Корисні поради
на всі випадки життя
» » Національні німецькі костюми (фото)

Національні німецькі костюми (фото)

Додано: 10.12.15
Свій сьогоднішній вигляд національні німецькі костюми набули не відразу. З плином часу додавалися або прибиралися якісь деталі. Основний образ склався приблизно до 16 століття.

Історія

Спочатку одяг селян була багато в чому схожа з костюмами жителів міста. Зображення людей 15 століття показують, що господа одягалися скромно, їх гардероб не багато в чому відрізнявся від речей прислуги. Головні відмінності полягали в якості тканини, її кольорі і можливості носити елементи гардеробу, прикрашені хутром. Панове також могли дозволити собі прикраси.


Починаючи з 18 століття люди змогли при пошитті одягу використовувати чорне і біле мереживо. В якості тканини селяни користувалися лоденом. Лоден – тепла тканина, яка виготовляється з вовни і славиться своєю водонепроникністю. До 19 століття Німеччина була роздроблена, це зумовило те, що костюми різних федеративних земель, незважаючи на те, що мають загальні риси, дуже різняться. Так склалося, що німецькі національні костюми, фото яких представлені в статті, вказують на вік, статус, професію, сімейний стан. Орнамент, якщо він присутній, здатний навіть вказати на те, скільки у людини дітей.
Національні німецькі костюми (фото)

Що відноситься до етнічного костюму

На протязі декількох століть до національного одягу належать:
 • накидки;
 • куртки з хутром;
 • хустки;
 • солом'яний або дерев'яне взуття.
 • Хустки і комірці виконувалися з додаванням червоного кольору, так як вважалося, що він є оберегом. Найбільш часті матеріали для пошиття речей – вовняна тканина, шкіра і льон.
  Національні німецькі костюми (фото)

  Що вплинуло на зовнішній вигляд одягу

  На національні німецькі костюми великий вплив зробили географічні особливості місцевості, віяння моди, історичні події. Сильно позначилися на зовнішньому вигляді одягу кліматичні умови:
 • В теплій, рівнинній місцевості переважали вироби з льону.
 • Живуть у горах люди використовували в якості матеріалу товсте сукно.
 • Ті німці, які жили у більш сухому кліматі, найчастіше в передгір'ях, воліли плетену взуття з соломи, вівса.
 • З-за дощової погоди на узбережжі людям доводилося носити взуття з дерева або шкіри.
 • Національні німецькі костюми (фото)  Чому так популярна національна одяг

  Німці – нація, яка шанує свої традиції, історію. У них носити такий одяг вважається ознакою вишуканого смаку. Ще одна причина – етнічний одяг має сильну підтримку згори. Представники найвищих верств суспільства федеральної землі Баварії з задоволенням носять національні костюми. Для них це предмет гордості. Цей одяг продовжує розвиватися. Якщо раніше при пошитті використовувались лише натуральні матеріали, то сьогодні модельєри можуть дозволити собі експерименти з вибором тканини. Донині народний костюм залишається об'єктом, який продовжують детально вивчати.
  Національні німецькі костюми (фото)

  Різновиди національного костюма

  Називається традиційна одяг Tracht. Назва походить від дієслова «tragen», який перекладається «носити». Так називають національний костюм і для жінок, і для чоловіків. Якщо мова йде лише про жіночому одязі, то вона буде носити назву Dirndel.
  Національні німецькі костюми, як і одяг інших культур, діляться на жіночі і чоловічі. Є костюми, які шилися для повсякденних випадків і для свят. Також існує національний німецький костюм дитячий. Крім того, необхідно враховувати, що є зимові та літні варіанти одягу.

  Чоловічі костюми

  Так склалося історично, що чоловіки раніше почали відмовлятися від етнічного одягу. Національний німецький чоловічий костюм містить наступні елементи:
 • жилет;
 • піджак в літньому варіанті і куртка в зимовому;
 • штани.
 • Якщо розглядати сучасний народний костюм, брюки часто замінюють шкіряні штани. Зараз штани короткі, але шити їх такої довжини не завжди було традицією. У 19 столітті з Парижа на німецькі землі прийшла мода на довгі брюки. Вони були не лише довгими, але й широкими. Тільки через роки стало популярним носити шаровари. Раніше з короткими штанами носили панчохи. Матеріал для їх виготовлення протягом часу змінювався, як і зовнішній вигляд і візерунки. Спочатку можна було носити сині, сірі або білі панчохи з вовни. На сьогоднішній день чоловіки, надягаючи народний костюм, вибирають тільки білі панчішні вироби. Раніше, як і зараз, велике значення приділялося вибору капелюхи. Складно було уявити, що чоловік з'явиться в суспільстві без головного убору. Навіть у настільки улюблених пивних капелюх не знімали. У Баварії, де вплив традицій найбільш сильне, прийнято було носити головний убір зеленого кольору, прикрашений орлиним пером.

  Жіночі костюми

  Німецький національний костюм жіночий, який носить назву Drindl, спочатку розглядався як робочий одяг прислуги. Потім ця назва закріпилась за усією жіночим одягом. Drindl включає в себе:
 • Біла блузка. Якщо це святковий варіант, то рукави будуть широкими.
 • Сарафан, який складається з корсета і широкої спідниці. Якщо це варіант для повсякденного життя, то корсет буде на застібках, якщо для урочистих заходів на шнурівці.
 • Фартух, який зазвичай шиють із строкатої тканини.
 • Спідниця сарафана має багато складок, що нагадує форми Ренесансу. Матеріал, який найбільш часто використовувався для пошиття сарафана, – шерсть. Трохи рідше для цього служили льон і шовк.

  Фартух – один з найважливіших атрибутів костюма

  Фартух шиється так, щоб його довжина була коротшою, ніж спідниця сарафана. Зазвичай це виріб зібрано так, щоб виходили великі складки. Асортимент фартухів досить великий: зустрічаються однотонні вироби, смугасті, з вишивкою. Для їх пошиття використовують льон, бавовна і шовк. Часто можна побачити фартухи з обробкою стрічками та мереживом. Якщо подивитися на фартух, то по тому, як він зав'язаний, можна визначити сімейний стан жінки:
 • Якщо фартух зав'язаний на бантик справа, це означає, що жінка заміжня або заручена.
 • Якщо бант знаходиться зліва – панночка вільна.
 • Якщо вузол посередині – то тут значення залежить від федеративної землі: у деяких це означає, що дівчина цнотлива, в інших – що вона готова до різних знайомствам.
 • Якщо фартух зав'язаний ззаду, то це може мати два значення: або жінка вдова, або вона просто працює офіціанткою.
 • Додаткові елементи жіночого костюма

  Крім основних елементів, що національний німецький костюм для жінок містить також додаткові:
 • жилети;
 • корсажі;
 • жакет;
 • пальто.
 • Різновидів корсажів і жилетів більше 100 вони змінювалися протягом часу. Основна частина з них чорні, мають вишивку сріблом або золотом. В літньому варіанті сукні рукава сорочки можуть бути різної довжини.
  Національні німецькі костюми (фото)
  Розкльошені пальто і жилет з вовни доповнюють зимові варіанти костюма.

  Аксесуари

  Жіночий костюм передбачає наявність аксесуарів. Найбільш поширені:
 • чорні туфлі з пряжкою;
 • яскравий хустка;
 • сумочка;
 • прикраси для шиї.
 • Дуже рідко образ може доповнювати капелюшок. На сьогоднішній день велика рідкість зустріти даму з головним убором, хоча раніше можна було ходити з непокритою головою. Така поведінка собі могли дозволити лише дуже юні дівчата.

  Німецький національний костюм для хлопчика

  Хлопчиків часто наряджають у народний одяг. Вони надягають бриджі, найчастіше на підтяжках, сорочка, жилет і черевики. А щоб хлопчик виглядав більш цікаво і традиційно, він одягає також капелюх з пером.
  Національні німецькі костюми (фото)

  Національний німецький костюм для дівчинки: фото

  Одяг дівчаток у всіх атрибутах повторює вбрання дорослих дівчат. Вони носять штани або спідницю з жилеткою, сорочку і фартух. Німецький національний костюм для дівчинки виконаний в яскравих кольорах, найчастіше прикрашений мереживом.
  Національні німецькі костюми (фото)

  Весільний національний костюм

  З давніх часів закладено, що наречена повинна виходити заміж у найкращому вбранні. У сільській місцевості на свято одягали національний костюм з грубої тканини, який був прикрашений вишивкою. У містах перевага надавалась більш простим, суворим сарафанам, які могли підкреслити фігуру. У федеральній землі Баварія досі збереглася традиція одягати на весілля народний костюм. До поряд додається букет нареченої, який потім довгі роки зберігають у родині.

  Баварський національний костюм

  Баварія – це федеральна земля, де людини в національному костюмі можна зустріти повсюдно. Предмети одягу кожного регіону Баварії (Альгои, Нижньої Баварії, Верхній Баварії) мають свої відмінності, які виражені вибором кольору, вишивки та прикрас. Всі традиції з року в рік дотримуються. Особливо важливо прийти в народному одязі на один з найважливіших свят – Oktoberfest. Це час ярмарків, гулянь і святкувань. Натовпи туристів зі всього світу щороку прагнуть відвідати цей час Німеччину. Найчастіше туристи хочуть не тільки приміряти національні німецькі костюми, але і купити їх, щоб мати можливість краще перейнятися атмосферою свята, відчути побут баварців. Індустрія випуску одягу добре на цьому заробляє, особливо під час свят. Для туристів виготовляються більш дешеві варіанти. При необхідності одяг шиється під замовлення. Національний костюм Баварії є одним з найкращих подарунків, які можна привезти з Німеччини.

  Ціна

  Справжній німецький національний костюм коштує дуже дорого. Середня його ціна дорівнює 600-800 євро. Купити його можна в Німеччині, там же шиють національний одяг під замовлення. Костюми, які шиють для туристів, і ті моделі, які можна купити в Україні або інших країнах, не зовсім можна віднести до еталонів етнічного вбрання. Ці вироби коштують на порядок дешевше, наприклад, в Україні можна купити такий костюм за 1000-2500 гривень. Ознайомившись з атрибутами етнічного одягу, можна зшити національний німецький костюм своїми руками. Для цього краще всього, як і закладено традицією, вибирати тільки натуральні тканини. Глибше дізнавшись про кольорової символіки, можна зшити виріб, який буде відповідати правилам створення народних костюмів. Ні в якій іншій європейській країні не залишилося традиції постійно носити національний одяг. Тільки тут можна побачити, як самобутній костюм, риси якого складалися протягом століть, носять у повсякденному житті. Навіть ті мешканці федеративної землі, які не носять такий одяг постійно, все одно обов'язково мають у себе народний костюм і пишаються його багатою історією і красивим зовнішнім виглядом.