Корисні поради
на всі випадки життя
» » Імла - це що? Якою може бути імла?

Імла - це що? Якою може бути імла?

Додано: 16.12.15
Рубрика: Цікаве
Незважаючи на те що імла – це досить-таки звичайне атмосферне явище, багато людей вважають її містичним знаком. Причиною тому давні міфи, які описують її як погана ознака або прокази злих духів. Благо з роками люди все менше і менше вірять подібним вигадкам. І все ж, що таке імла? Це звичайна хмара пилу або, може, є ще щось? Як утворюється це атмосферне явище? І несе вона в собі загрозу для людей? Що ж, давайте розберемося у всьому цьому.
Імла - це що? Якою може бути імла?

Значення слова "імла"

Як відомо, ніщо не може з'явитися з порожнечі. Це правило стосується і даного явища, тому не варто вірити вигадкам, а треба прислухатися до перевіреним фактам. Отже, імла – це помутніння повітря, викликане великим скупченням темних часток. Наприклад, це може бути пил або той же сніг.


Що ж піднімає їх нагору? Насправді причиною цього можуть послужити багато факторів: вітер, пожежа, завірюха і так далі. Куди важливіше те, що з-за своєї невеликої ваги вони довго парять в повітрі, тим самим утворюючи якусь подобу завіси. В залежності від кількості і виду цих частинок змінюється і сама імла. Наприклад, піщана буря в Дубаї може залишити після себе імлу, здатну приховати від очей предмети на відстані сотень метрів.

Піщана або пилова імла

Якщо говорити про причини виникнення цього атмосферного явища, то найчастіше всьому виною буває звичайний пісок або пил. І якщо піски – це здебільшого проблема тих, хто живе в жарких країнах, то пил всюдисуща.


Досить часто у великих містах після сильного вітру в повітрі з'являється імла. Це покарання за той спосіб життя, який веде людина. І чим більше місто, тим непроглядней буває імла в ньому.
Імла - це що? Якою може бути імла?

Снігова пелена

Однак імла – це не завжди погано. Наприклад, взимку подібне явище викликає тільки радісні почуття. Адже снігова імла – це мільйони сніжинок, повільно кружляють в повітрі, немов під керівництвом невидимого диригента. У такі дні навіть найбільший скептик починає сумніватися у своїх переконаннях.

Дим від пожеж

Ще одним видом імли є димова завіса, яка виникла внаслідок пожеж. У 2010 році через горіння лісових масивів жителі Москви відчули на собі всю тяжкість цього явища. Їдкий дим і згорілі частинки настільки заполонили повітряний простір, що часом навіть промені сонця не діставали до поверхні землі. На жаль, подібна імла досить часто турбує спокій людей. Особливо в жаркий період року, коли лісові пожежі стають цілком звичним явищем.