Корисні поради
на всі випадки життя
» » Для чого потрібно приймати ізолят?

Для чого потрібно приймати ізолят?

Додано: 15.12.15
Рубрика: Спорт і їжа
Спортивне харчування повинно включати в себе безліч різних компонентів, необхідних для ефективних і безпечних тренувань. І один із таких компонентів – це білок. А що таке ізолят? Навіщо він потрібен, як його правильно вживати?

Що це таке?


Так що ж таке ізолят? Взагалі, така назва походить від слова «ізоляція», яке практично описує технологію отримання даного речовини, вірніше, її кінцевий результат. По своїй суті ізолят є практично чистим білком (його зміст перевищує 90%), тобто повністю очищеною від жирів і вуглеводів. Отримують його шляхом численних фільтрації або микрофильтраций або ж за допомогою іонного обміну

Яким може бути ізолят?


По суті, ізолят можна отримати практично будь-яких білків, наприклад, з яєчного, соєвого, молочного, м'ясного, рибного, а також рослинного. Але найкращий – це, безсумнівно, ізолят сироваткового протеїну, який отримують із сироватки, що утворюється при виробництві сиру.
Для чого потрібно приймати ізолят?

Чому саме чистий білок сироваткового протеїну вважається оптимальним? Тому що, по-перше, він має найвищу ступінь засвоєння, тобто переробляється організмом в найкоротші терміни. По-друге, в такому ізоляту містяться важливі і незамінні амінокислоти, необхідні для правильного функціонування багатьох важливих систем організму.

Навіщо потрібен?


Для чого приймати ізолят? Перш за все, для ефективних тренувань і нарощування м'язової маси. Його вживають багато бодібілдери, армрестлери, професійні спортсмени та любителі.
Ізолят має вплив відразу в декількох напрямках:

 • Ця речовина дозволяє швидко і правильно нарощувати м'язову масу і забезпечувати повноцінне харчування м'язових тканин.

 • Варто пам'ятати про те, що білок – це справжній будівельний матеріал не тільки м'язової тканини, але й для деяких інших. Саме з нього утворюються нові повноцінні і здорові клітини

 • Якщо врахувати, що з м'язових тканин частково складаються такі органи, як серце, матка, кишечник, то можна зробити висновок про те, що ізолят корисний і для них. Так, він допомагає зміцнювати серцевий м'яз, стимулює правильну роботу матки і забезпечує цілісність та захист кишечника.

 • Як вже було зазначено вище, якісний ізолят містить численні амінокислоти, а вони, по-перше, нормалізують роботу всього організму в цілому, по-друге, прискорюють обмінні процеси, що корисно для схуднення. Таким чином, жири згоряють більш активно, а м'язова маса, навпаки, росте. В результаті тіло стає підтягнутим і рельєфним.

 • Білок необхідний для повноцінного функціонування імунної системи, тому при прийманні ізоляту помітно підвищується стійкість організму до атак різних грибків, вірусів і бактерій, що особливо необхідно при підвищених фізичних навантаженнях. А професійним спортсменам, взагалі, не можна хворіти.

 • Ізолят забезпечує пригнічення катаболізму, тобто руйнування м'язового протеїну до більш простих амінокислот. З-за цього процесу м'язи сильно виснажуються.

 • Відбувається прискорення анаболізму, тобто синтезу нових речовин і структур, який дозволяє стимулювати зростання нових тканин, а саме м'язових.


 • Як приймати?


  Дозування ізоляту будуть залежати від того, в яких саме цілей він вживається. Наприклад, якщо ви хочете зміцнити імунітет, то в добу цілком вистачить 25 грамів. Якщо ви почали тренуватися, то доза буде складати близько 1-15 грамів на один кілограм маси вашого тіла. При більш низьких обсягах тренування не дозволять досягти бажаних результатів. Якщо ж навантаження інтенсивні, то можна збільшити до 3-4 г.
  Спосіб прийому простий. Так як більшість ізолятів випускається у формі порошку, то його просто потрібно розчинити в будь-якої рідини, наприклад, у воді, кефірі, сироватці, соку або знежиреному молоці.

  Чим можна замінити?


  Чим можна замінити ізолят? Як отримати білок іншими способами?

 • Перший спосіб – це так званий концентрат білка. Він більш доступний за ціною, що пов'язано з відносною простотою технології виробництва. У ньому міститься близько 60-85% білка, що, звичайно, нижче, ніж у ізоляту. Тим не менш, обґрунтованих доказів і підтверджень того, що властивості і дія відрізняються, поки немає. Але все ж у засобах даної категорії можуть крім білка бути вуглеводи, хоча іноді і вони необхідні, в тому числі і для успішних тренувань.

 • Гідролізат володіє найкращими властивостями, так як виходить шляхом гідролізаціі (руйнування) ізоляту. Але із-за складності отримання подібні препарати коштують досить дорого, зате вони засвоюються набагато швидше і правильніше.

 • Також зустрічаються і різні комбіновані засоби, тобто суміші, що складаються з ферментативних матриць, кезаина, ізоляту, гідролізату та концентрату.


 • Кілька корисних порад


  Рекомендації для тих, хто вирішив почати вживати ізолят:

 • Щоб підібрати найбільш підходящий ізолят, варто звернутися за консультацією до свого лікаря. Він допоможе виявити непереносимість тих чи інших видів білків (наприклад, молочного)

 • Не перевищуйте допустимі дозування, так як велика кількість ізоляту – це серйозне навантаження на печінку.

 • Віддавайте перевагу препаратам перевірених виробників з хорошою репутацією.


 • Тепер ви точно знаєте, навіщо потрібен ізолят, який вплив він робить, а також як його правильно вживати.