Корисні поради
на всі випадки життя
» » Обігрівачі на стіну: комфортно і стильно

Обігрівачі на стіну: комфортно і стильно

Додано: 15.12.15
Рубрика: Ремонт
Для країн з холодним кліматом, коли опалювати житло потрібно не менше шести місяців в році, дуже важливими є безпека, економічність і дизайн опалювальних приладів. Використання сучасних технологій дозволяє поєднати рішення всіх цих завдань. Сьогодні популярними стали інфрачервоні обігрівачі на стіну у вигляді картин або панно.

Що таке інфрачервоний обігрівач на стіну

Інфрачервоне випромінювання – це довгохвильове випромінювання, яке передає теплову енергію до предметів у приміщенні, нагріває їх, а вторинне тепло віддається вже в навколишнє середовище. Ступінь нагрівання поверхні або предмета залежить від відстані до джерела тепла, кута падіння інфрачервоних променів, матеріалу, кольору і форми поверхні. Інфрачервоний обігрів нагадує дію сонячних променів, тільки без ультрафіолетового випромінювання.


Нагрівальним елементом служить карбонова нитка або виготовлена з нанотехнологій тонка сталева стрічка, яка укладена між двома шарами електроізоляційної теплоізолюючої плівки.
Обігрівачі на стіну: комфортно і стильно
На верхній шар наноситься зображення практично будь-якого змісту, яка і допомагає органічно вписати обігрівач в інтер'єр. Товщина всього пристрою від 015 до 1 міліметра, а температура нагрівання робочої поверхні може досягати 85 °C. Конструкція нагрівача дозволяє виконати обігрівач-панно на стіну в широкому діапазоні розмірів.

Переваги настінних інфрачервоних обігрівачів

Інфрачервоні обігрівачі на стіну економічніше інфрачервоних ж обігрівачів UFO на 15-20 кВт при тих же результатах опалення кімнати. Крім того, настінні обігрівачі: - виробляють м'яке тепло, не спалюючи кисень і не висушуючи повітря, володіють терапевтичним ефектом; - безпечні для дорослих і дітей, так як низька температура поверхні не обпікає шкіру при випадковому дотику; - мають низькі показники теплоємності і, отже, високий ККД; - можуть експлуатуватися навіть при високій вологості, наприклад, у ванній кімнаті, або дуже низькій температурі (взимку на балконі); - є стильним елементом інтер'єру; - мають тривалий термін служби, оскільки в конструкції приладу ламатися нема чому; - і, нарешті, їх просто транспортувати і монтувати.
Обігрівачі на стіну: комфортно і стильно
Ще одне достоїнство інфрачервоного обігрівача – він концентрує теплову енергію в одному напрямку. Тобто, якщо обігрівач-картина на стіну вішається над диваном, то відпочивати на цьому дивані буде тепло і комфортно.


Технічні характеристики настінних інфрачервоних обігрівачів

Інфрачервоні обігрівачі на стіну призначені для підключення в звичайну електромережу з робочою напругою 220 В. Маса обігрівача залежить від його розмірів, але зазвичай коливається в межах одного кілограма.
Обігрівачі на стіну: комфортно і стильно
В основному випускаються пристрої, розраховані на температуру робочої поверхні 75°C з карбоновим волокном, і 65 °C – з фольгою в якості нагрівального елемента. При споживаної потужності всього 400 або 280 Вт, такий нагрівач через десять секунд виходить на робочий режим і довго може працювати без відключення. Захист оболонки за ГОСТ 15150-69 і від ураження електричним струмом за ДСТУ 3135.0-95 класу II.

Користь для здоров'я людини

Одне з головних достоїнств будь-якого обігрівального приладу – його безпека для людини. Плівкові обігрівачі на стіну – найбільш безпечні з усіх опалювальних приладів. Невисока температура поверхні гарантує неможливість отримання опіку і загоряння оточуючих поверхонь, наприклад, штор, які часто потерпають від побутових електричних пристроїв. Більш того, плівкові обігрівачі корисні для здоров'я, як показують численні дослідження.
Обігрівачі на стіну: комфортно і стильно
Інфрачервоне випромінювання благотворно впливає на периферійну систему кровообігу, компенсує недолік сонячного світла восени і взимку. Оскільки інфрачервоне тепло не сушить повітря і не спалює кисень і не створює конвективні потоки, які піднімають пил, в приміщенні з плівковим обігрівачем легко дихати.

Де і як встановити настінний інфрачервоний обігрівач

Оскільки плівковий обігрівач призначений для локального впливу, то його варто розміщати в тих місцях, де найчастіше знаходяться люди: біля письмового столу, крісла чи ліжка. У невеликих приміщеннях площею десять-п'ятнадцять квадратних метрів, будь то санвузол або кухня, він може ефективно обігрівати весь обсяг, перебуваючи на будь-якій вільній стіні.
Обігрівачі на стіну: комфортно і стильно
Встановлювати настінний інфрачервоний обігрівач нескладно. Обігрівач-картина на стіну вішається як звичайна картина. Тобто розмічаються і свердляться отвори в стіні, потім в них забиваються дюбеля і закручуються саморізи. Ніяких складних інструментів, тільки дриль, шуруповерт або викрутка і молоток – з такою роботою може впоратися будь. А щоб обігрівач працював довго і надійно, потрібно уважно вивчити рекомендації виробника і суворо їх дотримуватися.

Виробники і ціни настінних інфрачервоних обігрівачів

Багато підприємств, які спеціалізуються на електричній опалювальної техніки, почали випускати і надійні, економічні і ефектні інфрачервоні обігрівачі на стіну. Ціна їх невелика, у межах 700-1500 рублів. Але не варто економити на купівлі. Опалювальний прилад повинен бути сертифікований, а виробник – бути надійним. Крім сертифікатів, не зайвим буде вивчити і відгуки власників обігрівачів та рекомендації щодо вибору виробника, а також конструктивні особливості тієї чи іншої моделі, її технічні характеристики і правильно розрахувати необхідні параметри (розміри) настінного панно. Правильно підібрані інфрачервоні обігрівачі забезпечать комфортне, економічне тепло та справжнє прикраса житлового або офісного приміщення на багато років.