Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дизельний двигун ЯМЗ-530»: технічні характеристики, будова і робота

Дизельний двигун ЯМЗ-530»: технічні характеристики, будова і робота

Додано: 14.12.15
Рубрика: Авто поради
На Ярославських потужностях ВАТ «Автодизель» з грудня 2013 року виготовляються дизельні агрегати сімейства «ЯМЗ-530». Сюди входять поки тільки дві моделі двигунів – це чотирьох - і шестициліндровий двигуни. У нашій країні дуже багато підприємств, де проводяться вантажні автомобілі, різного розміру автобуси, а також безліч варіантів спеціальної техніки для будівництва і сільського господарства. Щоб все це могло працювати, необхідно забезпечити агрегати двигунами. При цьому бажано, щоб у цих дизельних моторів був великий життєвий цикл і щоб вони відповідали нормам «Євро-5».


Дизельний двигун ЯМЗ-530»: технічні характеристики, будова і робота
Метою даного проекту є створення цієї універсальної платформи, на базі якої можна буде робити силові агрегати для найрізноманітнішої техніки в сільськогосподарській і будівельній сфері. Адже відомо, що для того, щоб побудувати спеціальну версію двигуна трактора, потрібно багато різних додаткових завдань. Часто доводиться переробляти деякі деталі. Однак фахівці Ярославського заводу дають гарантію, що для того, щоб використовувати цей двигун, не треба буде ніяких конструктивних змін.

Ризикований, але успішний крок

На Ярославському моторному заводі дійсно пішли на цей ризик. Адже створити дизельний двигун ЯМЗ-530», який б не просто володів унікальними характеристиками, але і міг би створити конкуренцію для кращих моделей світових виробників, дуже і дуже складно. Для цього в середині двохтисячних років в якості партнерів у цей проект були запрошені європейські інженери. Після декількох років розробок і експериментів була створена серія рядних двигунів з об'ємом 11 л на кожен циліндр.
Дизельний двигун ЯМЗ-530»: технічні характеристики, будова і робота
Такий же обсяг, до речі, на агрегатах відомих брендів, таких як «Камминз», «Вольво» та «Івеко». Двигун ЯМЗ-530» також відрізняється передовими характеристиками по потужності і витраті палива.


До речі, цей ДВС є одним з перших у всій історії вітчизняного моторобудування. Цей Продукт став новинкою не тільки для всієї країни, але і для «Автодизеля». Адже тут не тільки новітня конструкція, але і інші методи ведення проектування і розробки. У результаті вдалося створити силовий агрегат під назвою «ЯМЗ-530», відгуки про який в основному захоплені.

Схеми

Схему для нового мотора вирішили вибрати нижневальную. І вітчизняні, і європейські фахівці в один голос сказали, що так буде краще для середніх розмірів дизелів з невеликими оборотами. Двигун досить компактний. Виною всьому – відсутність розподільних валів в ГБЦ. А сама головка блоку циліндрів не відрізняється великою висотою і іншими розмірами. Також в цьому моторі не знайти і довгого приводу газорозподільного механізму. Інженерам вдалося значно зменшити вага рухомих і обертових вузлів і деталей. Сама конструкція, в порівнянні з іншими модифікаціями, стала набагато надійніше. Робота агрегату досить тиха і відрізняється збільшеною довговічністю. Всі найважливіші вузли отримують рух від приводу коленвала. Це дозволяє в значній мірі звести до мінімуму обертальні коливання.

Родзинки

Серед цікавих моментів в конструкції «ЯМЗ-530» можна виділити систему охолодження з можливістю зворотного ходу. Так, охолоджуюча рідина потрапляє не звичним для багатьох чином – знизу вгору, а зверху вниз.
Дизельний двигун ЯМЗ-530»: технічні характеристики, будова і робота
Так, спочатку охолоджується найгарячіша область – головка блоку циліндрів, а потім вже і самі циліндри. Інженерам вдалося домогтися з впровадженням цієї інновації практично максимальної ефективності. Також варто відзначити термічну стабільність розмірів вузлів і деталей двигуна. Фахівці з тюнінгу оцінять це. Тепер можна практично без зусиль форсувати будь агрегат сімейства «ЯМЗ-530». Інженери застосували в цій силовій установці технологію мокрих гільз. Для виробництва це виявилося трохи незручно, проте, як показала практика, циліндри охолоджуються більш рівномірно. Циліндро-поршнева група має більший ресурс. Якщо необхідно що-небудь замінити, немає необхідності розточувати циліндри під потрібний розмір. Можна зразу ж встановлювати номінальні деталі. Ресурс, по завіреннях розробників, складає більше мільйона кілометрів. Це вражаюча цифра.

Кращі комплектуючі

Розробляючи новий дизель ЯМЗ-530», фахівці застосували найкращі комплектуючі. Тільки уявіть, паливну апаратуру замовили у лідерів галузі – Bosch, деталі для поршневої групи поставила Federal Mogul, блок циліндрів – Fritz Winter. Сухарі клапанів, а також вкладиші – і ті імпортні, виготовлені відомим виробником Mahle.

Ефективність і універсальність

Дизельний силовий агрегат «ЯМЗ-530» – це втілення найсучасніших і передових рішень. Тут працює унікальна схема паливоподачі акумуляторного типу. Контролює це електронна система управління. Всі деталі виготовлялися з розрахунком на роботу під великим тиском.
Мастильна система, а також ефективне охолодження дозволяють отримати літрову потужність до 34 кВт. Привід на основі шестерень з боку маховика дає можливість зробити роботу агрегату практично безшумною. Система вентиляції картерних газів закритого типу повністю інтегрована в кришку головки блоку циліндрів. Більше не доведеться її обслуговувати.
Дизельний двигун ЯМЗ-530»: технічні характеристики, будова і робота
Одні з переваг цього дизеля – висока компактність і невелика вага. Це дозволяє значно спростити процес установки його в моторний відсік вантажного автомобіля. Розробники змогли закласти в конструкцію різні опції. Це можливість установки компресора для кондиціонера, передпускового підігрівача, а також опалювача кабіни.

Мотор, який диктує нові стандарти

Агрегат надзвичайно надійний. Ресурс дуже високий. Інтервали між обслуговуванням складають до 50 тисяч кілометрів. Це шлях до зменшення витрат на технічне обслуговування майже в два рази. Техніка з цими моторами відрізняється високою екологічністю, безшумною роботою і комфортом. Пристрій і робота «ЯМЗ-530» безмірно радують власників. Рівень вібрацій і шуму становить не більше 92 Дб. Це дозволяє назавжди відмовитися від досить дорогого капотуванню рухового відсіку, а також підвищує комфорт для водія в кабіні або для пасажирів в автобусі.

Економічний, як імпортний

Низький рівень витрати палива і мастильних матеріалів повністю підтверджений в ході численних тестів.
Дизельний двигун ЯМЗ-530»: технічні характеристики, будова і робота
При обсязі 11 л на циліндр середня витрата складає до 26 л на 100 км. При цьому машина рухається зі швидкістю 60 км/год.

Динамічний та ефективний рух

Техніка, яка оснащена цими силовими агрегатами, отримує значні переваги. Високий крутний момент-до 1226 Нм, доступний на низьких обертах, дозволяє автомобілю рухатися дуже динамічно. Машина легко розганяється, і нею легко керувати.

Конструктивні особливості

Для того щоб досягти високих рівнів екологічності, інженери застосували спеціальну систему – EGR. вона сприяє поліпшенню процесу рециркуляції газів. Також у конструкції є каталізатор з можливістю заміни фільтрів. Стежить за параметрами роботи новий блок управління. Мотор оснащений безліччю датчиків, які чуйно стежать за станом всіх основних вузлів.

Двигун ЯМЗ-530»: технічні характеристики

Давайте подивимося, на що здатна базова версія цього мотора. Отже, це рядний, чотирициліндровий силовий агрегат. Робочий обсяг його становить 44 л. В залежності від модифікації потужність може варіюватися від 136 до 190 кінських сил для версії на чотири циліндри. Кількість обертів колінчатого валу для базового агрегату складає 2300 об/хв. Максимум крутного моменту – 710 Нм при 1600 оборотах. Що стосується витрати палива «ЯМЗ-530», характеристики показують, що апетити агрегату складають 143 грами на одну кінську силу за годину. Це досить технологічно. Маса двигуна становить усього 480 кг у базовій версії.
Дизельний двигун ЯМЗ-530»: технічні характеристики, будова і робота
Шестициліндрова версія відрізняється кращими характеристиками. Обсяг агрегату становить 66 л. По оснащенню ця версія є повною копією четирехцилиндровой. Тут такий же привід вузлів, та ж система охолодження, встановлений турбонаддув. Потужність в залежності від модифікації складе від 270 до 312 кінських сил. Крутний момент в цій версії – 1226 Нм на 1600 об/хв. Мінімальний витрата палива – 194 грама на 1 кінську силу за годину.

Сертифікований для «Євро-5»

Ярославський завод «Автодизель», де займаються виробництвом таких агрегатів, успішно отримав сертифікати на двигун ЯМЗ-530», характеристики якого повністю відповідають новому екологічному стандарту. Це дозволило значно розширити експортні можливості авто, які комплектувалися такими установками в європейські країни. Нова лінійка під «Євро-5» відрізняється значно покращеними характеристиками, технічними і економічними показниками. Діапазон потужності також розширився. Тепер вона становить від 240 до 330 кінських сил. Крутний момент також розширився – від 900 до 1370 Нм. По своїй конструкції моделі «Євро-5» практично повністю уніфіковані з їх аналогічними «побратимами» під минулий стандарт. Щоб повністю відповідати новітнім екологічним нормативам, в конструкції використана система каталітичного відновлення.
Дизельний двигун ЯМЗ-530»: технічні характеристики, будова і робота
Перші екземпляри були відправлені для проходження тестування до стратегічних партнерів групи «ГАЗ». Їх будуть встановлювати і експлуатувати на багатьох автомобілях, таких як «Урал», «МАЗ», а також цими агрегатами оснастять міські та приміські автобуси марки «Ліаз». Виробництво розмістили на нових площах. Всі деталі виготовляються на найсучасніших верстатах. На новому виробничому майданчику застосовуються самі передові технології, які забезпечують надійність і економічність. Що кажуть про власники конструкції «ЯМЗ-530»? Відгуки двигун отримує тільки позитивні. Ці двигуни володіють деякими перевагами, яких немає у багатьох зарубіжних виробників. Так, ярославський агрегат значно виграє по крутному моменту і потужності. При цьому витрата палива досить низький. Отже, ми з'ясували, які має двигун ЯМЗ-530» технічні характеристики та відгуки. Придбання даного пристрою стане безпрограшним вкладенням грошей. Такий двигун прослужить довго і ефективно, що є першочерговим завданням таких агрегатів.