Корисні поради
на всі випадки життя
» » Головний подвиг Прометея

Головний подвиг Прометея

Додано: 13.12.15
Рубрика: Цікаве
Прометей здійснив багато подвигів для людей, але пильної уваги заслуговують події, пов'язані із Скринею Пандори. У міфах часто розповідають про перемоги над дивними істотами. Подвиг Прометея особливий, тому про нього має знати кожен.
Головний подвиг Прометея

Пандора і її подарунок

За велінням Зевса великий майстер Гефест зробив статую юної дівчини. Прийшла Афродіта і подарувала їй красу. З'явилася Афіна - і дівчина стала прекрасною рукодільницею. Прилетів Гермес, і від нього красуня навчилася красиво лестити. Їй подарували боги все, чим досконало володіли самі, і тому назвали дівчину Пандора.


Боги послали юну красуню до Прометея подарувати йому золотий скринька, який надалі отримав назву Скринька Пандори. Але, не довіряючи Зевсу, титан відмовився від подарунка. Тоді Пандора попрямувала до Эпиметею, який доводився братом Прометеєві. Побачивши чарівну дівчину, Эпиметей забув, що обіцяв своєму братові не брати дари від богів. Таємничий скринька Пандори заінтригував Эпиметея, і він швидко відчинив його. З ув'язнення вирвалися всілякі нещастя і поширилися по землі. Дівчина злякалася і зачинила скриньку. І один дар, гріючий людини в години смутку і розставання, не встиг вибратися з ящика. І цим даром була надія.
Головний подвиг Прометея
Зовсім скоро нещастя і біди прийшли на землю. Хвороби переслідували людей, голод і смерть не давали спокою людству. Вони підкрадалися непомітно, так як Зевс не дозволив їм розмовляти, і забирали з собою мільйони жертв. З цих подій почався знаменитий подвиг Прометея. Міф вивчається навіть на уроках літератури та історії.


Прометей і Всесвітній потоп

Повелитель богів ніяк не міг заспокоїтися і задумав Всесвітній потоп. Почувши це, Прометей повідомив про все синові Девкаліона. У побудованому кораблі Девкаліон зі своєю дружиною Піррою спаслися і виявилися єдиними на землі. В оселі матері Прометея подружня пара стала набирати камені і тут же кидати їх за спину. Вдарившись об землю, вони перетворювалися в чоловіків і жінок. Це було відродження людського роду. Пізніше у сімейної пари народився син Еллін, майбутній засновник Еллади. Так подвиг Прометея врятував людство, але Боги були в люті.

Покарання Прометея

З допомогою вірних слуг Зевс відправив героя на край світу і у скелі закував його в кайдани. Дикі болі відчував Прометей. Від його стогонів здригалося серце матері. Але не скорився він Зевсу. Боги уважно спостерігали за страждальцем, а люди співчували своєму героєві. Майже всі вважали, що громовержець переміг. Але тільки Прометей знав одну таємницю, яку йому шепнули богині долі. Влада Зевса скоро закінчиться, так як його син, народжений від Фетіди, займе престол. Але якщо Фетіда стане дружиною смертного людини, то їх син теж буде героєм, але не суперником громовержця. Йшли століття. Прометей, відчуваючи голод і спрагу, все так же знаходився в ланцюгах. Але раптом Зевс дізнався, що в'язневі відоме його майбутнє. Громовержець запропонувати обміняти таємницю на свободу, але Прометей відмовився. Він поставив свої умови: звільнення та визнання покарання несправедливим. Короткий подвиг Прометея передавався з уст в уста, тому такі міфи дійшли до наших днів.
Головний подвиг Прометея

Нові випробування Прометея

Не поступився Прометеєві повелитель, тільки піддав його нових страждань. Помістив на час нещасного в темряву, де бродять душі мерців, і, повернув назад, до скелі на Кавказі. І послав орла, щоб той щодня виклевивал печінку Прометея. За ніч рана гоїлася, але вранці все повторювалося спочатку. Чули гучні стогони титану, плакали від горя і благали повідомити таємницю:
  • німфи-океаніди;
  • брати;
  • мати.
  • Але герой наполягав на визнанні своєї невинності. Подвиг Прометея не признавався, але за правду він готовий був платити власною печінкою.
    Головний подвиг Прометея

    Звільнення Прометея

    Не витримав Зевс і визнав свою поразку. Він звільнив Прометея і дізнався таємницю. Фетіда стала дружиною царя Пелея. У шлюбі у них з'явився син Ахілл, який став великим героєм Троянської війни. Подвиг Прометея не єдиний, багато титани йшли проти Богів, допомагаючи людям. Прометей в пам'ять про своїх стражданнях залишив собі одна ланка ланцюга з шматочком каменю. А люди, щоб пам'ятати про вчинок титану, сталі носити кільця з камінням. Ось так звучить подвиг Прометея. Короткий зміст міфу часто переказується на уроках літератури.