Корисні поради
на всі випадки життя
» » Режисер Леонід Гайдай. Кращі фільми, біографія, діти

Режисер Леонід Гайдай. Кращі фільми, біографія, діти

Додано: 15.12.15
Рубрика: Цікаве
Рідкісним режисерам вдається знімати фільми, які хочеться переглядати неодноразово. Цим властивістю володіють практично всі картини, які створив талановитий Леонід Гайдай. На жаль, метр пішов з життя 22 роки тому, його смерть стала підсумком тромбоемболії легеневої артерії. Але стрічки, над зйомками яких він працював, примудряються зберігати актуальність, скільки б років не пройшло.

Леонід Гайдай: біографія зірки

Знаменитий режисер з'явився на світ 1923 році, його батьківщиною стало місто Вільний. Леонід Гайдай – не єдина дитина своїх батьків, у нього були брат і сестра. Дитячі роки зірки пройшли в Іркутську, куди переїхала сім'я незабаром після його народження, саме там він здобув середню освіту. Професія батька режисера пов'язана із залізницею, мати займалася господарством і дітьми.


Режисер Леонід Гайдай. Кращі фільми, біографія, діти
На фронті 18-річний Леонід Гайдай опинився в перший рік Великої Вітчизняної війни, його служба була відзначена почесною нагородою «За бойові заслуги». В одному з боїв молодий чоловік був серйозно поранений, внаслідок чого його звільнили від подальшої участі в бойових діях. Отримана на війні рана негативно позначилася на здоров'ї майбутньої знаменитості. Однак це не завадило режисерського факультету Вдіку придбати в 1949 році такого студента, як Леонід Гайдай. Біографія метра також містить згадку про його дворічному навчанні в іркутській театральній школі.

З чого все почалося

Першою роботою метра стала драма «Довгий шлях», знята в 1956 році. У центрі сюжету історія станційного доглядача, перебуває на засланні в покинутому сибірському селищі. На станції проїздом виявляється політична ссильная, в якій головний герой дізнається свою колишню наречену. Історія взята з Гайдаєм оповідань Володимира Короленка. Картина залишилася непоміченою громадськістю.


Режисер Леонід Гайдай. Кращі фільми, біографія, діти
Тільки в 1961 році завдяки картині «Пес Барбос і незвичайний крос» публіка дізнається про існування такого талановитого режисера, як Леонід Гайдай. Фільми, в яких бере участь знаменита трійця, включає Бувалого, Бовдура і Боягуза, з тих пір користуються незмінною популярністю. Закріпити успіх метру допомагає вийти у 1962 році стрічка «Ділові люди», в основу сюжету якої лягають повісті письменника О. Генрі. Картина, що включає три новели, дарує глядачам достаток яскравих цитат. Приміром, можна згадати фразу «Болівар двох не винесе».

Кращі фільми 60-х

Леонід Гайдай не зупиняється на досягнутому, створюючи в 1965 році культову історію про пригоди забавного студента. Перша частина «Операції «И» та інші пригоди Шурика» оповідає про перевихованні дармоїда і алкоголіка, випадково став напарником інтелігентного очкарика. Сюжет другої новели крутиться навколо незвичайного знайомства з дівчиною. Третя знаменується поверненням знаменитої трійці у виконанні Моргунова, Нікуліна і Віцина. Бандити планують пограбування складу, який повинен захистити від них Шурик. Цікаво, що в першій частині епізодичну роль виконує сам Гайдай.
Режисер Леонід Гайдай. Кращі фільми, біографія, діти
Публіка знову зустрічається з Шуриком вже в 1967 році, коли на екрани виходить знаменита «Кавказька полонянка». Леонід Гайдай, фільми якого і раніше піддавалися нападкам цензорів, зумів домогтися показу цієї комедії тільки завдяки обличчястому втручанню Брежнєва. Дія розвивається в умовах Кавказу тих років, де ще мають силу давні звичаї. Студент-очкарик, не розібравшись у ситуації, допомагає бандитам вкрасти дівчину, на якій хоче одружитися місцевий начальник. Не можна не згадати і про такий шедевр, як «Діамантова рука», картина побачила світ у 1968 році. Фільм цікавий тим, що Юрій Нікулін приміряє нетиповий для нього образ зразкового сім'янина.

Кращі режисерські роботи 70-х-80-х

В 1971 році виходить комедія «12 стільців», яку критики і глядачі визнають самої захоплюючої екранізацією однойменного твору. Режисер не помиляється, довіривши головну роль невідомому актору, який приїхав з Тбілісі, який буквально закохує в себе публіку. Комедія «Іван Васильович змінює професію», що вийшла в 1973 році, досі переглядається багатьма людьми в новорічні святкові дні.
Режисер Леонід Гайдай. Кращі фільми, біографія, діти
Ще один яскравий фільм Гайдая – «Спортлото-82», комедія знята в 1982 році. У центрі сюжету – пошуки загубленого лотерейного квитка, випадково виявився виграшним. Одні шукають його, щоб повернути законній власниці, інші мріють присвоїти виграш. Останньою картиною для режисера стало його твір «На Дерибасівській гарна погода», що вийшла в 1992 році. Стрічка, як і попередні роботи режисера, щедро постачає глядачів яскравими виразами і дарує хвилини сміху.

Сім'я Гайдая

Дружиною зірки вітчизняного кіно до самої його смерті залишалася актриса Ніна Гребенщикова, з якою він прожив понад 40 років. Єдиною дитиною подружжя стала дівчинка Оксана, яка з'явилася на світ ще в роки навчання батьків у Вдіку. Дочка Леоніда Гайдая вибрала для себе професію, пов'язану з творчістю, вона працює економістом. Є у знаменитого режисера і внучка, яку назвали Ольгою. Шанувальники метра вітчизняного кіно можуть згадати про нього, переглянувши кращі роботи.