищення стовбура застосовується мідний шомпол. Стовбур протирається дрантям, змочується в маслі і записаної через канал ствола за допомогою шомпола. Як тільки на дрантя не буде залишатися темних плям, у стовбурі масло, витирають насухо.

Механізм очищається сухий зубною щіткою. У місцях рухомих вузлів додається масло (застосовують для цього маслянку з довгим носиком або розпилюють з балончика).

Пневматичний пістолет Макарова МР-654: огляд, характеристики і відгуки

Конструкція збирається в зворотному порядку. Зібране виріб протирається від надлишків олії, але не витирається насухо – залишки тонкої масляної плівки захистять від раннього іржавіння металу.

Готуємо виріб до використання

Спочатку магазин заряджається кульками і в нього вкручується балончик ЗІ 2 . Споряджений магазин поміщається в рукоятку до упору, при цьому запобіжник переводять паралельно стовбуру.

Заходи безпеки

Для зведення до мінімуму ходіння з зарядженою зброєю слід заздалегідь готувати мішень. Постріли виробляють лише у бік цілі, упевнившись, що в напрямку стрілянини немає людей. Перед перенесенням пістолет МР 654 треба розрядити, для чого достреливаются інші кульки в магазині і викручується балон з рештою газом.


Під час експлуатації пістолета заборонено:

 • направляти в бік людей дуловою частиною;
 • зберігати і залишати в зарядженому стані;
 • від'єднувати повний балон від магазину;
 • здійснювати розбирання магазину з розміщеним балоном.

Також при зниженні швидкості кулі, яке пов'язується з витратою газу в балоні, потрібно вчасно припиняти стрілянину, не виробляючи холості постріли без газу. Інакше після того, як буде витягнутий магазин, залишилися в стовбурі кулі потраплять в ударно-пусковий механізм, провокуючи його поломку.

Заміна і ремонт деталей

Часто потрібно замінювати рассохшиеся прикладки і «сіли» пружини в пневматичному пістолеті. Замінюючи ущільнювачі, їх потрібно обережно діставати з посадочних місць.

На замітку: не варто поспішати, тому що з-за цього можна подряпати місця контакту прокладки і металу, що погано позначиться на герметичності.

Пневматичний пістолет Макарова МР-654: огляд, характеристики і відгуки

Щоб усунути витік газу, ущільнювачі змащуються силіконовим маслом. Не рекомендується користуватися автомобільної рідиною WD-40 тому що вона руйнує полімерний матеріал.

Для заміни поворотної пружини пістолет Макарова МР 654 розбирається не повністю. Більше клопоту увазі заміна живильної пружини, тому що належить виконувати повне розбирання магазину. Щоб замінити зруйновані елементи УСМ, виріб повністю розбирається.

Переваги згідно з відгуками користувачів

До числа переваг даної конструкції відносять простоту механізму, підвищену швидкість кулі і впізнаваний дизайн. Завдяки цьому МР 654К – один з найпопулярніших пістолетів у тих, хто любить стріляти по мішенях в лісі.

За рахунок швидкої неповного розбирання і легкого очищення і змащення трудовитрати для обслуговування моделі стають мінімальними. Завдяки многозарядности можна здійснювати більше 10 пострілів підряд, не відволікаючись на часту перезарядку.

Недоліки

До мінусів, за відгуками любителів пневматичної зброї, можна віднести:

 • загальну проблему для всієї пневматики З 2 , яка стосується зниження температури балончика при частій стрілянині і призводить до суттєвого зменшення швидкості кулі;
 • у деяких моделях допустимі доробки, які погіршують герметичність системи пневматики;
 • не повністю схожий з оригінальним вогнепальним пістолетом: фахівці помітять, що відсутня викидач і є зайвий гвинт з колечком для закручування балончика внизу рукоятки;
 • неможливо встановлювати інші прицільні пристосування - за винятком лазерного целеуказателя попереду спускової скоби.

Незважаючи на те що пневматичний пістолет Макарова МР 654 має деякі недоліки, вони не вважаються критичними для любителів стрілянини. Для зменшення зносу стовбура і підвищення швидкості кулі рекомендується користуватися свинцевими кульками. Щоб підвищити герметичність, можна зробити легкий тюнінг, який не забере багато часу. Це дозволить на практиці зрозуміти пристрій і принцип того, як функціонує пістолет. За рахунок правильного догляду можна значно збільшувати термін служби виробу, тому що любить зброю мастило і чистоту.

Даний виріб можна придбати в будь-якому збройовому магазині.