Корисні поради
на всі випадки життя
» » Спирт фурациліновий. Як правильно закапувати фурациліновий спирт?

Спирт фурациліновий. Як правильно закапувати фурациліновий спирт?

Додано: 10.12.15
Фурацилін – це відомий засіб, яке часто застосовують при отитах. Володіє дана речовина протимікробними, антибактеріальними властивостями, може випускатися в різних формах. Найбільш поширені таблетки і спирт фурациліновий.

Склад препарату

Спиртовий розчин фурациліну являє собою рідину жовтого кольору. Головний діючий компонент – фурацилін – володіє широким протимікробну дію. Він сприяє зміні білків клітин, що призводить до їх загибелі. Варто відзначити, що препарат активний проти стрептококів, стафілококів, бактерії сальмонели та ін Крім цього, застосування даного засобу посилює фагоцитоз. Практично в кожній аптеці можна придбати фурацилін, ціна таблеток становить 25-30 гривень. З їх допомогою готується розчин для зовнішнього застосування. До речі, таблетки фурациліну приймаються і всередину при інших захворюваннях. Рідше може зустрічатися фурациліновий спирт. Ціна його теж доступна – близько 25 грн.
Спирт фурациліновий. Як правильно закапувати фурациліновий спирт?При яких захворюваннях застосовується фурацилін?

Показаннями до застосування є фурациліну невеликі пошкодження шкіри, порізи, гнійні рани. Непогані результати показує препарат при опіках, пролежнях, гінгівітах і стоматитах. Дуже часто застосовують фурациліновий спирт у вухо. Інструкція до препарату також вказує, що розчин ефективний при кон'юнктивіті, інфекції сечовивідних шляхів, тонзиліті. Ще одна область застосування – відмороження другого або третього ступеня. Варто відзначити, що при ангіні часто призначаються полоскання горла з фурациліном. У цьому випадку підійдуть і таблетки, подрібнені в порошок, і безпосередньо спирт фурациліновий. Дуже часто спиртовий розчин використовують в косметології. Зокрема, з його допомогою знезаражують і підсушують шкіру обличчя при вугрових висипаннях.
Спирт фурациліновий. Як правильно закапувати фурациліновий спирт?Фурациліновий спирт. Інструкція по застосування

Для зрошення різних ран і накладання пов'язок використовується спиртовий розчин фурациліну. При стоматиті рекомендується припікати саму ранку цим засобом. Для цього ватяну паличку змочують у спиртовому розчині і обережно промащують утворилася виразку. Одночасно при такій процедурі буде зніматися наліт. Велика кількість пацієнтів стверджує, що таке лікування дає бажаний ефект досить швидко. При фурункульозі роблять примочки і спеціальні компреси. Гнійна ангіна – досить неприємне і небезпечне захворювання. В цьому випадку допоможе полегшити стан фурациліновий спирт. Інструкція говорить, що можна використовувати і таблетки, і спиртовий розчин. Останній необхідно розводити у теплій воді (приблизно одну столову ложку кошти). При полосканні горла таким розчином бактерії будуть змиватися, а запалена поверхню носоглотки ефективно і швидко відновлюватися. При отитах також показано застосування фурациліну.
Спирт фурациліновий. Як правильно закапувати фурациліновий спирт?

Отит. Характеристика захворювання

Отит – це хвороба, яку часто провокують хвороботворні бактерії. Може виникнути від попадання вологи у вухо, при переохолодженні людини, а також як ускладнення після інших захворювань. При даному стані пацієнти скаржаться на біль у вусі, погіршення слуху, може піднятися температура. Також деколи можна побачити особливі виділення з вух. Нерідкі ситуації, коли хвороба проходить сама по собі і не вимагає активного лікування. У таких випадках можна значно полегшити стан пацієнта, використовуючи спирт фурациліновий. Варто відзначити, що терапія з використанням даного засобу показана навіть дітям, вагітним жінкам. Однак насамперед необхідна консультація отоларинголога, не варто займатися самолікуванням. Головна небезпека фурацилинового розчину – можливі алергічні реакції, наявність спирту може пошкодити ніжну шкіру дітей.
Спирт фурациліновий. Як правильно закапувати фурациліновий спирт?

Фурациліновий спирт у вухо. Інструкція

При запальних процесах у вухах розчин фурациліну закопують безпосередньо в сам слуховий прохід. Для дорослих доза становить приблизно 5 крапель на кожне вухо. Однак перед процедурою препарат потрібно підігріти до кімнатної температури. Можна поступити так: набрати у піпетку розчин і потримати її в руці до нагрівання. А можна помістити флакон у теплу воду. При пошкодженні барабанної перетинки такі краплі не рекомендуються, так як процедура гарантовано принесе неприємні відчуття пацієнта. Закапувати вуха необхідно 3 рази в день, потім слуховий прохід варто закрити шматочком вати. Це додатково буде сприяти прогріванню. Тривалість лікування індивідуальна. В основному неприємні симптоми хвороби зникають через 3-5 днів. При зовнішньому отиті також можна приготувати суміш з фурацилинового спирту і білого оцту. Дані інгредієнти необхідно взяти в рівних пропорціях. Суміш заливають у вухо (приблизно 5 мл), потім нахиляють голову, щоб рідина витекла. Таким чином запобігається ріст грибків, бактерій, вухо добре осушивается.
Спирт фурациліновий. Як правильно закапувати фурациліновий спирт?

Спиртовий розчин фурациліну для дітей. Як правильно застосовувати?

Деякі фахівці припускають закопування спиртовим розчином фурациліну вух дитини. Рекомендована доза при цьому – одна або дві краплі. Однак безпечніше використовувати турунди. Ватні або марлеві джгути змочують засобом і закладають у вуха на півгодини. Таку процедуру повторюють до 3 разів на добу. Якщо застосовується фурациліновий спирт у вухо, інструкція акцентує увагу на тому, що він повинен бути теплим. Лікар повинен вказати і тривалість такого лікування малюків. При гнійному отиті використовувати фурацилин не рекомендується.
Спирт фурациліновий. Як правильно закапувати фурациліновий спирт?

Можна приготувати спиртовий настій в домашніх умовах

Найчастіше в аптеках зустрічається таблетований фурацилін. Ціна доступна, він є відмінною основою для приготування спиртового розчину, який можна і не знайти в готовому вигляді. Для приготування розчину в домашніх умовах необхідно взяти три таблетки фурациліну і подрібнити їх в порошок. Потім отриману речовину розчиняють у 70% спирті. Медичний спирт має міцність приблизно 96%, тому попередньо його потрібно розбавити водою у певних пропорціях. Варто відзначити, що фурацилін важко розчиняється, тому ємність з рідиною необхідно ретельно струшувати протягом деякого часу. Допустимо утворення осаду на дні тари. Використовуючи спирт фурациліновий, слід пам'ятати про деякі протипоказання до його застосування. Насамперед, це третій триместр вагітності, печінкова і ниркова недостатність, чутливість до нитрофурану. У більшості випадків препарат добре переноситься і не викликає жодних побічних ефектів. Він має відмінні антисептичні і протимікробні властивості, швидко виводиться з організму.