Корисні поради
на всі випадки життя
» » Сигнал з потенційно населеної планети Gliese 581d

Сигнал з потенційно населеної планети Gliese 581d

Додано: 16.12.15
Рубрика: Цікаве
Вчені зафіксували сигнал з планети Gliese 581d і вже встигли заявити, що умови на неї підходять для зародження і підтримки життя. На даний момент відомо, що небесне тіло більше Землі в 2 рази. Сигнали були зафіксовані вже дуже давно, але тільки в 2014 році вдалося помітити те, що вони повторюються, є циклічними. Жодне явище у Всесвіті не здатний на це, якщо, звичайно, воно не створюється штучно. Сигнали вказують на присутність позаземної цивілізації на планеті, яка намагається передати послання сусідні системи і галактики. Але розшифрувати «лист» поки не вдалося.

Про планету

Gliese 581d є екзопланетою в системі з однойменною назвою (Глізе 581). На даний момент її існування не визначено точно, але все вказує на те, що вона дійсно існує. Планета розташовується в сузір'ї Терезів, причому досить-таки близько від нашої Сонячної системи. До неї – всього 20 світлових років.


Сигнал з потенційно населеної планети Gliese 581d
Якщо вірити інформації, отриманої у вересні 2010 року, розглянута планета в своїй системі знаходиться на п'ятому місці від зірки (Земля – на третьому, після Венери і Меркурія). Багато вчених називають її «Суперземля», оскільки вона має розміри, що перевищують земну кулю в 2 рази. А маса її у 6-8 разів більше. Вперше повідомлення про те, що була виявлена потенційно заселена екзопланета, отримано з Швейцарії 24 квітня 2007 року. Разом з Gliese 581d зафіксували і Gliese 581c. Відкриття належить кільком астрологам, дії яких займався Стефан Удри.


Вчені досі сперечаються про реальність планети, але в питаннях освоєння космосу завжди зустрічалися скептики.

Процес виявлення

Якщо вірити даним британських фахівців, їх команда астрономів вловила повідомлення з планети Gliese 581d. Коли інформація підтвердиться, суперечки та дискусії щодо існування небесного тіла будуть остаточно припинені. Зараз є багато думок з цього приводу, починаючи з реальності планети і закінчуючи фізичними аномаліями, які вловлюють земні технології.
Сигнал з потенційно населеної планети Gliese 581d
Спочатку існував тільки один спосіб виявлення небесних тел. Їх переглядають у найпотужніші телескопи тоді, коли вони проходять перед своєю зіркою. Саме цю технологію використовували американські вчені в 2014 році. Але їх британські колеги висловили сумніви щодо актуальності методу. З його допомогою можна знайти тільки газові гіганти, на зразок нашого Юпітера. Самі ж вони використовували більш сучасні технології, які підтвердили розташування і реальність планети. В даний час відомо, що Глізе 581d імовірно являє собою потенційно населену планету, знаходиться в системі однойменного червоного карлика. Відстань до неї – 20 світлових років.

Характеристика сигналу

Коли вчені вперше зафіксували сигнал з планети Gliese 581d, то не надали йому особливого значення. Тоді й існування її самої перебувало під великим питанням, з цього приводу велися численні дискусії. Деякі астрономи до цих пір вважають сигнали простим проявом зоряної активності, але підвищеною, адже в іншому випадку вони б не змогли дійти до Сонячної системи.
Сигнал з потенційно населеної планети Gliese 581d
У 2014 році американські вчені неодноразово перевіряли характеристики одержуваного сигналу. Вони не знайшли жодних доказів того, що той подається штучним шляхом. Астрономи припускають, що він є наслідком світла і магнітних випромінювань, поширюваних червоним карликом. При перетині вони збираються, створюючи особливий космічний шум, які не вдавалося вловити раніше. 7 березня поточного року стало відомо, що сигнал з потенційно населеної планети Gliese 581d не є наслідком космічного шуму. Він повторюється кожні кілька місяців, має аналогічний цикл.

Скептичні дебати

Після того як було отримано доповідь про відкриття планети, дані перепроверялись з допомогою HARPS. Але виявлення швейцарських учених не підтвердилося. Російські астрономи теж робили спроби знайти небесне тіло за допомогою своїх технологій аж до 2012 року. Потім учений Роман Балуєв висловив сумніви про його реальності.
Сигнал з потенційно населеної планети Gliese 581d
У 2014 році спроби підтвердити існування Глізе 581d робилися астрономами Університету Пенсільванії. Велися розрахунки, які спростували інформацію Стефана Удри. Згідно з ним, зафіксовані явища – це лише наслідок зоряної активності. На початку весни 2015 року було піддано сумніву спростування даних про Глізе 581d. Британські вчені дослідили методи виявлення планет американських астрономів. Вони висловилися про те, що ці спобличчя далекі від досконалості і не відповідають сучасним вимогам. Таким чином, якщо піддається сумніву безпосередньо сама планета Gliese 581d, сигнал від неї теж не існує. Принаймні сьогодні немає явних доказів його реальності. Що стосується сигналу, то скептики вказують на світлові і магнітні випромінювання. Коли вони переплітаються, то можуть видавати характерні звуки, які людина помилково прийняв за позаземне послання. Його циклічність насправді відсутня. Сигнал змінюється, але дуже повільно, як і все, що відбувається у Всесвіті (щодо життя людей).

Гіпотези та моделювання

Незважаючи на розбіжності з астрономами з багатьох країн, британські вчені вірять в існування планети Gliese 581d. Більше того, вони наполягають на тому, що подаються сигнали являють собою певний алгоритм зашифрованих символів. Ті в сукупності є повідомленням для сусідніх систем і галактик.
Сигнал з потенційно населеної планети Gliese 581d
Астрономи з Британії впевнені, що якщо вони задіють не тільки високотехнологічне обладнання, але і сучасні методи досліджень, вдасться відокремити сам сигнал від перешкод. Після цього можна буде спробувати його розшифрувати. Можливо, цивілізація з системи Глізе теж намагається знайти своїх братів по розуму. Завдяки численним комп'ютерним моделированиям вдалося встановити, що на цій планеті є водяні океани. Також відзначається наявність атмосфери і хмар з опадами у відповідній зоні. А як вже повідомлялося раніше, щоб зародилося життя, необхідна вода. Отже, Глізе підходить за всіма параметрами для існування. Вона розташовується в сприятливій зоні щодо свого світила, має воду, а хмари з опадами вказують на її кругообіг.

Дані про сигнал

Ніхто точно не може сказати, коли вперше був поданий сигнал з планети Gliese 581d. Спочатку його не сприймали всерйоз, оскільки тоді саме небесне тіло не було виявлено. Пізніше, після перших розмов про нього, приділялося більше уваги реальності планети, а не повідомлення.
Сигнал з потенційно населеної планети Gliese 581d
Аж до весни 2015 року вважалося, що сигнал є звичайним космічним шумом. Подібні звукові хвилі вже улавливались земним обладнанням, причому неодноразово. Зараз астрономи стверджують, що сигнал повторюється з невеликим інтервалом. Він переповнений перешкодами, але ведуться спроби очистити повідомлення. В кінцевому підсумку вчені планують розшифрувати сигнали з потенційно населеної планети.

Спілкування з інопланетними цивілізаціями

Якщо трапиться так, що Gliese 581d дійсно виявиться реально існуючої планетою зі своїм населенням, то людству потрібно бути акуратніше в спробах завести з нею діалог. Учений Стівен Хокінг вже неодноразово закликав людей остерігатися спілкування з інопланетними цивілізаціями.
Сигнал з потенційно населеної планети Gliese 581d
Він аргументує своє твердження тим, що ресурси будь-якого небесного тіла, що має щось схоже з земною кулею, носять обмежений характер. Вони можуть припинитися. І тоді жителям не залишиться нічого іншого, окрім як шукати схожу планету, щоб використати її як джерело ресурсів.

Висновок

Незважаючи на величезну кількість дебатів і скептичних дискусій навколо планети Gliese 581d, багато вчених, так само як і всі люди Землі, дуже хотіли б, щоб вона виявилася живою. Тоді у людства з'явиться можливість обмінюватися досвідом і знаннями, проривами в області технологій, медицини, програмування. Зрештою, всі люди хотіли б відправитися в подорож за межі Сонячної системи. І планета Глізе 581d відмінно підходить для кінцевого пункту. Залишилося тільки домовитися про візит з її населенням. Можливо, це вдасться зробити, якщо вчені все-таки розшифрують отриманий сигнал.