Корисні поради
на всі випадки життя
» » Секрети Сталкера. «Поклик Прип'яті» - проходження гри

Секрети Сталкера. «Поклик Прип'яті» - проходження гри

Додано: 06.12.15

Величезна відповідальність лежить на плечах співробітника СБУ і протагоніста гри майора Олександра Дегтярьова, волею випадку став сталкером на просторах Зони. Перед ним поставлено чітке завдання: знайти зниклі вертольоти і з'ясувати причини їх падіння.

Секрети Сталкера. «Поклик Прип'яті» - проходження гри

Перші кроки зі стареньким АКМ і невеликим запасом їжі приводять його на околицю Затону, де він відразу ж зустрічає сталкера-поодинці. З розмови з ним майор дізнається про найближчому таборі, де можна хоч щось з'ясувати про зниклих вертольотах.

Дістатися до Скадовська

Цей квест, по суті, і завданням назвати складно. Швидше, це підказка про те, куди звернутися за інформацією і де можна поповнити свої їстівні припаси і амуніцію, благо що в грі «Сталкер: Поклик Прип'яті» зброя – не такий вже й рідкісний випадок. Після того, як Дегтярьов добереться до Скадовська, потрібно буде знайти бармена, який дасть вам ключове завдання.
Джерело світіння на Земснаряді

Група сталкерів натрапила на дивну для Зони світіння на Земснаряді, і вас, як особа нове і неупереджене, просять розібратися в ситуації і дати свою оцінку тому, що відбувається. Бармен заздалегідь попереджає, що на об'єкті був помічений сильний джерело радіації.

Після застереження бармена про те, що надалі у грі «Сталкер: Поклик Прип'яті» проходження Земснаряду піддасть нас сильному опроміненню, ви повинні запастися «Антирадином» та аптечками. Діставшись до світіння, ви побачите кілька шляхів потрапляння на Земснаряд: по трубі, яка знаходиться позаду об'єкта, або по містках, розташованим прямо перед світінням.
Секрети Сталкера. «Поклик Прип'яті» - проходження гри

Після того як дістанетеся до капітанського містка, ви побачите, що на штурвалі висить артефакт (він-то і є джерелом дивного світіння). При виході з Земснаряду вас зустріне група сталкерів, і один з них попросить вас віддати йому артефакт, для того щоб вилікувати пораненого товариша (насправді це прийом, який він застосовує, щоб виманити предмет, тому єдиним правильним рішенням буде постріл йому між очі і подальша бійка з іншими учасниками групи).

Поруч зі світінням можна відшукати секрети Сталкера. «Поклик Прип'яті» передбачає, що крім смертельних аномалій там можуть виявитися вельми корисні речі. За рухомим колам на воді можна визначити місцезнаходження цінного артефакту (місце розташування змінюється з кожним викидом).

Нагорода за проходження чекає наступна: координати схованки і 3000 рублів.

Недоступний контейнер і сталкер Корч

Сталкер на прізвисько Корч знайшов непоганий хабар, але забрати його зашкодило землетрус, спрятавшее артефакт під землю разом із запорожцем, де він зберігався. І плюс до всього, в окрузі з'явилися мутанти снорки. Завдання полягає в тому, щоб забрати хабар і поділити його з Корчем, але говорити надалі про знахідку своєму наймачеві чи ні, вирішує сам сталкер.

«Поклик Прип'яті»: проходження місії

Для того щоб дістатися до запорожця, потрібно проникнути в розлом, зазначений на карті, а потім вибратися назовні. По дорозі вам зустрінуться нечисленні, але вкрай небезпечні і неприємні створення снорки, з якими найкраще справляється дробовик.


Після того, як контейнер і ви опинилися в безпечному місці, перед вами постає дилема: ділити хабар з Корчем або залишити собі. На подальше проходження гри «Сталкер: Поклик Прип'яті» артефакти, що знаходяться в контейнері, і ваше рішення про те, що робити з Корчем, ніяк не вплинуть, тому можете чинити так, як вам заманеться.

Якщо вирішили залишити все собі, то потрібно віднести контейнер до реммастеру, і за 500 рублів він вам його розкриє, в іншому випадку, поділившись зі сталкером, отримаєте варіанти на вибір: медичний набір, шолом або артефакт.

Після того як ви вийдете з розлому біля аномалії «Кіготь», можна буде знайти секрети Сталкера («Поклик Прип'яті»), прочесавши зону детектором в пошуках цікавих і корисних артефактів.

Місце падіння Схилу-5

Одна з ваших пріоритетних завдань – пошук впали вертольотів. СКАТ-5 лежить біля виходу з тунелів ВНЗ «Коло», приблизно в середині аномалії «Багно».

Секрети Сталкера. «Поклик Прип'яті» - проходження гри

Для того щоб безпечно дістатися до вертольота, краще використовувати болти (кнопка 6), в іншому випадку зустріч з неприємними і небезпечними аномаліями вам забезпечена. Після того як ви обищете вертоліт і довколишній ящик, ви отримаєте припаси, а також буде програно ключовий ролик.

По дорозі назад в грі «Сталкер: Поклик Прип'яті» схованки можна знайти на Згорілому хуторі, в головній будівлі. Там, де багато аномалій, треба видертися по сходах, і в дальньому кутку горища лежить рідкісний «Вінтарь».

Місце падіння Схилу-2

Це ще одна пріоритетна мета майора в локації «Залізний ліс». Після того як ви дісталися до місця, єдине і серйозна перешкода, яке вам зустрінеться, – це місцевий полтергейст.

Гра «Сталкер: Поклик Прип'яті» послала майору дуже сильного противника, і для того щоб впоратися з мутантом-полтергейстом, необхідно цілитися не в літаючі предмети, а саме чудовисько – голубувате, трохи схожу на електричний заряд сферу. Вести вогонь краще впритул: дотики полтергейсту не впливають на здоров'я. Ідеальною зброєю, як і у випадку зі снорк, буде дробовик.


За інформацією, зчитаної з бортового комп'ютера, одержуємо карти місцевості, які може розшифрувати місцевий провідник. З їх допомогою він прокладе новий маршрут і дасть вам значну знижку на подальші «екскурсії» по Зоні.

Неподалік від місця проживання полтергейсту можна знайти секрети Сталкера («Поклик Прип'яті») серед численних аномалій, де з допомогою детектора легко буде виявити вельми корисні артефакти.

Місце падіння Схилу-3

Вертоліт знаходиться на локації «Південне плато», куди добратися своїм ходом не так вже й просто, тому нам необхідно знайти провідника в особі сталкера Ноя, який живе на Старій Баржі.

Секрети Сталкера. «Поклик Прип'яті» - проходження гри

Гра «Сталкер: Поклик Прип'яті» передбачає кілька шляхів проходження цієї місії. У першому випадку вам треба знайти старого Ноя, який і відведе вас на плато. У другому випадку можна скористатися небезпечним проходом поруч з Південним плато в аномалії «Цирк», де є невеликий прохід печери снорков, минаючи який, ви опинитеся на місці.

Після огляду вертольота ви отримаєте координати евакуацій, які необхідно перевірити для подальшого успішного розвитку подій.

У грі «Сталкер: Поклик Прип'яті» артефакти можна знайти, заглибившись всередину плато і ретельно попрацювавши з детектором, після чого ви виявите унікальний предмет, який відновлює здоров'я і знижує радіаційний фон.

Інструменти для грубої роботи

Техніку Карданом для роботи потрібні інструменти, з ними він може покращувати броню, зброю та інше обладнання.

Отже, де інструменти в «Сталкері» («Поклик Прип'яті»)? Запасаємося зброєю, набоями, аптечками і рухаємося до локації «Тартак». По дорозі вам зустрінуться натовпу супротивників, і перш ніж ви дістанетеся до головного будинку, доведеться витратити добру частину амуніції. Потім необхідно піднятися по сходах на другий поверх, де вас чекають великі запаси аптечок, бинтів, рідкісних патронів і набір інструментів для грубої роботи.

Інструменти для тонкої роботи

Для того ж майстра Кардана потрібно відшукати набір інструментів для тонкої роботи. Набір знаходиться в локації «Цеху підстанцій». Для того щоб дістатися до цехів, необхідно пройти через групу найманців. Є два варіанти розвитку подій: ви даєте їм шість або сім банок тушонки, і вони вас пропускають, або проходите по їх трупах. Інструменти знаходяться в кінці дуже довгого приміщення на ящиках.

Секрети Сталкера. «Поклик Прип'яті» - проходження гри

У грі «Сталкер: Поклик Прип'яті» схованки можна знайти по дорозі на цехи, так і в інші локації. У цьому місці вам зустрінеться довга труба, що проходить практично через весь Затон. Щоб дістати тайник, необхідно знайти впав стовп поруч з трубою, і з нього видертися на поступки, де на бетонній підпорки і знаходиться цінний приз.

«Юпітер»

Після того як ви добралися до «Юпітера», можна поповнити свої запаси техніка або продавця «за гратами» і приступити до виконання своєї місії.

Крах СКАТа-1

Необхідно досліджувати околиці заводу «Юпітер» і пошукати впав вертоліт СКАТ-1.

Вхід на майданчик з вертольотом заміновано, і пройти до об'єкта можна тільки уздовж паркану. Після того, як ви дістанетеся до вертольота, необхідно забрати біля нього чорний ящик, інформацію з якого потрібно буде розшифрувати у місцевого техніка.

Після того як майстер декодує повідомлення з чорного ящика, ви з'ясуєте, що всі військові попрямували до точки евакуації Б28 тобто варіант з Б208 автоматично відпадає.

Секрети Сталкера («Поклик Прип'яті») на мінному полі можна знайти, скориставшись детектором. Він допоможе знайти вкрай корисні артефакти і амуніцію. Для того щоб мінімізувати втрати здоров'я, краще всього пересуватися обережно і використовувати для промацування території болти.

Перевірити точку Б205

Вам необхідно відвідати локацію ЗРК «Волхов», щоб перевірити точку евакуації для подальшого розвитку подій в грі «Сталкер: Поклик Прип'яті».

Спецназ, який раніше стояв на охорону об'єкта, тепер складається виключно з зомбі. Прорвавшись до головного будівлі, потрібно знайти освітлений стіл з запискою лейтенанта Соколова, на якій позначена комбінація до замкнених дверей (вона знадобиться для того, щоб потрапити у Прип'ять).

У грі «Сталкер: Поклик Прип'яті» гроші можна знайти, спустившись у підвал «Волхов», де ви зустрінетеся з серйозним супротивником – Бюрером, який знаходиться у великому залі. Після його вбивства можна піднятися по сходах в збройову кімнату, де розташовані шафи з амуніцією і ящики з грошима.

Місце падіння Схилу-2

Один з вертольотів СКАТ впав на територію заводу «Юпітер». Дорога до об'єкту буде довгою і складною.

Секрети Сталкера. «Поклик Прип'яті» - проходження гри

Починати потрібно з північного входу на завод, поступово просуваючись всередину, до південних будівель. На карті відображені всі ключові локації і точки проходження заводу. Знайти більшість необхідних документів не складе труднощів, але з адміністративної документацією можуть виникнути проблеми.

В основному будівлі заводу необхідно піднятися по бетонних сходах і через тунель пробратися у великий зал, де і знаходиться СКАТ-2 разом зі сторожем – Псі-Собакою. Після її вбивства і обшуку вертольота проходимо далі вглиб будівлі і знаходимо рубку управління, де і лежать адміністративні документи, необхідні для проникнення в Прип'ять.

У грі «Сталкер: Поклик Прип'яті» зброю можна знайти за гаражами, на території заводу. Це буде дуже потужна гвинтівка і боєприпаси до неї. Гаражі охороняють бандити, після вбивства яких можна отримати купу аптечок і амуніції в потаємному місці.

Точка Б28

Точка евакуації буде доступна на карті тільки після того, як ви знайдете шлях в Прип'ять на заводі «Юпітер», де за документами стане ясно, що можна дістатися до мети через таємні тунелі під будівлею.

Якщо ви ще не знайшли всі необхідні документи, то Азот пошле вас на їх пошуки, але коли весь комплект буде у вас, то він вам повідомить, що для подорожі потрібні як мінімум три бійця з замкнутою системою захисту дихання.

Буває, що Сталкер «Поклик Прип'яті» версії 1.0 не показує місце розташування збору бійців поряд зі станцією, тому сміливо йдіть до прилеглої вишці і поговоріть там з Зулусом, який і допоможе вам зібрати однодумців в одну команду.

Ідеальним попутником буде Вано, якому потрібно буде заплатити 5000 за костюм, а потім відправити його до Зулуса. Лейтенанта Соколова можна знайти в бункері вчених. Там же знаходиться і костюм для нього, який дістанеться вам після виконання квесту від Озерського. Виконуємо завдання і також відправляємо Соколова разом з костюмом до Зулуса.

Вижив монолитовец по кличці Бродяга, якого можна знайти на північ складу контейнерів, без зайвих питань погодиться на вашу авантюру, так як втрачати йому особливо нічого, та й можливість вибратися з цього місця для нього буде не зайвою. Говоримо з ним, відсилаємо до Зулуса, і команда готова.

Після того як ви зі своїми попутниками потрапите в тунелі, потрібно буде подолати масу аномалій і пройти через заслін монолітовцев. Після зачистки території і проходу в наступну зону через залізобетонну двері вас зустріне група зомбі, яку також необхідно ліквідувати (дробовик в допомогу) і дістатися до заповітної сходів, що ведуть в Прип'ять.

Іноді встановлений додаток «Повелитель» для «Сталкер: Поклик Прип'яті» може «не пускати» вас на наступну локацію, тому перед походом в наступний район краще відключити мод, а після його можна буде включити знову.

Прип'ять

Після того як вийшли на денне світло, вас зустріне командир Ковальський. Після розмови з ним вирушайте до пральні, туди, де знаходиться табір військових.

Інструменти для калібрування

Чим раніше ви справите модифікацію свого озброєння, тим легше буде подальше проходження квестів.

Після установки доповнень гра «Сталкер: Поклик Прип'яті» (моди на зброю чи боєприпаси обов'язково знадобляться) проходить набагато швидше, але значно втрачається інтерес до самих квестам, тому краще модифікувати свій арсенал самому.

Всього в Прип'яті є два місця, де можна знайти інструменти для калібрування, – це універмаг і старе КБО. Всередині універмагу вас чекає зграя собак і тушканчиків, минаючи яких, можна знайти кімнату з жовтим склом, де за дверима на скриньці лежать потрібні інструменти.

Секрети Сталкера. «Поклик Прип'яті» - проходження гри

У старому КБО потрібно буде подолати ряд аномалій і, піднявшись на другий поверх, вбити бюрер, який і охороняє комплект для калібрування. Для модифікації озброєння можна віддати інструменти Азоту або Карданом в «Юпітері». Використовуючи спеціальні чити на «Сталкер: Поклик Прип'яті», можна в результаті модифікацій отримати потужну гаусс-гармату, яка вбиває супротивників з величезної відстані, не залишаючи їм шансів на виживання.

Після того, як буде пройдено квест «Перешкоди», де потрібно позбутися від аномальної антени, можна приступати до виконання свого основного завдання.

Причина падіння вертольотів

Технік у військовому таборі засік дивний сигнал неподалік від пральні, необхідно його перевірити і з'ясувати походження.

Після того, як ви прибудете на точку, стане зрозуміло, що сигнал динамічний, і його джерело постійно пересувається. Далі, після повернення на базу і після відбиття атаки «невідомих», стане ясно, що сигнал передавав легендарний сталкер Стрілець, у якого можна дізнатися причини падіння вертольотів.

Евакуація

Це останній квест у грі «Сталкер». Після того як ви отримали всю необхідну інформацію від Стрільця, у військових вас з'являється можливість евакуювати.

Коли викид закінчиться, необхідно поговорити з Ковальським, для того щоб він зібрав загін, який допоможе евакуюватися залишилися військовим. Мета майора – захистити Ковальського і Стрілка, а крім того, бажано убезпечити і всю групу.

Дорога до точки евакуації кишітиме натовпами ворогів: монолитовцами, зомбі, мутантами і іншою нечистю. На останніх хвилинах гри на вас або на медика нападе контролер, після боротьби з яким ви опинитеся на даху поруч з рятівними вертольотами евакуації.

Далі ви можете вибрати: продовжити поневіряння по Зоні або евакуюватися, подивившись гарний ролик.

Коди на «Сталкер: Поклик Прип'яті»

Розробники як таких кодів не передбачили в грі, і будь-яка набрана комбінація не дасть вам «всемогутності». Для того щоб вижити в світі Прип'яті, потрібен трохи інший, хитрий підхід до проходження. Тому можна використовувати такі чіти на «Сталкер: Поклик Прип'яті».

  • Якщо ви хочете заробити багато грошей, то можна скористатися наступним радою. В процесі проходження потрібно отримати досягнення «Мисливець на мутантів». Воно дає щоденний приріст боєприпасів у вашому обличчястому ящику. Поспіть два-три години, потім заберіть амуніцію з ящика і продайте її. Таку дію можна виконувати до нескінченності, ну або до моменту досягнення порогу вашої жадібності.

Наступні коди на «Сталкер: Поклик Прип'яті» дозволять вам посилити зброю. Але з цими комбінаціями треба бути обережними, адже вони мають дзеркальне властивість, що посилився у вас, також посилиться і у супротивника. Але в будь-якому випадку має сенс спробувати, а там вже кожен для себе вирішить, прийнятний це варіант чи ні.

Необхідно в папці гри знайти файл з ім'ям цікавить вас зброї і відкрити його простим текстовим редактором. Значення кожного пункту цілком зрозумілі, а при виникли складнощі можна скористатися будь-яким перекладачем з англійської.

  • Приміром, пункт cam_relax_speed = 4 змінює швидкість повернення прицілу на вихідну позицію для стрільби після пострілу. Можна проставити значення 0 і насолоджуватися високоточною стріляниною.
  • Далі, ще один корисний чит, що стосується дистанції до мети, – fire_distance = 200. Виставляємо 1000 - і відстань більше не проблема.
  • Показник inv_weight = 1.5 змінює вагу вашого зброї, що теж дуже зручно при бігу і інших ситуаціях. Тільки не ставте нульове значення, інакше зброю просто пропаде інвентарю.

Такі нескладні чити хоч і не дають «всемогутності», але дозволяють впоратися з деякими складними ситуаціями, які виникають під час проходження гри.