Корисні поради
на всі випадки життя
» » Обладнання спортивного майданчика в ДНЗ, в школі, на вулиці: ГОСТ. Хто займається обладнанням спортивних майданчиків?

Обладнання спортивного майданчика в ДНЗ, в школі, на вулиці: ГОСТ. Хто займається обладнанням спортивних майданчиків?

Додано: 10.12.15
Рубрика: Сім'я і діти
Спортивна площадка, призначена для спортивних ігор на свіжому повітрі, допомагає зберегти і примножити здоров'я нації. В наш час спортивний майданчик являє собою місце, де діти і дорослі з використанням різноманітного обладнання займаються фізкультурою і спортом. Вони можуть бути спеціалізованими і універсальними. Від цього залежить і обладнання спортивного майданчика.
Обладнання спортивного майданчика в ДНЗ, в школі, на вулиці: ГОСТ. Хто займається обладнанням спортивних майданчиків?

Характеристики майданчика

Коли створюється проект універсальної спортивної площадки, повинні бути дотримані такі параметри:
 • експлуатація при будь-якій погоді;
 • можливість займатися декількома видами спортивних змагань;
 • обладнання спортивної майданчики повинно зберігати стійкість проти дій вандалів;
 • покриття повинне підходити для заняття різними видами спорту;
 • повинна бути передбачена інфраструктура у вигляді лавок, роздягалень і додаткових приміщень.
 • На універсальній майданчику можна цілий рік займатися різними видами спорту на повітрі. Крім багатоцільового ігрового, тут розташований ще гімнастичний комплекс і тренажери. Вони необхідні для ігрових видів спорту та занять силовими вправами.


  Обладнання спортивного майданчика в ДНЗ, в школі, на вулиці: ГОСТ. Хто займається обладнанням спортивних майданчиків?
  Будівництво універсальної спортмайданчики включає такі етапи:
 • готується асфальтове або бетонне підстава;
 • зводиться сітчаста огорожа;
 • настилається штучне покриття;
 • монтується освітлювальна система та обладнання для спорту;
 • встановлюються зорові місця.
 • Обладнання

  Пристрій спортивних майданчиків регулює Р 55677-2013 ГОСТ "Обладнання спортивних майданчиків". Комплектація спортивного майданчика включає:
 • стійки для баскетболу та стрітболу;
 • стійки для волейболу і тенісу з сітками;
 • вишки суддів;
 • ворота.
 • Стійки можуть вбудовуватися в краю огорожі спортмайданчиків. Міні-футбольні ворота бувають статичними і пересувними. До баскетбольним стійок нерідко додається полікарбонатний щит і противовандальное кільце. Використовуються в обладнанні матеріали повинні зберігати стійкість до коливань температури і опадів.


  Жорстких вимог по співвідношенню розмірів зон майданчика немає – вони залежать від побажань замовника. Гімнастичні снаряди дають можливість займатися людям різного віку. Вони дозволяють задіяти м'язи всіх груп. Застосовується наступне обладнання:
 • бруси;
 • рукоходи;
 • шведська стінка;
 • турнік;
 • лавки.
 • Все, що необхідно для майданчика, поставляється в комплектації, що залежить від віку дітей і призначення обладнання.
  Обладнання спортивного майданчика в ДНЗ, в школі, на вулиці: ГОСТ. Хто займається обладнанням спортивних майданчиків?

  Огорожа майданчика

  Кожна відкрита спортмайданчик обов'язково забезпечується огорожею. Це робиться для завдань безпеки. Огорожі збираються, як правило, з готових легко монтуються секцій. Виготовляють огорожі з нейлонової сітки або сітки Рабиця з застосуванням профільних труб. Якісні огородження, мають тривалий термін служби, отримуються методом зварювання сталевих прутків з подальшим нанесенням покриття з полімерів. Додаткову жорсткість надають конструкції ребра V-подібної форми. Висота огорожі повинна становити не менше 3 метрів. Воно повинно бути:
 • безпечним, щоб не нанести травму;
 • міцним, щоб не ламатися від ударів за нього;
 • естетичним, для того щоб поєднуватися з архітектурним ансамблем майданчика;
 • фінансово виправданим, щоб частка ціни огорожі не була дуже великою.
 • Обладнання спортивного майданчика в ДНЗ, в школі, на вулиці: ГОСТ. Хто займається обладнанням спортивних майданчиків?

  Покриття

  Майданчик при створенні асфальтується, а потім настилається одне з покриттів. В залежності від того, професійне використовується покриття або аматорське, залежить його вигляд. Для дворових та шкільних майданчиків нерідко використовується наливне на гумової крихти. Таке покриття може виконуватися на основі поліуретану безшовне і водостійке. Кілька кольорів покриття дозволяють виділяти ігрові зони.

  Матеріал покриття

  Товщина матеріалу - 10-12 див Завдяки водопроникності на ньому немає калюж після дощу. Поверхня, яка не ковзає, запобігає травми. Займатися спортом на такому покритті комфортно і безпечно. Практика доводить, що подібні спортивні споруди постійно користуються попитом. Крім цього, в зимовий час на таких майданчиках можливо робити каток без загрози пошкодження покриття.
  Обладнання спортивного майданчика в ДНЗ, в школі, на вулиці: ГОСТ. Хто займається обладнанням спортивних майданчиків?

  Освітлення

  Проведення спортивних тренувань і змагань визначається якістю освітлення. Освітлення спортивних споруд:
 • повинно забезпечувати огляд майданчика;
 • не повинно сліпити;
 • відповідає вимогам санітарних норм.
 • Повноцінне освітлення спортмайданчиків дає можливість змагатися, так і проводити тренувальний процес. Освітлення низької якості негативно позначається на рівні гри і небезпечно для здоров'я спортсменів. Рівномірне освітлення майданчика вимагає не менше шести освітлювальних щогл. Якщо площадка призначена для професійних занять спортом, кількість щогл освітлення рекомендується доводити до 8. Висота опор освітлення знаходиться в межах 6-12 метрів. На опорах монтується 1-4 прожектора на металлогалогенових лампах. Потужність прожекторів - 150-400 Вт.

  Спортмайданчик у дитсадку

  При влаштуванні території дитсадка обов'язково наявність майданчика для ігор, оснащеної гойдалками, пісочницями. Потрібно також інше обладнання для спортивного майданчика в дитячому саду. Крім ігрової зони, повинно бути місце для занять фізкультурою в різні пори року. Із спортивних снарядів на майданчику можна розмістити бруси з дерева, турніки, кільця.
  Обладнання спортивного майданчика в ДНЗ, в школі, на вулиці: ГОСТ. Хто займається обладнанням спортивних майданчиків?

  Проект

  Проект спортмайданчики повинен бути розроблений під необхідну виділення на ці цілі площа. Проектуючи обладнання спортивного майданчика, виходити треба з того, щоб на одну дитину доводилося по 1 м 2 від території майданчика. Грамотно спроектована спортивний майданчик годиться не тільки для фізкультурних занять, але і для того, щоб проводити дитячі свята. Хто займається обладнанням спортивних майданчиків? Виготовити спортивні снаряди та виконати дизайн дитячого майданчика – робота, що виконується зазвичай компаніями по благоустрою та озелененню. Але до звернення до фахівців потрібно насамперед визначитися зі спортивними снарядами для кожної з вікових груп. Так, дітям середніх груп потрібно гімнастична стінка, мішені з дерева для метання. Обладнання спортивного майданчика в ДНЗ має бути комплексним. Так, опори для виконання стрибків можуть доповнюватися сіткою для баскетболу та мотузкою для лазіння.

  Матеріали

  Виготовляти снаряди краще всього з дерева, пластику та металевих труб. Додатково необхідно влаштувати бігові доріжки, пристосування для тренування рівноваги. Смуга для стрибків повинна завершуватися ямою для приземлення, наповненої грубозернистим піском.
  Обладнання спортивного майданчика в ДНЗ, в школі, на вулиці: ГОСТ. Хто займається обладнанням спортивних майданчиків?

  Шкільна спортмайданчик

  Обладнання для спортивних майданчиків шкіл потрібно для того, щоб діти повноцінно займалися на уроках фізкультури. Для всіх шкіл виробляють виділення земельних ділянок для облаштування спортивного майданчика. Площа таких ділянок залежить від того, де розташована школа і скільки в ній учнів. В умовах мегаполісів ділянки займають мало місця, населені пункти поменше можуть часом дозволити собі майданчики розміром зі стадіон. Це визначає, яке потрібно устаткування шкільних спортивних майданчиків. Такі ділянки можуть бути комплексними або комбінованими. Комплексна спортмайданчик футбольне поле містить 90 х 60 метрів, одну баскетбольну та дві волейбольні майданчики. У комбінованій майданчику є кругова бігова доріжка, доріжка для стрибків з ямою з піску, майданчик, гімнастичне містечко.

  Вуличні майданчики

  Проведення занять фізкультурою цілий рік на відкритому повітрі ставить перед тими, хто розробляє обладнання для спортивних майданчиків на вулиці, ряд специфічних проблем. В першу чергу потрібна спортивний майданчик, оснащена твердим покриттям, що дає можливість займатися після опадів і в міжсезоння. Майданчик має покриття з дерева, м'якої гуми або асфальту. Вона повинна підніматися на 50-70 мм над поверхнею, щоб на ній не затримувалася вода. Використання майданчика можна розширити, добудувавши до неї бігову доріжку. Таким чином, майданчик наближається до стадіону. Асфальтовий майданчик, за даними численних досліджень, не шкодить здоров'ю стоп дітей. Взуття з устілкою із повсті та шкарпетки з вовни достатньою мірою амортизують стопу під час бігу і стрибків, зміцнюючи її. Наявність майданчика з твердим покриттям не означає, що не потрібна майданчик з покриттям з трави. Такий майданчик буде затребувана в літню хорошу погоду. Покриття розмічається лініями, що роблять легше заняття спортом. На її краях розташовується допоміжне оснащення. Це стінка для гімнастики, баскетбольні щити, волейбольні стійки. Висота гімнастичної стійки вибирається дорівнює 3 метрам. Поперечини на висотах 15 і 3 метри забарвлюються іншим кольором. Так, для хлопців різного віку спрощується дозування висоти, на яку можна лазити. Деталі гімнастичних снарядів з дерева покриваються бітумним лаком, щоб запобігти псуванню. Все інше покриває лак. Він оберігає гімнастичне обладнання від впливу вологи, покращуючи зовнішній вигляд. Навчання дітей основ баскетболу вимагає наявності баскетбольних щитів. Найпростіший такий щит робиться з дощок, покривається білою фарбою. На щит кріпиться кільце з сіткою. Кільце має встановлюватися на висоті 2 м. Стійки для кріплення сітки для волейболу являють собою труби, які забетоновані в землю. Поруч з краєм площадки розміщується яма для стрибків. Її довжина становить 3 метри. Краї ями обшиваються дошками. У яму, викопану на глибину 40-50 сантиметрів, насипається грубозернистий пісок. Гімнастичні снаряди розміщуються біля спортмайданчика.