Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чи можна вживати солодки корені при вагітності?

Чи можна вживати солодки корені при вагітності?

Додано: 15.12.15
Очікування дитини – це радісний і хвилюючий момент для кожної матусі. І навіть при самому ідеальному протіканні вагітності завжди є ризик підхопити простудні захворювання. При цьому небезпечно для дитини може бути як саме перебіг захворювання, так і лікування, оскільки всі медикаменти роблять свій вплив, нехай навіть і незначне, на розвиток малюка. Сьогодні ми поговоримо про найбільш поширені недуги, від яких рідко хто може вберегтися у весняно-осінній період. ГРЗ і ГРВІ часто призводять до запалень дихальних шляхів і банального кашлю. Чи можна вживати солодки корені при вагітності? Давайте розбиратися разом.
Чи можна вживати солодки корені при вагітності?За і проти

Насправді перший засіб, яке приходить в голову, коли у вас болить горло, – це солодка. Однак при вагітності її вживання стоїть під питанням. При цьому народні цілителі кажуть про те, що вона абсолютно безпечна для жінки і плоду. Однак традиційні лікарі не призначають жінкам у цікавому положенні солодки корені. При вагітності, незважаючи на те що це засіб повністю натуральне, на думку лікарів, використовувати його категорично заборонено. Однак причини цього зазвичай не пояснюються. Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.

Властивості лікарської рослини

Перш ніж прийняти остаточне рішення, давайте спочатку розберемося з властивостями солодки. Корені при вагітності багато вживають за звичкою, абсолютно не замислюючись про те, що на сьогоднішній день організм зазнає значні зміни. Навіть простеньке лікарський засіб може зробити істотний вплив на розвиток малюка, тому треба дуже добре розуміти, як воно буде впливати на організм.


Коренева система солодки має широкий спектр корисних дій. Вона має протизапальну, спазмолітичну, муколитическим, ранозагоювальну, жовчогінними властивостями. Виходячи з цього, можна визначити і спектр застосування солодки. Корені при вагітності вживають при порушенні роботи органів шлунково-кишкового тракту, але найчастіше це справжній порятунок при ГРЗ і ГРВІ, при яких вона використовується як відхаркувальний і протизапальний засіб. Однак поки ми не побачили нічого, що могло б насторожити, поки здається, що цілком можна корінь солодки при вагітності використовувати.
Чи можна вживати солодки корені при вагітності?

Основні доводи лікарів

Ми вже вказали, що лікарі категорично не рекомендують її вживання для майбутніх мам. Причому це може бути категорична заборона або більш лояльна рекомендація вживати з обережністю. Ми наведемо три основні причини, по яким сироп кореня солодки при вагітності заборонено. Справа в тому, що речовини, одержувані з кореня солодки, можуть змінювати водно-сольовий обмін в організмі. Тобто навіть при нормальному функціонуванні нирок можливі набряки, що в період виношування малюка абсолютно не потрібно. Є й інша причина. Сироп кореня солодки при вагітності може призвести до активації гормональної системи. Не потрібно пояснювати, що це не тільки не корисно, але й дуже небезпечно. Ці причини відносяться і до самих коренів, і до сиропу.
Однак не можна не сказати про останню причину. Сироп містить спирт, що небажано для майбутнього малюка. Навіть незначні порції алкоголю можуть завдати непоправної шкоди організму, що росте.
Чи можна вживати солодки корені при вагітності?

Винятки з правил

Насправді всяке правило існує для того, щоб його порушували. Дуже часто лікарям доводиться оцінювати можливі ризики для матері і дитини і, виходячи з цього, приймати остаточне рішення. Корінь солодки може призначить лікар, тільки якщо інші засоби з якихось причин заборонені або виявляються безсилими. Однак враховуйте, що представниці жіночої статі повинні застосовувати даний лікарський засіб тільки під суворим контролем лікаря.
Чи можна вживати солодки корені при вагітності?

Ускладнення перебігу вагітності на фоні прийому препарату

Чим ще небезпечний корінь солодки при вагітності. Інструкція попереджає, що необхідно бути максимально уважними. Солодка може викликати маткова кровотеча. Тому якщо у вагітної спостерігається загроза викидня або інші патології, то обов'язково відмовтеся від даного лікарського засобу. Якщо прийом узгоджений з лікарем, то необхідно починати з мінімальних доз і постійно відстежувати свій стан. При появі нудоти чи запаморочення, порушення функції печінки, біль у суглобах необхідно відразу відмінити прийом і порадитися з лікарем. Пам'ятайте, що кожен з таких симптомів може розвинутися важке захворювання, яке вкрай небажано під час вагітності.
Чи можна вживати солодки корені при вагітності?

Основні протипоказання

Необхідно пам'ятати, що під час годування груддю застосовувати цей засіб теж не можна. І навіть після його закінчення необхідно враховувати, що корінь солодки, лікувальні властивості та протипоказання якого відомі з давніх часів, можна вживати не всім. Не можна використовувати його при ожирінні третього ступеня. Якщо у вас артеріальна гіпертензія, то також варто утриматися від прийому солодки. Дуже важливо проконсультуватися з фахівцем, якщо у вас органічні ураження нирок і печінки. Звичайно, потрібно бути дуже обережним при можливості розвитку алергічних реакцій. При цукровому діабеті можна вживати ні коріння в свіжому вигляді, не сиропи. Взагалі, якщо ви плануєте вживати корінь солодки, лікувальні властивості та протипоказання необхідно ретельно проаналізувати та зважити.