Корисні поради
на всі випадки життя
» » Найбільший у світі фонтан: заголовок, опис

Найбільший у світі фонтан: заголовок, опис

Додано: 15.12.15
Рубрика: Цікаве
Найбільших у світі (за визначенням) фонтанів величезна безліч. Є фонтани рекордсмени по висоті струменів води, по довжині протяжності конструкції, по площі і т. п. А це дивовижна споруда (найбільший у світі фонтан, побудований в Об'єднаних Арабських Еміратах, увійшло в список найбільш відомої світової книги рекордів ще до початку його будівництва. Навіть його проектне рішення виявилося вражаючим. Побудували його в 2009-2010 роках.
Найбільший у світі фонтан: заголовок, опис

Найбільший у світі фонтан (Дубаї): опис споруди

Побудований фонтан у самому великому і красивому місті Дубаї, розташованому в Об'єднаних Арабських Еміратах. Це унікальна і складна гідротехнічна споруда.


Фонтан складається з штучного озера, безлічі великих і малих фонтанів, об'єднаних в єдиний комплекс і керованих однією системою. Оснащене це спорудження самої сучасної багатоступеневою і багатофункціональною системою фільтрації води. Величезний тиск у трубах досягнуто установкою найунікальніших насосів. Все це дає можливість піднімати струменя води на висоту до 310 метрів, а це навіть вище Ейфелевої вежі у Франції. Вода на виході досягає швидкості приблизно 400 км/год. Виходить, найбільший у світі фонтан з точки зору висоти – в Дубаї.

Подання на дубайському фонтані

Видовище, що триває з 18 до 23 години ночі за місцевим часом, представляє собою гігантську водну феєрію, вражаючий та чудовий грандіозне свято з участю величезної кількості світла з численних прожекторів і музичного супроводу найвищого класу!


Найбільший у світі фонтан: заголовок, опис
Вода щомиті змінюється, тягнучись по всій поверхні водної гладі, несподівано виникаючи і також миттєво зникаючи. Кришталеві струмені води то нахиляються з боку в бік, то здіймаються на недосяжну висоту, то несподівано рушаться назад в озеро. Загалом, вода танцює! Фантастична підсвічування весь час супроводжує казковий водний танець. Періодично з'являються над водою дивовижні картини: барвисті, яскравим забарвленням іскристі квіти, чудовий вітрильник, що біжить по гладі води і багато іншого. Крім того, рух водних струменів гармонує з музикою. Це споруда – найбільший музичний фонтан у світі. Дивовижне по своїй красі подання привертає до себе увагу величезної кількості туристів, приводячи їх в невимовний захват. А видно все це дія навіть з відстані 200 миль, а також з Космосу. Цьому чудовому фонтану дано ім'я – «Найяскравіша зірка Близького Сходу».

Розташування

Фонтан був споруджений у 2009 році біля хмарочоса Бурдж Халіфа. Останній також є однією з основних визначних пам'яток Дубая. Ця висотка – найбільша у світі (висота її 828 метрів). Будівля складається з 164 поверхів.

Фонтан Фахда

Слід зазначити, що є ще один найбільший у світі фонтан, який по своїй висоті дорівнює дубайському. Але він не настільки ефектний, як вищеописаний. В одному із міст Саудівської Аравії Джидда є фонтан під назвою Фахда, споруджений у 80-ті роки. Він названий на честь короля цієї країни.
Працює ця споруда вдень і вночі. Викидає воно лише дві величезні струменя води в небо, зате на висоту 312 м. Ці струмені видно з будь-якої точки міста Джидда. Цей найбільший у світі фонтан служить чудовим орієнтиром для численних туристів і паломників країни. Унікальність його полягає ще й у тому, що його основа являє собою чотирикутну чашу, яка виконана за подобою східної курительници для різних пахощів. Встановлена вона в морі, поблизу від берега. І вода для фонтану використовується морська. Працює це водне твір круглі добу, а вимикають його лише на перевірки і при посиленні вітру.

Чудові фонтани світу

У всьому світі безліч дивовижно гарних неповторних фонтанів прикрашають вигляд різних міст. Розглянемо деякі найбільш великі співаючі фонтани в світі.
Найбільший у світі фонтан: заголовок, опис
1. Фонтан Bellagio (США). Він розташований у Лас-Вегасі на штучному озері перед готелем з такою ж назвою. Особливість його – великі танцювально-музичні вистави води, світла та музики. Дивовижні дії відбуваються під супроводом відомих світових творів: «Viva Las Vegas», «Your Song», «Luck Be a Lady» і т. д. 2. Фонтан Trevi(Італія). Trevi знаходиться в Римі. Це теж один з найвідоміших фонтанів, супроводжувані музикою. Висота його дорівнює 263 м, а ширина становить 4915 м. Створений він у стилі бароко. З приводу цього самого фонтану є відома легенда, яка свідчить, що кинута монетку в фонтан допоможе повернутися в Рим. 3. Монжуика (Іспанія). У Барселоні у гори Монжуїк розташований чудовий фонтан, побудований в 1929 році (в той час там відбувалася Міжнародна виставка). Причому раніше він становив лише світлове шоу. У 80-х роках XX століття фонтан був переобладнаний і до 1992 року (літня олімпіада) став світло-музичним.
Найбільший у світі фонтан: заголовок, опис
4. Сінгапурський фонтан Процвітання. Величезний торговий центр Сінгапуру прикрашає фонтан Процвітання ("Сантек Сіті"). Він являє собою яке дивує людський глядачів лазерне шоу, супроводжується живою музикою, світлом і танцем води.

Новий найбільший у світі фонтан

У Грозному (Чечня) в жовтні 2015 року в день святкування дня міста відкрито поки що єдиний у світі водно-занурювальний цілісний фонтан. Його конструкція має довжину 300 метрів і ширину в 40 м. Струменя його вод викидаються на висоту близько 100 метрів. За певними характеристиками він перевершує всесвітньо відомий фонтан в Дубаї.
Найбільший у світі фонтан: заголовок, опис
Являє цветомузикальний фонтан чеченський орнамент. Завдяки величезному тиску створюються два екрани з води, кожен з яких має розмір 25 на 18 метрів. На них транслюються кліпи та інші відеоматеріали. Величезна кількість гармат (248) випускають полум'я заввишки до 60 метрів. Численні кольорові прожектори мають кольорову гаму одну з найкращих у світі. Новий найбільший у світі фонтан (Грозному) встановлений на Чорноріченському водосховищі на території «Грозненського моря» (туристичний комплекс). Навіть звичайна вода, просто поточна в річці, своєю дивовижною кришталевою чистотою і дзюрчанням притягує увагу людей. Ну а фонтани, дивовижні творіння людей, приваблюють своїм неповторним казковим дизайном. І в цьому фантастичному дії обов'язково бере участь та сама кришталево-чиста, створена природою вода.