Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вентиляційні труби пластикові для витяжки: розрахунок і особливості монтажу

Вентиляційні труби пластикові для витяжки: розрахунок і особливості монтажу

Додано: 10.12.15
Рубрика: Ремонт
В системі повітроводів труби для вентиляції є базовим елементом. При їх виготовленні використовується термоізоляція, а профіль може бути самим різним. В якості оптимального рішення виступають вентиляційні труби пластикові для витяжки, які мають прямокутним або круглим перетином.

Проведення розрахунків

Вентиляційні труби пластикові для витяжки: розрахунок і особливості монтажу
Для того, щоб забезпечити нормальну роботу вентиляції, спочатку необхідно визначитися з призначенням кожної частини системи. Фітинги, різновиди перерізу труби, а також матеріал для воздуховода або витяжки повинні бути підібрані індивідуально. Придбання і монтажні роботи завжди здійснюються після складання проекту. Майстер повинен розглянути особливості встановлення, розміщення і функціонування системи. Сюди слід віднести температурні режими, площа приміщення, продуктивність елементів, вологість і акустичний дискомфорт. Тільки так вдасться забезпечити нормальну життєдіяльність людини. При здійсненні розрахунків необхідно враховувати, що прямокутні і круглі труби незначного діаметру здатні видавати більш значні шуми, ніж широкопрофільні.


Визначення площі перерізу

Вентиляційні труби пластикові для витяжки: розрахунок і особливості монтажу
Якщо вами будуть використовуватися вентиляційні труби пластикові для витяжки, то в якості найбільш підходящої площі перерізу повітропроводу потрібно приймати значення, яке розраховується за формулою a = 25s. При цьому швидкість потоку повинна бути еквівалентна 3 метрів за секунду. Під літерою "а" розуміється площа перерізу, виражена в квадратних сантиметрах, тоді як s - це швидкість потоку повітря. Ці два значення співвідносяться з постійною (25). Це вказує на те, що найбільш відповідною площею перерізу виступають 75 квадратних сантиметрів. Якщо використовувати курс шкільної геометрії і формулу (а = х r2), то з легкістю можна буде розрахувати необхідні габарити. Вибираючи вентиляційні труби пластикові для витяжки, слід віддавати перевагу ті, що володіють діаметром, рівним 28 см. За цим показником вибирається і певна довжина. При використанні прямокутних труб розрахунок проводиться подібним методом. Якщо потрібно встановлювати вентиляційні труби на дах, а займатися проведенням розрахунків самостійно немає можливості або бажання, то дані маніпуляції рекомендується довірити фахівцям.


Особливості проведення монтажу

Вентиляційні труби пластикові для витяжки: розрахунок і особливості монтажу
Варто врахувати, що полімери не володіють якостями вогнестійкості. В цьому випадку слід використовувати технологію комбінованого монтажу і додатково встановлювати нагнітають вентилятори, які сприяють примусового прискорення руху повітря. Фахівці, які займаються монтажними роботами вентиляційних систем, як правило, використовують метод комбінування оцинкованого металу і пластика. При цьому можна поєднувати прямокутні, круглі і інші перерізу. Подібні рішення застосовуються при монтажі протяжних систем, які йдуть від технічних приміщень і проходять через місця, де у великій кількості відзначається скупчення людей.
Вентиляційні труби пластикові для витяжки: розрахунок і особливості монтажу
Сюди можна віднести ресторани, фітнес-центри і клуби. Якщо будуть встановлюватися вентиляційні труби на дах, то слід скористатися досвідом споживачів. Таким чином, найбільш затребуваними перерізами є ті, що належать до діапазону, який дорівнює межі від 55 до 110 міліметрів. Тоді як найбільш часто здобуваються трубами вважаються ті, що мають довжиною 05 до 15 м.

Рекомендації фахівця з монтажу

Вентиляційні труби пластикові для витяжки: розрахунок і особливості монтажу
Якщо в процесі робіт по прокладці системи воздуховода будуть використовуватися вентиляційні труби пластикові для витяжки, то варто врахувати, що вдасться домогтися найбільшої ефективності при максимально прямої лінії розташування елементів. При наявності поворотів будуть збільшені витрати на фурнітуру, а підсумкова сума ремонту виявиться вельми значний. Вибираючи форму труб, необхідно враховувати, що прямокутне перетин здатне протистояти більшою мірою потоку повітря порівняно з круглим. Та й технологічний процес фіксації стикування передбачає більше клопоту.

Чинники на користь відмови від пластикових труб перед проведенням монтажу

Вентиляційні труби пластикові для витяжки: розрахунок і особливості монтажу
Якщо ви бажаєте використовувати пластикові труби, ціна яких не настільки значна, порівняно з аналоговими рішеннями, то перш ніж починати ремонт, потрібно ознайомитися з усіма мінусами описуваного матеріалу. Серед недоліків можна виділити низьку вогнестійкість, що є основним мінусом. Ця характеристика є значно обмежує область використання. У підсумку вентиляційна система може бути не прийнята пожежними службами по акту перевірки. Саме тому пластикові труби досить рідко використовуються на виробничих об'єктах. Застосування даного матеріалу недоцільно для транспортування пари або надмірно гарячого повітря. Не можна не відзначити і досить трудомісткий монтаж, так як технологія передбачає наявність у майстри необхідних навичок і знань. Крім іншого, пластикові труби повинні монтуватися в тандемі зі спеціальними фітингами і фурнітурою. Однак найбільш вигідною вважається саме труба пластикова. Труби для витяжки, розміри яких ви можете розрахувати за вищезазначеною формулою, відповідають бюджетним рішенням і дозволяють знизити вартість будівництва, не завдаючи шкоди естетиці будівлі як всередині, так і зовні.

Нюанси проведення монтажу

Вентиляційні труби пластикові для витяжки: розрахунок і особливості монтажу
Пластикові труби для витяжки на кухні використовуються досить часто. Їх можна пофарбувати в будь-який колір, а також провести самостійну установку. Що стосується загальної системи воздуховода, то на виході передбачається монтаж сталевої труби, діаметр якої повинен скласти 160 міліметрів. Цю частину потрібно доповнити відводами для трубопроводів. Перед тим як з'єднати пластикові труби, необхідно врахувати деякі рекомендації по проведенню робіт. У відповідності з правилами протипожежних і санітарних норм система може бути забезпечена нагнітає і всмоктуючим електровентилятором, який здатний примусово протягувати повітряні маси. Використання труби, діаметр якої дорівнює 225 міліметрів або більше, доцільно в тому випадку, коли мають місце нестандартні рішення. Тут можна виділити необхідність рахуватися з технологічними або архітектурними особливостями будівлі, об'єкта або конкретного приміщення. При рішенні подібних проблем цілком можуть виявитися інженерні недоробки і прорахунки, однак фахівці здатні досить швидко і за помірну плату вирішувати подібні питання.

Вибір конструктивних особливостей труби перед монтажем системи

Якщо вами буде використовуватися пластикова труба профільна, то потрібно підібрати правильний діаметр, який не повинен бути менше порівняно з отвором витяжки на виході. В іншому випадку продуктивність приладу буде знижена, рівень шуму виявитися вище, а також зросте навантаження на двигун. При цьому можливий вихід з ладу витяжки. Якщо вентиляційний канал споруди має діаметр, який менше порівняно з подібною характеристикою, властивою отворів витяжки, то буде втрачено весь сенс монтажу повітропроводу більш значного діаметра. Встановлюючи трубу для витяжки, слід пам'ятати про те, що вона не має бути занадто зігнутої і довгою. При наявності прямого кута продуктивність знижується на 10%.

Висновок

При більш значному вигині може бути спровокований неправильний відтік повітря, а також перевантаження двигуна. Пластикові труби, ціна яких може починатися від 40 рублів за погонний метр, є оптимальним рішенням для системи воздуховода не у всіх випадках.