Корисні поради
на всі випадки життя
» » Рейсшина для креслення: класика жанру або незамінний предмет?

Рейсшина для креслення: класика жанру або незамінний предмет?

Додано: 13.12.15
Рубрика: Різне
Кожному чертежнику знайомий предмет, з допомогою якого легко провести паралельні лінії незалежно від їх кута нахилу або напряму. Ця незамінна річ називається рейсшини, що створює додаткові зручності під час креслення вручну на спеціалізованій дерев'яній дошці.

Зовнішній вид рейсшини та її відмінні риси

Рейсшина для креслення являє собою своєрідну лінійку, форма якої нагадує по своєму силуету букву Т. Як у далекому минулому, так і в сучасності, цю лінійку виготовляють переважно з якісної пластмаси або дерева, які задовольняють усі вимоги креслярів, основними серед них є ідеальність проведених ліній і здатність не бруднити папір.


Рейсшина, виконана з дерева — це довга лінійка з ідеально рівною поверхнею, з одного боку, вона врізана в коротку поперечину під прямим кутом, називається остання головкою. Поперечка являє собою дві невеликі планки, які між собою скріплені акуратно гвинтом. Планка, що знаходиться в нерухомому положенні, виконує роль направляючої під час виконання креслярем роботи.
Рейсшина для креслення: класика жанру або незамінний предмет?

Для чого потрібна лінійка-рейсшина і основні вимоги до неї?

Рейсшина необхідна переважно для проведення горизонтальних ліній і значно рідше для похилих і вертикальних прямих. Приміром, інерційна різновид таких лінійок виготовляється з прозорих матеріалів, спереду на якій є шкала для проведення ліній, збоку і ззаду — сітка для вимірювання кутів. Тобто рейсшина для креслення виконує і функцію транспортира теж.


Самим ідеальним матеріалом для виготовлення таких лінійок є дерево, ідеально підходить груша. Більш досконала різновид рейсшини - ричажчатая, яка завдяки своїй зручності тільки прискорює процес креслення. Користуватися нею дуже просто: потрібно покласти прилад на дошку, притиснувши голову до краю ліворуч. Пересувати рейсшину необхідно лівою рукою, притримуючи її за голівку, іншою рукою за трикутник. Крім цих загальноприйнятих різновидів, використовуються вдосконалені і модернізовані прилади, деталі яких виготовлені зі скла та металу або дерева.
Рейсшина для креслення: класика жанру або незамінний предмет?

Використання та зберігання рейсшини

Рейсшина для креслення — це один з головних запорук виконаної схеми та її якості. Адже правильність, акуратність і якість самого креслення безпосередньо залежить від стану всіх інструментів. Тому, виконавши роботу, кожного разу необхідно протирати рейсшину і класти в оптимальне місце, недоступне для вологи. Завдяки такому догляду дерево і метал будуть мати первісний і досконалий вигляд. При правильному використанні рейсшина для креслення повинна знаходитися в зручному ковзному положенні, щоб ніщо не перешкоджало її вільному пересуванню.