Корисні поради
на всі випадки життя
» » Відлякувачі птахів: принцип дії, опис та відгуки

Відлякувачі птахів: принцип дії, опис та відгуки

Додано: 15.12.15
Для деяких садівників і землевласників птиці стали справжніми шкідниками. Налетая зграями, вони крадуть частина зернових запасів і посівів. Але міські жителі також можуть страждати від сусідства з деякими пташками. Наприклад, дзвінкий щебет під вікном рано вранці або «бомбардування» автостоянок може стати для людини нестерпним.

Спобличчя боротьби з пернатими шкідниками

Самий гуманний і відповідний спосіб боротьби з цією проблемою - відлякування пернатих. Сьогодні ринок пропонує безліч приладів, які створені спеціально для цих цілей. Можна зазначити, що універсального приладу немає, і того, на що реагують чайки, ворони можуть не боятися. Тому відлякувачі птахів відрізняються одна від одної принципом роботи і площею впливу. Нижче описуються основні види приладів та їх особливості.


Ультразвуковий відлякувач

Відлякувачі птахів: принцип дії, опис та відгуки
Сьогодні найбільш затребуваним вважається саме ультразвуковий відлякувач птахів. Зазвичай його вибирають, оскільки в ціновій категорії він найбільш доступний, його неважко встановити і експлуатувати. Під час своєї роботи він не створює дискомфорту для людини і при цьому впливає на птахів і, можливо, на гризунів. Суть полягає в тому, що тварини і птахи сприймають більший звуковий діапазон, ніж людське вухо (до 20 КГц), і тому ті сигнали, які ми зовсім не відчуваємо і не сприймаємо, на птахів діють лякаюче. Коливання ультразвукових частот викликає у них страх можливої небезпеки, і інстинкт самозбереження не дозволяє їм влаштуватися в цьому місці. Якщо включити прилад і почекати три тижні, всі пернаті, які хотіли тут заселитися, покинуть ці місця назавжди. Якщо прилад оснащений автоматичним перемиканням частот, це подіє і на гризунів, оскільки вони не зможуть звикнути до одного стабільного сигналу.


Недоліки ультразвукових приладів

Але такого роду відлякувачі птахів мають свої недоліки. Специфіка ультразвуку дозволяє охоплювати невелику площу. Зазвичай його захист поширюється на 600 кв. метрів. Якщо це зовсім недорогий прилад, територія, яку він захищає, ледь досягає 100 кв. метрів. Тому ультразвуковий відлякувач птахів підходить для використання на невеликих садових ділянках, городах, ангарах, гаражах.
Відлякувачі птахів: принцип дії, опис та відгуки
Також важливо враховувати місце його встановлення, адже ультразвук не здатний проникати крізь перегородки, стіни і скла. Коли цей звук досягає перешкоди, він відбивається від нього, тому прилад добре «опрацьовує» тільки відкриті місця.

Модифіковані ультразвукові прилади

Деякі ультразвукові відлякувачі птахів мають посилене вплив на «непрошених гостей». Вони оснащуються світловими пристроями і датчиками руху (для заощадження енергії). У сукупності світло і ультразвук на невеликих відстанях надають максимальну ефективність. Але такі прилади краще купувати, якщо в зоні дії не будуть часто проходити люди або транспорт. Хоча в деяких пристроях є можливість налаштування проти помилкового спрацьовування або можливість відключення цієї функції в певні години.

Биоакустические відлякувачі

Цей вид приладів імітує звуки пернатих, попереджують про небезпеку або крики хижих птахів. Ці пристрої охоплюють територію набагато більше, ніж ультразвукові аналоги, оскільки є можливість одночасного включення декількох випромінювачів. Також звуковий відлякувач птахів має міцну конструкцію, яка дозволяє застосовувати при різних погодних умовах.
Відлякувачі птахів: принцип дії, опис та відгуки
До недоліків відноситься те, що ці прилади вузькоспрямовані, тобто відлякують тільки певний вид пернатих. Інші групи птахів можуть зовсім не реагувати на ці звуки. Але якщо знайти хорошого виробника, можна замовити індивідуальний прилад саме від тих шкідників, які переважають у вашій місцевості.

Лазерні відлякувачі

Даний тип приладів в основному застосовується на великих підприємствах, наприклад, в аеропортах. Їх робота вимагає постійної участі людини, але з усіх саме ці відлякувачі птахів вважаються найбільш результативними. Птах сприймає як загрозу для життя яскравий швидко переміщається промінь. Лазерні ручні прилади дорогі і вважаються професійними.
Відлякувачі птахів: принцип дії, опис та відгуки
Є стаціонарні установки, і застосовуються вони в автономному режимі. Але у світлий час доби вони нерозбірливі й малоефективні. Такі прилади підходять для тих місць, де ультразвукові відлякувачі не здатні охопити територію, а використання біоакустичних пристроїв неприпустимо.

Пропанові гармати

Ці прилади відлякують всіх пернатих і тварин звуком гучного пострілу. Гармата спрацьовує за встановленим часу і працює від пропанового балону. Хоча тут немає необхідності в установці, але періодично потрібна заміна балона. Постріли дуже галасливі, тому ці відлякувачі застосовуються в основному на полях та інших фермерських насадженнях.
Відлякувачі птахів: принцип дії, опис та відгуки

Комплексні відлякувачі

Універсальні типи приладів для відлякування пернатих зазвичай поєднують у своєму пристрої кілька перерахованих вище характеристик. Нерідко можна побачити прилад, який крім ультразвуку включає биоакустику. Виробники стверджують, що перевагою цих відлякувачів є велика ймовірність, що близько вашої ділянки не заселяться птиці, якщо вони не піддадуться страху від звукових коливань, можливо, на них впливає крик чужих птахів. Але у таких приладів, як правило, великі габарити, значне енергоспоживання і мала ефективність. Крім того, вартість модернізованих пристроїв набагато вище, ніж у вузьконаправлених відлякувачів.

Популярні відлякувачі

Розглянувши основні категорії приладів з відлякування птахів можна припустити, який тип пристроїв найбільш актуальний у вашій ситуації. Так, серед ультразвукових приладів є відлякувач птахів «WK-0020». Хвилі, які надсилає ваш пристрій, не вловлюють домашні тварини, і при цьому їх чують такі птахи, як шпаки, ворони, голуби, горобці. Прилад можна встановити на балконі, горищі, біля гаража, в невеликому підсобному приміщенні. Для роботи йому необхідно дві батарейки (пальчикові).

Відлякувачі птахів: відгуки людей

Відлякувачі птахів: принцип дії, опис та відгуки
Як тільки на ринку з'явився прилад для відлякування птахів, їм зразу почали цікавитися не тільки власники дачних ділянок, але і міські жителі. Але, на жаль, багато хто були розчаровані, оскільки на більшість пернатих вони не діють. Наприклад, звуковий відлякувач птахів «LS-2001» імітує крики яструби, сови і сокола, але міські горобці та інші сміливці, як виявилося, їх не бояться і можуть спокійно сидіти, воркувати близько «звукоисточающего» приладу. Тому, щоб прилад був дієвим, необхідно точно знати, які птахи бояться тих чи інших хижаків. Наприклад, за містом шпаки знають, що таке хижак, і дійсно падають, притискаючись до землі. Деякі господарі рекомендують також акуратно підходити до вибору ультразвукових приладів, оскільки на своєму досвіді переконалися, що відважні голуби не тільки не бояться цих звуків, але, навпаки, злітаються на них і намагаються сісти до них якомога ближче. Якщо ви вирішили придбати відлякувач птахів, намагайтеся ретельніше підходити до його вибору і точніше дізнатися, на яких саме пернатих він діє. Також не варто вірити обіцянкам реклами, оскільки більшість пристроїв не здатна відганяти всі види птахів.