Корисні поради
на всі випадки життя
» » Олеся Жураковська: біографія і творчий шлях актриси

Олеся Жураковська: біографія і творчий шлях актриси

Додано: 15.12.15
Рубрика: Цікаве
Вона – талановита актриса і чарівна жінка. У дитинстві Олеся навіть не підозрювала, як складеться її доля. Вона не мріяла працювати в театрі або ж зніматися в кіно, не думала, що буде чути оплески задоволених глядачів. Розкрити акторський талант допоміг випадок. Тепер не потрібно розповідати, хто така Олеся Жураковська. Біографія цієї талановитої жінки багатьом відома. Вона популярна українська актриса театру і кіно. А ще ведуча телешоу «Зважені та щасливі».
Олеся Жураковська: біографія і творчий шлях актриси

Дитячі роки Олесі

Народилася Олеся в Києві в 1973 році. Свій день народження святкує 13 серпня. Її батьки жодним чином не були пов'язані з мистецтвом. Батько будував дороги рідного Києва, а мама працювала на фабриці швачкою. У неробочий час шила одяг на замовлення. Старша сестра Олесі була спокійною і тихою дівчинкою. Коли її мама завагітніла в наступний раз, в сімействі чекали появи хлопчика. Але народилася ще одна донька. За характером і темпераментом Олеся була повною протилежністю своєї старшої сестри. Вона любила грати в хлопчачі ігри, підкорювала крони дерев, перелазила через паркани і огорожі, озорничала. Батьки часто лаяли молодшу дочку за її не дівоче поведінку і дорікали, коли та брала участь у бійках або без попиту проводила досліди з сірниками.


Артистизм Олесі проявлявся ще в дитинстві. Вона любила забиратися на стілець і розповідати вірші, з задоволенням танцювала і організовувала з сестрою домашні концерти. Тоді ніхто не підозрював, якої знаменитої в майбутньому стане Олеся Жураковська. Мама дівчини після школи наполягла, щоб дочка пішла по її стопах і вивчилася на швачку. Сперечатися Олеся не стала і поступила в технікум. Вона вчилася старанно. Дівчину часто запрошували брати участь в організації студентських свят і концертів. Артистизм Олесі завжди хвалили, вона отримувала багато компліментів від задоволених глядачів.


Олеся Жураковська: біографія і творчий шлях актриси

Студентка Гітісу

Стати актрисою Олесі допоміг випадок. Її подруга захотіла вступити в ГІТІС. Жураківської вона запропонувала вирушити з нею за компанію і теж спробувати пройти вступний іспит. Звичайно, Олеся погодилася. Спочатку все складалося не так, як хотілося дівчатам. На перший іспит вони запізнилися. Олеся з'явилася перед екзаменаторами в розхристаних вигляді, без макіяжу. Здавалося, така неохайність може викликати у екзаменаторів негативні емоції. Але талант не приховати. Олеся прочитала уривок з п'єси Гоголя і заспівала українську пісню. Екзаменаційна комісія була зачарована її талантом. І ось вона – студентка. Звичайно, Олеся Жураковська була рада, що надійшла. Тепер у неї з'явилася можливість розвивати талант і акторські здібності. Але безгрошів'я і життя в невпорядкованому гуртожитку навіювали тугу і похмурі думки. Проте дівчина так захопилася освоєнням нової для неї професії, що всі побутові проблеми відсунулися на другорядний план. У 1996 році вона отримала диплом. З тих пір вирішила присвятити себе акторській професії.
Олеся Жураковська: біографія і творчий шлях актриси

Життя в Москві і повернення в рідний Київ

Отримавши диплом, вона влаштувалася в театр ім. Єрмолової і пропрацювала тут близько 2 років. В той час у театральних акторів не було роботи. Олеся була розчарована, що її талант не був помічений московською публікою.
Через деякий час вона виходить заміж за заможного і перспективного бізнесмена. Але недовго була щасливою дружиною Олеся Жураковська. Особисте життя не склалося. У 2001 році подружжя розлучилося, і дівчина вирішила повернутися в рідне місто на Україну. Після повернення до Києва Олеся влаштовується актрисою в лівобережний Театр драми і комедії. Її талант і високий професіоналізм були помічені керівництвом з перших же виступів. На сцені театру вона грала ролі сильних духом або емоційних жінок.

Актриса кіно

Темпераментної актрисою з пишними формами і надзвичайною пластикою ще в Москві зацікавилися режисери. Її запрошували знятися в кіно. Перша роль – у серіалі «День народження буржуя». З'явилася тільки в епізоді Олеся Жураковська. Фільмографія актриси на сьогоднішній момент – більше 60 кінострічок.
Олеся Жураковська: біографія і творчий шлях актриси
В 2001 році актриса отримала пропозицію зіграти одну з головних героїнь у фільмі «Провінційний роман». Свою героїню – Тамару - вона показала дуже професійно. Режисерам і кінокритиків подобалося, як виглядала Олеся Жураковська в кадрі, як вона швидко перевтілювалася і вживалася в роль. Але до 2003 року її запрошували в кіно тільки для епізодичних ролей. Після виходу комедії «За двома зайцями» глядачі побачили і оцінили акторський талант Жураківської. Олесю стали запрошувати зніматися в різних за жанрами фільмах. З 2004 року вона постійно на зйомках. Причому епізодичних і незначних ролей майже не грала вона. Її героїні – різні. Найяскравіші кінострічки, в яких знімалася Олеся Жураковська, це: «Доярка з Хацапетівки», «Поки станиця спить», «Чоловік на годину», «Будинок з ліліями», серіал «Горчаков». Згадуючи, вона говорить, що всі роботи були яскравими та цікавими. Але участь в серіалі «Свати» особливо запам'яталося. Та й відомою стала вона, зігравши Ксенію Павлівну.

Роль Ксенії Павлівни в серіалі «Свати»

До 2010 року вона знімалася в багатьох кінострічках. Але популярність до Олесі прийшли з виходом на телеекрани четвертого сезону «Сватів». Цей серіал з перших же серій полюбився глядачам.
Героїня Жураківської – Ксенія Павлівна. За сюжетом вона була лідером компанії "Кері Мей" і займалася продажем косметичних товарів. Її героїня – жінка, повна сил, яка вміє переконувати та залучати нових клієнтів у свій бізнес. Вона цілеспрямована і впевнена. У зйомках п'ятого і шостого сезонів «Сватів» також брала участь Олеся Жураковська. Фото актриси після виходу цього серіалу часто з'являлися в журналах та інших друкованих виданнях.
Олеся Жураковська: біографія і творчий шлях актриси

Учасниця телешоу і ведуча

У 2009 році шанувальники телепроекту «Танцюю для тебе» дочекалися показу другого сезону шоу. Олеся Жураковська була серед учасників. Вона танцювала в парі з А. Майбенко. У 2012 році її запросили вести український телевізійний проект «Зважені та щасливі». Вона погодилася. Ведуча з пишними формами припала до душі українському глядачеві.