Корисні поради
на всі випадки життя
» » 10 самих неймовірних істот у світі: таємниці природи

10 самих неймовірних істот у світі: таємниці природи

Додано: 13.12.15
Рубрика: Цікаве
Скільки живе на світі істот, дивлячись на які наш розум дивується проказам природи, ніхто не знає. І якщо комусь світ здається абсолютно зрозумілим, то інший не перестає дивуватися дивним явищам, що існують у реальному житті. Досі біологами відкриваються раніше невідомі види тварин, хоча часто здається, що всі організми в природі нібито вивчені. І тим цікавіше розглянути 10 самих неймовірних істот у світі. Фото деяких можна побачити нижче.

Піросоми

Перше місце займають піросоми. Швидше за все, ви ніколи не чули про таких рідкісних істот. Живуть вони під водою, і дайвери зізнаються, що побачитися з ними – це немов зустріти живого єдинорога. Якщо придивитися до них, можна побачити, що вони представляють собою порожнисті величезні трубки, що складаються з найдрібніших організмів – зоід. Сплітаючись один з одним, вони перетворюються в єдиний, дивно виглядає організм, вільно плаваючий на дні океану.
10 самих неймовірних істот у світі: таємниці природиТакі істоти можуть виростати до величезних розмірів. Правда, залазити всередину порожнистої труби не рекомендується щоб уникнути нещасних випадків: там дуже легко заплутатися і потонути. Цікаво, що піросоми, що входять у число 10 найбільш неймовірних істот у світі, випромінюють світло люмінесцентний. Досі сучасною наукою ці організми мало вивчені.

Краб-павук

Друге місце заслужено займає краб-павук, який мешкає на морському дні Японії і спливаючий на поверхню для виведення потомства. Уявіть собі величезного краба на страхітливих павукових лапах, зростає до чотирьох метрів у довжину. Не пощастить тому, хто зустрінеться з велетнем лицем до лиця, адже клешнями він може заподіяти шкоду будь-кому.


Зірконіс

На третьому місці розташовується дивна істота зі щупальцями замість мордочки. Цього ссавця, що живе під землею, вчені назвали звездоносом. Більше 20 неприємних м'ясисті нарости рожевого кольору володіють унікальними рецепторами, чутливими до виявлення комах. Вони замінюють створення очі, адже все свій час зірконіс проводить в землі.

Гігантський изопод

Не можна не згадати гігантського изопода, що знаходиться на четвертому місці. Він не даремно входить в 10 найбільш неймовірних істот у світі, але, незважаючи на неприємний зовнішній вигляд, що нагадує мокрицю, він абсолютно нешкідливий.
10 самих неймовірних істот у світі: таємниці природи
Думається, що будь-поспішив би ретируватися, побачивши цього гіганта розміром з невелику собачку. Добре, що живуть вони під водою і побачити їх живцем малоймовірно.

Риба паку

Продовжуємо перебувати на морській глибині, і п'яте місце присуджується рибі паку. Що в ній такого неймовірного, щоб поміщати її в топ-10 неймовірних істот у світі? Думається, що при обличчястій зустрічі у водоймі відповідь знайшлася б миттєво. Це єдина рибина з зубами, що нагадують людські. Родич піраньї не агресивний, але краще триматися від вражаючих щелеп подалі.

Гусениця-змія

Природа не перестає нас дивувати різноманітністю дивних істот. У тропіках живе гусениця Hemeroplanes caterpillar, що знаходиться зараз під загрозою вимирання. Шосте місце в топі їй забезпечила маскування під хижака. Маленьке створіння, забарвлену в сірий колір, при найменшій небезпеці роздуває частину голови так, що стає схожою на гримучу змію. До всього іншого вона ще й імітує характерні викиди головою, як плазун при атаці.

Водяний олень

Водяний олень позбавлено головного атрибуту своїх родичів – рогів. Але природа подбала про компенсації у вигляді іклів, з допомогою яких миле створіння справляється з ворогами. Він заслужив прізвисько олень-вампір і сьоме місце з десяти.

Акула-гоблін

Не можна не згадати про акулу-гоблине, живе, на щастя для людей, на величезній глибині. Вона не даремно знаходиться серед 10 найбільш неймовірних істот у світі, адже при нападі її жахливі щелепи висуваються вперед. Мерзенна зовнішність з рідкими гострими зубами і вражаючі розміри акули наводять жах навіть на фотографіях.
10 самих неймовірних істот у світі: таємниці природи

Мовна мокриця

На дев'ятому місці розташувалася мовна мокриця, яка є родичем гігантського изопода. Цей маленький паразит селиться в роті риби, поступово замінюючи собою її мову і одержуючи частину їжі. До речі, господиня навіть не помічає підселенця. А якщо рибина не знайде видобутку, то мокриця живиться її кров'ю.

Риба-ластівка

Завершує своєрідний хіт-парад 10 самих неймовірних істот у світі риба-ластівка. Та й рибою в повному розумінні вона не є, так як не плаває, а ходить по дну моря. А популярність їй принесли червоні, немов напомаджені губи на плоскій голові. Як бачимо, в десятку дивних створінь природи потрапили в основному істоти, що мешкають в глибинах океану. З цього приводу вчені жартують, що морська безодня вивчена набагато гірше, ніж місячна поверхню. А скільки таємниць ще нам відкриється!