Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чи можна їсти кавун з кісточками? Корисні властивості і шкода кавунових кісточок

Чи можна їсти кавун з кісточками? Корисні властивості і шкода кавунових кісточок

Додано: 07.12.15

Практично всі люди обожнюють їсти солодку соковиту м'якоть такої відомої ягоди, як кавун. Часто виникає питання про те, чи можна їсти кавун з кісточками? Як правило, всі викидають їх, що, виявляється, роблять даремно. Адже корисні і шкідливі властивості гарбузового насіння для багатьох залишаються невідомими. Насправді вони вже тривалий час використовуються для лікування багатьох захворювань, починаючи від звичайної простуди і закінчуючи серйозними діагнозами.

Чи можна їсти кавун з кісточками? Корисні властивості і шкода кавунових кісточок

Кавунові насіннячка: корисні властивості, шкоду

Злегка підсушене насіння кавуна на третину складається з білка, завдяки чому мають у своєму складі достатню вміст амінокислот, які грають велику роль при зростанні та формуванні м'язової тканини. Також вони беруть участь у синтезі необхідного для організму енергії. Головну роль серед амінокислот, містяться в насінні, грає аргінін. Він є необхідним для нормальної роботи серця, регулює кров'яний тиск і знижує ризик ішемії серця.
До інших важливих амінокислот, що містяться в насінні кавуна, можна віднести триптофан, глутамінової кислоту і лізин. Сто грам насіння містить приблизно 30 грам білка, а це 61% необхідної денної норми людини. Крім цього, ще одним дивним корисним властивістю насіння є те, що в них містяться жири. У 100 грамах насіння кавуна - 51 грам. Серед цих жирів варто виділити Омега-6. Цей насичений жир знижує підвищений тиск.

Крім цього, насіння кавуна містять вітаміни групи В, які відіграють важливу роль при перетворенні їжі в необхідну для людини енергію. Сто грам гарбузового насіння містять 38 мг ніацину, а це 19% необхідної денної норми. Ніацин підтримує нервову систему, позитивно впливає на травну систему людини, а також позитивно позначається на здоров'ї шкіри.
Чи можна їсти кавун з кісточками? Корисні властивості і шкода кавунових кісточок

Велика кількість корисних властивостей насіння кавуна пов'язано з їх багатим мінеральним складам. У ста грамах насіння міститься 556 міліграм магнію, що становить 139% денної норми людини. Магній бере участь в регулюванні кров'яного тиску, допомагає засвоєнню вуглеводів і знижує рівень вмісту цукру в крові.

До інших корисних речовин гарбузового насіння можна віднести калій, мідь, цинк, фосфор, марганець, залізо. Цинк важливий для роботи імунної системи організму. Його нестача може спровокувати втрату волосся і зниження захисних сил організму. Денна норма цинку становить 15 міліграм. Наприклад, в 100 грамах гарбузового насіння міститься дві третини необхідної денної норми цинку.

Ще однією корисною властивістю насіння є дієтичне волокно, яке позитивно впливає на здоров'я травної системи людини.

Протипоказання до вживання насіння кавуна

Чи можна їсти кавун з кісточками? Так, але не всім. До протипоказань для вживання гарбузового насіння варто віднести міститься в них цитрулін. Дана амінокислота при своєму розпаді в організмі людини вивільняє аміак, який нашому організму не потрібен. Здорова людина виводить аміак без шкоди для організму разом з сечею, але при розладі нирок або сечового міхура цитрулін може надати негативний вплив на здоров'я людини. У зв'язку з чим насіння кавуна протипоказані для тих людей, хто страждає на захворювання нирок і цитруллинемией. Не варто вживати насіння вагітним, годуючим жінкам і дітям у віці до трьох років.


Чи можна їсти кавун з кісточками? Корисні властивості і шкода кавунових кісточок

Калорійність

Можна їсти кавунові кісточки? Насіння цієї ягоди можна вживати сушеними, смаженими і навіть сирими. В одній чашці об'ємом сто грам міститься 557 калорій. Це чверть необхідної добової норми людини в енергії. Тим, хто веде неактивний малорухливий спосіб життя, не варто зловживати насіння кавуна, адже їх прийом можна розцінювати як окремий прийом їжі. Для людей, що займаються спортом або важкою фізичною працею, кавунові насіннячка є незамінною енергетичної підтримкою.

Як посмажити кавунові насіння?

Можна ковтати кісточки кавуна сирими, ми вже з'ясували. Тепер поговоримо про те, як їх посмажити. Посмажені кавунові насіння мають привабливий зовнішній вигляд і приємний смак. Для їх приготування необхідно промити і висушити насіння, використовуючи чисте сухе рушник. Після того як насіння висохли, необхідно приготувати сольовий розчин. Використовується одна чайна ложка на чверть склянки води. Надалі суха сковорода ставиться на вогонь, і туди додаються кавунові насіннячка, які смажаться на ній близько шести хвилин, поки не набудуть темний колір. Після цього на сковороду виливаємо приготований сольовий розчин і продовжуємо смажити насіння кавуна, поки не піде вся вода. Потім насіння охолоджуються, а потім готові до вживання.

Чи можна їсти кавун з кісточками? Корисні властивості і шкода кавунових кісточок

Олія насіння кавуна

Можна ковтати кавунові насіння? Так, причому вони корисні не тільки для вживання в їжу. Масло, що отримується з насіння кавуна, повсюдно використовується в народній медицині і косметології. Воно застосовується для догляду за схильної до жирності шкіри, відновлює жировий і водний баланс в тканинах, тим самим позбавляючи шкіру від сального блиску. Також масло можна використовувати при догляді за шкірою голови і волоссям. У народній медицині його використовують як противопаразитное глистогінний засіб.


Крім цього, масло позитивно впливає на роботу нирок, серця, шлунка, виводить токсини з організму. Використовуючи масло, варто пам'ятати, що його не запивають водою, і рекомендована доза - 1 чайна ложка в день. Масло не рекомендується людям з підвищеним згортанням крові. Воно також може бути використано як добавка в їжу, наприклад, в якості заправки салатів.

Чи можна їсти кавун з кісточками? Корисні властивості і шкода кавунових кісточок

Використання гарбузового насіння в народній медицині

Чи можна їсти кавун з кісточками? Так, безліч досліджень доводить їх корисні властивості. Також принести користь організму людини може порошок з насіння кавуна. Він позитивно впливає на нормалізацію артеріального тиску і приводить його в норму. Для його приготування необхідно використовувати висушені насіння кавуна і кірки. Їх перемелюють в порошок і вживають по два рази в день. Курс триває місяць, денна норма становить половину чайної ложки. Це дозволить утримувати необхідну артеріальний тиск на потрібному рівні без використання медикаментів.

Чи можна їсти кавун з кісточками? Корисні властивості і шкода кавунових кісточок

Висновок

Так чи можна їсти кавун з кісточками? У висновку варто сказати, що кавун і його насіння, незважаючи на ряд обмежень для окремих категорій людей, може широко використовуватися для вживання в їжу, так як володіє безліччю корисних властивостей. Він сприяє зміцненню здоров'я організму і підвищує його захисні властивості. При цьому також може застосовуватися при лікуванні, профілактиці та попередженні різних захворювань і недуг. І для цього потрібно знати лише невеликі секрети і хитрощі при вживанні в їжу кавуна і його насіння.

Чи можна їсти кавун з кісточками? Якщо немає ніяких протипоказань, звичайно, так. Але пам'ятайте, що все має бути в міру! Будьте здорові!