Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фарба по металу молоткова: виробники, види, застосування

Фарба по металу молоткова: виробники, види, застосування

Додано: 10.12.15
Рубрика: Ремонт
Фарбування металу не можна назвати дуже простою справою. Для початку слід підібрати відповідний матеріал. Фарба по металу молоткова відмінно підійде як для декорування поверхні, так і для її захисту від корозії.

Що являє собою виріб?

Фарба по металу молоткова: виробники, види, застосування
Слід зазначити, що речовина застосовується як трикомпонентний складу. Воно одночасно є емаллю для декорування поверхні, перетворювачем для іржі, а також захисним антикорозійним засобом. Фарба по металу молоткова виготовляється на основі синтетичних смол, до яких додаються розчинники, мають властивість швидко сохнути, а також частки скла, пігменти. Завдяки їм забезпечується такий рельєф.


Фарба по металу молоткова володіє незаперечними перевагами, які розширюють сферу її застосування.

Переваги кошти

Фарба по металу молоткова: виробники, види, застосування
Тепер слід розібратися в тому, чому воно користується таким високим попитом. Фарба по металу молоткова має такі плюси: 1. Немає необхідності в застосуванні ґрунтувальних сумішей для попередньої обробки поверхні. 2. Можливість фарбування навіть іржавих виробів без очищення. 3. Представлене засіб надійно захищає поверхню від повторного появи іржі і корозії. 4. Фарба для металу з молотковим ефектом створює надійний і міцний шар, що не пропускає вологу. 5. Ще треба відзначити різноманіття відтінків кошти. 6. Крім металу, наносити фарбу можна на дерево і пластик. 7. Застосовувати виріб можна лише для оформлення не тільки внутрішніх, але і тих поверхонь, які розташовані на вулиці. Як бачите, представлене речовина має багато хороших якостей, які підвищують попит на нього в магазинах.

Види виробу і сфери його застосування

Фарба по металу молоткова: виробники, види, застосування
Якщо вам необхідна саме така фарба по металу, молотковий ефект залежить від типу речовини. Для початку розглянемо, де саме можна використовувати засіб. Воно застосовується для покриття: - Металевих труб, дверей, сходів. - Огорож та парканів. - Радіаторів. - Садових інструментів, техніки і меблів. - Гаражних воріт. - Декоративних елементів всередині і зовні приміщення. Тепер варто приступити до класифікації матеріалу. Існує кілька видів фарби: 1. МЛ-165. Високоякісна рідина для декорування будь нежирної поверхні. Вона є термостійкою і довговічною. Однак при пожежі вона здатна виділяти токсичні пари. 2. Фарба по металу Hammerite молоткова . Вона досить дорога, але дуже якісна. Речовина відмінно захищає поверхню від окислення. 3. НЦ-221. Це найдешевша емаль, яка не володіє захисною функцією. Вона може застосовуватися тільки всередині приміщення.

Технічні характеристики кошти

Фарба по металу молоткова: виробники, види, застосування
Представлене виріб має такі особливості: - Час повного висихання - 2 години. - Стійкість до стирання і впливу несприятливих умов - не менше 8 років. - Витрата матеріалу - на 4 кв. м. площі доведеться витратити близько 1 літра рідини. - Повторний шар можна наносити тільки через 4 години. - Температура, при якій можна здійснювати роботи, становить 5-35 градусів тепла.

Етапи фарбування

Фарба по металу молоткова: виробники, види, застосування
Існує декілька стадій проведення робіт: - Підготовка підстави. - Обробка поверхні перетворювачем іржі і грунт-емаль. - Нанесення молоткової фарби. - Витримування покриття до повного висихання.

Особливості підготовки підстави

Фарба по металу молоткова: виробники, види, застосування
Для того щоб емаль добре прилипла до поверхні, останню потрібно гарненько очистити і обробити знежирювачем. В іншому випадку після висихання шар почне розтріскуватися. Знежирити потрібно не менше двох разів. Після цього добре обробіть виріб ацетоном. Перевірте, чи немає на поверхні жирних плям. Для цього можна застосувати звичайну промокальний папір.


Якщо ви придбали в магазині новий, гладкий і блискучий метал, то краще обробити шліфувальною машинкою. Це підвищить зчеплення фарби з поверхнею. Для шліфування також можна використовувати наждачний папір з розміром зерна 40-60 або дрібну щітку. Якщо попередньо виріб було пофарбовано фарбою на бітумній основі, то цей шар треба видалити, промити поверхню мильним розчином і висушити на повітрі. Кольорові метали та алюміній попередньо ґрунтуються. Якщо молоткова фарба по металу для зовнішніх робіт буде застосовуватися для обробки дерева, то його теж треба підготувати. Для цього нанесіть на поверхню акриловий грунт, розчинний у воді.

Особливості нанесення рідини розпилювачем

Фарба по металу молоткова: виробники, види, застосування
Перш ніж почати роботу, фарба по металу і іржі Hammerite молоткова повинна бути трохи розбавлена розчинником. Цю рідину краще купувати у того ж виробника. Розбавляти фарбу потрібно у такому співвідношенні: 1 частина розчинника і 2 - емалі. Однак такий варіант прийнятний, якщо температура повітря під час роботи становить 18-22 градуси. Якщо ж вона нижче 17 градусів, то кількість розчинника краще зменшити. Перевірити в'язкість рідини можна без застосування спеціальних приладів. Для цього помістіть фарбу в чистий посуд, додайте в нього трохи розчинника. Якщо струмінь переривається через 2-3 секунди - розчинника може бути мало. Наноситься таким способом молоткова фарба по металу і іржі на великі плоскі поверхні у кілька шарів. Між ними повинен бути часовий проміжок у 30 хвилин. При цьому перший шар повинен бути дуже тонким, а останній - максимально товстим.

Нанесення фарби валиком і пензликом

Hammerite - фарба для металу з молотковим ефектом, яка має просто прекрасні відгуки. Користувачі відзначають багатство відтінків, довговічність і практичність даного засобу. Проте під час роботи з такої емаллю краще вибрати правильне знаряддя, за допомогою якого вона буде наноситися. Для складних вертикальних поверхонь типу поручнів, огорож або огорож краще застосовувати флейцевую щітку з натуральною щетиною. Максимальна кількість шарів при цьому - 3. Особливу увагу треба приділяти сполук і кутах. Справа в тому, що саме ця область піддається корозії насамперед. Врахуйте, що загальна товщина шарів повинна дорівнювати 100 мкм. Великі за площею поверхні можна обробити валиком. При цьому достатньо буде нанести всього 2-3 шари. Фарбу попередньо необхідно трохи розбавити. Співвідношення тут має бути таким: 9 частин засобу на 1 частина розчинника. Краще використовувати спеціальну рідину того ж виробника. Валик повинен бути вовняним або короткошерстим хутряним. Тільки в цьому випадку покриття буде надійним і красивим. Врахуйте, що роботу необхідно починати з кутів, а також кромок. Якщо нанесений шар вже затвердів, то повторно нанести фарбу можна буде тільки через півтора місяці. Також слід дотримуватися деякі рекомендації по роботі з представленим матеріалом. Отже, якщо розбавлення фарби не обов'язково, то краще цю процедуру не виробляти. Справа в тому, що ви можете порушити не тільки консистенцію рідини, але і зіпсувати кінцевий результат. При роботі щіткою кількість втраченої фарби зростає. Що стосується розпилювача, то цей механізм не дуже рекомендується для нанесення такого типу речовини. Справа в тому, що фарба містить дрібні добавки, що забезпечують рельєфність декору. Вони можуть забивати сопло розпилювача. У цьому випадку пристрій схильне поломки, а покриття вийде не дуже якісним. Не варто працювати, якщо на вулиці волога або вітряна погода. У цьому випадку можуть з'явитися хвилі або інші дефекти поверхні. Кількість розчинника не повинно перевищувати 10% від всієї маси суміші.

Можна зробити таку речовину в домашніх уловиях?

Сьогодні на ринку будівельних матеріалів можна знайти велику кількість популярних виробників молоткової фарби: "Хаммерайт", "Хамертон", "Ролакс", Dewilex, Bianca, Kobe". Однак деякі хазяева воліють виготовляти представлене речовина власноруч. При цьому результат може виходити дуже навіть непоганим. Для роботи вам знадобляться такі матеріали: силіконове масло, алюмінієва стружка, сажа, УВ-лак. Останній компонент є сновним і його повинно бути більше всього: 98%. Завдяки сажі ви зможете домогтися не тільки темного відтінку, але й рельєфності поверхні. Металева стружка, кількість якої становить 3-6%, забезпечує молотковий ефект. Отже, роботу потрібно починати в теплому і чистому приміщенні. Для розведення виберіть добре вимиту ємність. Для розмішування можна використовувати дриль із спеціальною насадкою або ж все робити вручну. Робота складається з декількох етапів: 1. Спочатку з'єднайте 3 основних компоненти. Далі потрібно всі інгредієнти дуже добре перемішати. Готовим розчин вважається тільки тоді, коли металева стружка перестає спливати. 2. Якщо вам необхідно змінити відтінок суміші, то до неї можна додати колір чи кольорову емаль. Але будьте обережні, її має бути не більш 30% від кількості складу. 3. Для того щоб деякі частинки розчину затверділи, і ви отримали молотковий поверхню, необхідно в засіб додати 4 або 5 крапель силіконового масла. Як бачите, представлену фарбу в домашніх умовах зробити не важко. Потрібно лише дотримувати правильні пропорції інгредієнтів. Ось, в принципі, і всі особливості молоткової фарби. Удачі!