Корисні поради
на всі випадки життя
» » Віталій Гінзбург: біографія, професійна діяльність

Віталій Гінзбург: біографія, професійна діяльність

Додано: 15.12.15
Рубрика: Цікаве
Віталій Гінзбург – знаменитий на весь світ радянський і російський фізик-теоретик, а також професор, академік і доктор фізико-математичних наук. В 2003 році отримав Нобелівську премію. А в 1950 році, співпрацюючи зі знаменитим ученим Ландау, створив полуфеноменологическую теорію надпровідності.

Дитячі роки

Віталій Гінзбург народився в 1916 році в московській родині інженера Лазаря Гінзбурга і лікаря Августи Гінзбург. У чотири роки залишився без мами, так як померла від черевного тифу. Після такої страшної втрати за виховання малюка взялася молодша сестра Августи – Троянда.


Віталій Гінзбург: біографія, професійна діяльність
Раннє дитинство провів вдома, отримуючи домашню освіту. Всі процеси і успіхи контролював батько Віталія. У 1927 році перейшов у четвертий клас загальноосвітньої середньої семирічної школи. Після її закінчення в 1931 році вступив до фабрично-заводське училище.

Подальша наукова життя

У 1938 році закінчив навчання в Московському університеті, в якому юний студент ретельно вивчав фізико-математичні науки, після чого поступив в аспірантуру МДУ, де і почав займатися теоретичною фізикою.
Віталій Гінзбург: біографія, професійна діяльність
Віталій Лазаревич гінзбург (біографія якого детально описана в цій статті) у своїй науковій діяльності велику увагу приділяв теорії надтекучості і надпровідності. І в 1950 році разом зі знаменитим фізиком Ландау висунув теорію про надпровідності. Також зміг вирішити дуже важливі питання квантової електродинаміки. Під час військових дій докладав всі зусилля для того, щоб вирішувати проблеми оборони своєї держави. У 1940 році висунув теорію понад світлового випромінювання в кристалах. Неймовірно розумною й винахідливою людиною був Віталій Лазаревич Гінзбург.


Нобелівська премія

У 2003 році знаменитий вчений отримав Нобелівську премію з фізики, спільно з А. Абрикосовим і Е. Леггеттом. Теорія Гінзбурга-Ландау дозволила визначити деякі термодинамічні співвідношення і дала пояснення поведінки надпровідника в магнітному полі. Віталій Гінзбург був першим, хто визначив найважливішу роль гамма - і рентгенівської астрономії.
Віталій Гінзбург: біографія, професійна діяльність
Він наперед знав про існування радіовипромінювання, яке з'являється в зовнішніх областях сонячного ореолу. Їм був запропонований спосіб вивчення навколосонячного простору з використанням спеціальних радіоджерел. Згідно теорії Гінзбурга-Ландау, електронний газ в надпровіднику – це сверхтекучая рідина, що протікає через кристалічну решітку без ознак опору при умовах дуже низьких температур. Крім цього, отримав безліч нагород, премій і медалей не тільки радянського і російського масштабу, але й світового.

Ставлення до релігії

Віталій Гінзбург був атеїстом, тому заперечував існування бога. Для нього всякі знання базуються тільки на науці, доказах, аналізі та експериментах.
Віталій Гінзбург: біографія, професійна діяльність
Релігійна віра передбачає наявність чудес, які не вимагають пояснення із наукової точки зору. Астрологію вчений вважав лженаукою, а гороскопи – це просто забава і розвага. Прочитавши в журналі астрологічний прогноз, людина може скористатися представленими в ньому радами і зіпсувати своє життя. Фізик вважав, що освічена людина не буде вірити в бога, так як докази його існування не доведені. Це ж стосується і святості книг, які є історичною пам'яткою.
Віталій був противником викладання в дитячих навчальних закладах релігійних предметів. Він вважав жахливим явищем, коли в школи приходили священики і читали дітям уривки з Біблії. Дитяче навчання має сприяти розвитку логіки та формування критичного мислення.

Основні праці

Віталій гінзбург, внесок у науку якого був безцінним для всього людства, є автором чотирьохсот статей і десяти монографій з теоретичної фізики, а також радіоастрономії. У 1940 році висунув теорію випромінювання в кристалах. А через шість років разом з І. Франком винайшов теорію перехідного випромінювання, яке виникає при перетині кордону двох різних середовищ однієї частинки.
Віталій Гінзбург: біографія, професійна діяльність
У 1950 році спільно з Ландау став автором теорії полуфеноменологической надпровідності. А в 1958-му створив теорію надтекучості спільно з К. Питаевским.

Громадська діяльність

Віталій гінзбург, біографія якого зачаровує читачів навіть після смерті фізика, вказує на те, що вчений вів активне громадське життя. У 1955 році підписав «Лист трьохсот», а через рік – петицію, спрямовану проти статей у законодавстві, які переслідують «антирадянську пропаганду і агітацію». Був членом комісії, спрямованої проти бюрократії, а також був редактором кількох наукових журналів. Освіченою людиною він вважав того, хто добре засвоїв всю шкільну програму, преподаваемую в середніх школах. Саме для таких людей і писалися статті під керівництвом фізика.

Кілька подій

Віталій гінзбург (цікаві факти описують обличчясте життя вченого) був двічі одружений. Перший раз на випускниці Московського університету Ользі Замші, а другий – на фізиці-экспериментаторе Ніні Єрмакової. Мав дочку від першого шлюбу і дві внучки. Помер восьмого жовтня 2009 року, у віці дев'яноста трьох років, від серцевої недостатності. Залишив після себе неоціненний внесок для всього людства. Віталій Гінзбург був не тільки видатним фізиком-теоретиком, але і чудовою людиною. Похований у Москві на Новодівичому кладовищі.