Корисні поради
на всі випадки життя
» » Помилка 126 "Не знайдено модуль": як виправити?

Помилка 126 "Не знайдено модуль": як виправити?

Додано: 13.12.15
Багато користувачів комп'ютерних систем на основі Windows часто стикаються з проблемою, коли видається повідомлення про те, що не знайдено модуль (126-я помилка). Як його інтерпретувати, знають далеко не всі, та й питання про те, зі збоєм якого саме пристрої пов'язана така проблема, часто викликає посм. Розберемося, що до чого.

Причини і пристрої, викликають помилку «Не знайдено модуль»

Сам збій з зазначеної помилкою, загалом-то, нічого особливо серйозного в плані наслідків для роботи операційних систем Windows не представляє.


Помилка 126 "Не знайдено модуль": як виправити?
Така помилка може виникати в самих різних ситуаціях, але, як показує практика, в більшості випадків це може зводитися до неправильного впізнанню пошкоджених динамічних бібліотек, вимкнених пристроїв HID (наприклад, USB-миші) або служб, що інтерпретує коректний доступ до серверних функцій ОС.

Помилка «Не знайдено модуль»: рішення проблеми для відеокарт Radeon

На превеликий жаль шанувальників графічних чіпсетів від компанії Radeon, саме ці відеоадаптери найбільшою мірою схильні до збоїв такого роду. Навіть при коректно встановлені драйвери може спостерігатися конфлікт з використанням функцій OpenGL.
Помилка 126 "Не знайдено модуль": як виправити?
У випадку, коли система видає повідомлення про те, що не знайдено модуль dll, може бути три шляхи вирішення цієї проблеми: або оновлення драйверів відеокарти до останньої версії, установка найбільш актуальних версій DirectX, або безпосереднє втручання в систему за допомогою командного рядка і виконання кількох наступних дій.


З першими двома способами, здається, і так все зрозуміло, так що на них зупинятися ми не будемо. Але ось про ручне виправлення проблеми варто поговорити окремо. Зараз пояснювати, як будуть діяти наведені нижче команди, не варто (особливо з програмною або технічної точки зору). Досить того, що вони просто працюють. Отже, для інтегрованих графічних адаптерів (ті, які вбудовуються безпосередньо в материнську плату) типу Intel HD Graphics або для аналогічних чіпів Radeon, nVIDIA і т. д. в командному рядку потрібно прописати спочатку CD /d C:/Windows/System32 а потім - copy atio6axx.dll atiogl64.dll (з натисканням клавіші введення після кожної команди). Для десктопних (не вбудовуються) моделей команда виглядає дещо інакше: copy atio6axx.dll .dll (знову ж таки. з подальшим «Ентером». По ідеї, після цього все повинно працювати нормально.

Пристрої HID

Так звані інтелектуальні пристрої HID теж можуть викликати помилки на зразок «Не знайдено модуль». З ними ситуація в деякому розумінні складається так само, як і з графічним обладнанням, однак у більшості випадків проблема зводиться тільки до того, що з якихось причин були пошкоджені або видалені файли драйвера.
Помилка 126 "Не знайдено модуль": як виправити?
У такій ситуації, наприклад, для Windows XP, необхідно завантажитися з настановного або відновного диска (наприклад, Live CD), знайти в інсталяційному дистрибутиві файл з назвою Drivers.cab, який зазвичай розташовується в папці i386 і витягти з нього три основних компоненти: mouclass.sys, mouhid.sys і hidserv.dll.
Після цього потрібно обов'язково перезавантажити комп'ютер у безпечному режимі (клавіша F8 при старті Windows), потім скопіювати зазначені файли в директорію System32 кореневої папки Windows. Далі – ще одна перезавантаження ОС, але вже в звичайному режимі. Як правило, після цього система працює стабільно нормальному режимі і без жодних збоїв.

Серверні помилки

З доступом до серверів теж можуть виникати непередбачені складності. У цьому випадку (аналогічно попереднім ситуацій) з'являється помилка «Не знайдено модуль». Боротися з нею доведеться через редактор системного реєстру, який викликається командою regidit в меню «Виконати» (поєднання Win + R).
Помилка 126 "Не знайдено модуль": як виправити?
Тут нам знадобиться зайти в гілку HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEM, далі – CurrentControlSet, потім по «дереву» - Services, а на закінчення – розділ parameters, розташований в гілці lanmanserver. Тут необхідно ввести значення «%SystemRoot%System32srvsvc.dll» звичайно, якщо вказано інше. Тут справа в тому, що сама ОС Windows сприймає будь - що внутрішній, зовнішній - сервер саме як загальне поняття «сервер» і не робить особливої різниці навіть за умови різних параметрів доступу.

Підсумок

В результаті, як вже зрозуміло, якщо виникає помилка, пов'язана з тим, що чомусь не знайдено модуль, вирішити проблеми все ж можна, причому робиться це досить просто, і ніяких критичних збоїв у системі, що надалі не передбачається. Але спочатку бажано визначити природу помилки, і тільки потім вже приймати рішення на користь її виправлення. Яким воно буде, залежить тільки від того, у якому компоненті спостерігається збій: у програмному або в залізному. Звичайно, тут описані далеко не всі проблеми, які можуть виникати у зв'язку з такими помилками. Однак у нашому випадку це найбільш поширені види збоїв і самі практичні методи їх виправлення. Не можна виключати і той варіант, коли неполадки можуть бути пов'язані і з самим «залізом», тобто драйвера і зовсім ні при чому, а от саме «залізо» доведеться міняти. Втім, це, як кажуть, крайні випадки, до яких слід вдаватися, коли вже нічого не допомагає (та й від самого користувача або операційної системи не залежить). Але це вже зовсім інша історія