Корисні поради
на всі випадки життя
» » Свята у Європі в травні: які і коли?

Свята у Європі в травні: які і коли?

Додано: 16.12.15
Рубрика: Дім і затишок
Свята люблять не тільки в Україні, але і в Європі. Давайте розберемося, які свята у Європі в травні відзначають? Якщо заглянути в календар, то виявляється, що їх досить багато. Які свята у Європі в травні популярні? Першого травня в Німеччині відзначають Травневий свято, він пов'язаний з закінченням зими та настанням весни. Третього травня в Литві святкують День матері, а для Польщі це національний державне свято – День Конституції. Четверте травня – День незалежності Латвії, восьме травня – День Пам'яті та Примирення, дев'яте травня для Естонії день Європи, дванадцяте травня – День фінської самосвідомості. Чотирнадцяте травня – День батька Німеччини, двадцять п'яте травня для Великобританії Весняний вихідний, двадцять шосте травня – День матері у Польщі.
Свята у Європі в травні: які і коли?
Кожен з свят по-своєму цікавий, якщо заглибитися в його історію і традиції. Всі свята у Європі в травні заслуговують уваги, але ми зупинимося більш докладно на трьох: Травневому святі, Дні Пам'яті і Примирення і День батька в Німеччині. Це найбільш популярні і широко святкування дати.


Травневе свято в Німеччині

Це час наповнений веселощами і шумом. Відродження природи після довгої зими – це завжди море позитивних емоцій. Головний символ – травневе дерево. Це високий стовп, який прикрашають зеленню, квітами. Верхівка дерева прикрашена вінком з різнокольоровими стрічками.
Свята у Європі в травні: які і коли?
У традиції святкування дуже багато язичницького. Це і пісні з танцями, хороводи навколо дерева, нічні багаття з стрибками через них. Обов'язково потрібно прикрашати будинок як всередині, так і зовні, це дозволить залучити хороший урожай, здоров'я і благополуччя в будинок.


Веселощі починається ще напередодні – 30 квітня. Вранці прикрашене дерево урочисто проносять на центральну площу і встановлюють. Для нас це свято схожий на день Івана Купала і Масляну одночасно. Символікою свято близький Трійці і Великодня. Ось така цікава суміш привітання відродження природи після сну, запуску нового колеса року з новими надіями.

8 травня: свято в Європі – День Пам'яті і Примирення

Ця дата присвячена пам'яті людей, які стали жертвами Другої світової війни. Чому восьме число, а не дев'яте? Різниця в датах пов'язана з різницею в часових поясах. Офіційне припинення війни – це підписання договору про беззастережну капітуляцію Німеччини. Воно відбулося 8 травня о 2243 за європейським часом, а за московським в 043 дев'ятого травня. Тому Європа святкує восьмого травня, а Росія – дев'ятого. В країнах Європи, де проживає велика кількість російськомовних громадян, святкування відбувається два дні поспіль. В Європі, так само як і у нас, проходять офіційні заходи, організовуються зустрічі з ветеранами та їх привітання. Люди приносять квіти до пам'ятників загиблих під час війни, також влаштовують урочисті паради і огляди військової техніки. Можна побачити і невеликі салюти.
Свята у Європі в травні: які і коли?
Жахи нацизму торкнулися багатьох країн, тому це свято так важливий. Не можна забувати страшних подій минулого, якщо ми не хочемо допустити їх повторення у майбутньому.

14 травня: свято в Європі – День батька і Вознесіння Господнє

День батька святкують у багатьох країнах світу, в тому числі і в Росії. Найчастіше він припадає на третю неділю у червні. Але в Німеччині це не так. Тут для святкування вибрали іншу дату. Якщо хтось задасть вам питання: "14 травня – яке свято в Європі?" - можна сміливо відповідати на нього, що це День батька в Німеччині або ще його можна зустріти під назвою День чоловіків. Офіційне святкування почалося з 1936 року.
На цю ж дату припадає і ще одне свято – Вознесіння Господнє, який вважається федеральним. Тому це завжди вихідний. Виходить, що 14 травня – свято в Європі подвійний. У Вознесіння Господнє теж було прийнято вшановувати чоловіків, тому таке об'єднання цілком виправдано.
Свята у Європі в травні: які і коли?
День батька чоловіки люблять святкувати, зібравшись компанією на природі, в супроводі ситної, смачної їжі та спиртних напоїв. Своєрідний пікнік в суто чоловічій компанії. Люблять у цей день збиратися і в барах, влаштовувати прогулянки та екскурсії. Більшість чоловіків вважають за краще проводити цей день без дружин, але є й ті, хто святкують всією родиною. Свята у Європі в травні відрізняються різноманітністю приводів і традицій. Хороший привід, щоб вибратися навесні в Європу і дізнатися під час подорожі щось нове і цікаве.