Корисні поради
на всі випадки життя
» » Таємничий куточок Техасу - "Колодязь Якова"

Таємничий куточок Техасу - "Колодязь Якова"

Додано: 14.12.15
Штат Техас подарував світові унікальну пам'ятку – колодязь Якова. Це величезний артезіанський джерело прісної води. Його діаметр – 4 метри, а глибина – більше 10 м. Коли людина стоїть зверху, здається, що у нього під ногами розверзлася безодня. А може, і не здається, може, це правда

Небезпечна краса

Багато ніколи б не дізналися назва міста Уїмберлі, якби не система підводних печер. Показавши світу на фотографіях колодязь Якова, Техас привернув увагу величезної кількості дайверів з усього світу. Ще б, адже пройти повз такої краси просто неможливо. Вона вабить і дослідників, і простих шукачів пригод. Але спроби проникнути в таємницю призводять до сумних наслідків. На сьогоднішній день колодязь Якова приніс в жертву своїм секретів вже вісьмох нирців.


Таємничий куточок Техасу - "Колодязь Якова"

Система підводних печер

Отже, величезний прісний джерело виходить на поверхню. За багато тисячоліть він «розчинив» гірські породи, і на їх місці утворилася величезна воронка з прямовисними стінами. Але і це ще не все. Увагу нирців приваблює не тільки сам колодязь Якова, але і унікальна система печер. Перша з них розташована на глибині дев'яти метрів і вважається найбезпечнішою. Тут ростуть водорості і водиться риба. Прозора прісна вода дозволяє спостерігати за життям підводного світу, ширина печери дає можливість відносно безпечно проводити занурення не тільки поодинці, але і невеликими групами. Протяжність цієї печери не надто велика. Вона йде під невеликим нахилом вниз і закінчується на глибині 16 метрів. Але на цьому спокійна підводна прогулянка закінчується. Далі дослідників чекають справжні випробування.


Пастка для дайверів

Вхід в другу печеру розташований трохи глибше. Нирцеві доведеться подолати 24 метра води, щоб дістатися до нього. Тут колодязь Якова вперше показує свою підступність. Увійти в цю печеру набагато легше, ніж вийти з неї. Прохід досить вузький, і розвернутися майже неможливо. Першою жертвою цієї печери став молодий студент з Техасу, який не зміг вибратися на широке місце.
Таємничий куточок Техасу - "Колодязь Якова"
Друга печера має свій секрет. Тут знаходиться вхід, що дозволяє продовжити подорож. Однак варто ризикувати?

Третя і четверта печера: цікавість чи нерозумність?

Потрапити в третю печеру досить складно. Входом служить вузький отвір серед хиткого і нестійкого гравію. Дайверам доводиться проявляти чудеса спритності, щоб не зачепити дрібні камінці і не засипати просвіт. Але це не зупиняє сміливців. Вони прагнуть далі і глибше, туди, де до них ще ніхто не бував. Четверта печера називається «Незаймана». Дослідити до кінця цю печеру поки не вдалося. Це змушує багатьох щороку повертатися до колодязя в надії, що тепер напевно пощастить.

Що відбувається сьогодні

Колись колодязь Якова вважали вічним. Всі були впевнені, що це джерело не може вичерпатися і обміліти, але це було помилкою. Колодязь Якова, фото якого продовжує розбурхувати розуми екстрималів, поступово втрачає воду.
Таємничий куточок Техасу - "Колодязь Якова"
Пару тисячоліть тому напір джерела був настільки сильний, що він бив над поверхнею, як гігантський гейзер. Висота фонтану води була майже 10 метрів. Однак водоносний шар поступово зменшується, і рівень води в колодязі став менше. Про фонтані вже не йдеться взагалі.
В кінці 20-го століття в печеру поринув перший аквалангіст. Це дало початок цілому ряду небезпечних занурень, неодноразово призводили до смерті. Після чергового смертельного випадку вхід в отвір колодязя і в карстові підводні печери спробували перекрити міцної гратами. Але нирці все одно намагалися проникнути всередину. Зрештою, перекриття і надбудову прибрали, і сьогодні вхід в колодязь Якова знову відкритий. Однак геологічне скарб Техасу продовжує ревно охороняти свої таємниці, а чергові нирці вже заповнюють балони киснем аквалангів.