Корисні поради
на всі випадки життя
» » Основні географічні відкриття Геродота: опис та історія

Основні географічні відкриття Геродота: опис та історія

Додано: 17.12.15
Рубрика: Цікаве
Геродот, якого прийнято називати батьком історії, народився у 484 р. до Н. Х. у місті Галікарнасі (втім, ці відомості неперевірені, і точно дату народження його ніхто назвати не зуміє). Достеменно відомо, що народився він у проміжку між перськими війнами. Також сучасникам багато відомо про його подорожі. Багато відомостей про єгиптян, финикийцах та інших народах залишив після себе Геродот. Географічні відкриття коротко ми розглянемо в цій статті.
Основні географічні відкриття Геродота: опис та історія

Походження Геродота

Народжений в Галікарнасі хлопчик з самого дитинства спостерігав за тим, як в порт приходять і йдуть кораблі з далеких країн. Швидше за все, це і породило в ньому пристрасть до незвіданих земель, подорожей і відкриттів. В молоді роки йому довелося залишити малу Батьківщину з-за боротьби з тиранією, яка все ж була встановлена тут. Поживши трохи в Самосі, 464 році вирушає у свій далекий шлях мандрівник Геродот, географічне відкриття якого внесе великий внесок у науку.


Геродот у Вавилоні

Стародавня велична столиця Ассирії, що розкинулася на берегах Євфрату, – це Вавилон. З нього і почав свою подорож великий чоловік. Місто був оточений ровом з водою і міцними подвійними цегляними стінами. Вулиці, йшли строго як по лінійці, наповнювали будинку в три і навіть чотири поверхи. Особливо відзначає мандрівник архітектуру часів цариць Нетоктиди і Семіраміди. Греблі, зрошувальні канали, міст – все це споруджено у Вавилоні саме завдяки мудрим жінкам. Які географічні відкриття Геродота пов'язані з цим місцем?


Основні географічні відкриття Геродота: опис та історія
Взагалі, він з повагою говорив про культуру Стародавнього Сходу, не забуваючи про його значущість для культури античного світу. Геродот відкрив світові багато відомостей про народи, що жили на території сучасного Тянь-Шаню і Туркменії (согдах, сахах, ареях і так далі).

Географічні відкриття Геродота в Індії

Ще перебуваючи в Ассирії, мандрівник дуже багато чув про невідомій країні Індії. Його запису про неї представляли для сучасників величезний інтерес. За словами Геродота, перші відомості про невідомий куточку отримав цар Дарій, коли відправив підданих дослідити шлях від гирла Інду до Червоного моря.
Основні географічні відкриття Геродота: опис та історія
Тут водилося безліч різноманітних яскравих птахів, великих тварин і дивовижних рослин. Грекам цього часу був невідомий рис. Тому на питання «Яке географічне відкриття зробив Геродот в Індії?» можна відповісти так: він подарував грекам новий живильний злак – рис. Здивував його і «вовняний плід» – бавовник. Про народ країни він писав, що люди там говорять на різних мовах, є кочові і осілі народи, і всі вони різні: хтось займається рибальством, а хтось харчується однією травою.

Які географічні відкриття здійснив Геродот у Скіфії?

Говорячи, про відкриття мандрівника в цій країні, варто згадати, що він взагалі першим дав розгорнутий опис побуту, вдач і звичаїв Скіфії. До Геродота про скіфів було майже нічого не відомо. Так як учений народився в гористій місцевості і нерівною, його дуже вразило те, що Скіфія – це велика рівнина, багата чорноземної родючим грунтом. Клімат країни здивував Геродота, йому здалося, ніби зима тут триває не менше восьми місяців. Докладно зупиняється він на описі річок території: Істра, Тири, Борисфена і так далі. Його праця про племена Скіфії виявився важливим для сучасників, до того ж він підтверджено розкопками, вчиненими в наш час. Геродот правдиво описав звичаї деяких племен, обличчясто ознайомившись з ними. Особливо зацікавили його кочові тваринницькі племена, так як їх спосіб життя був незвичайний для грека. Дуже яскраво описав мандрівник військову тактику скіфів, що сподобалася йому. Вони вміли відступати перед нападниками військами, заманювати на зручну для них територію і лише потім відкривати вигідний бій.

Геродот у Єгипті

Єгипет порушував цікавість великого мандрівника більше всіх раніше відвіданих країн. Він втілював для нього ідеальне поєднання географії та історії. Географічні відкриття Геродота, зроблені в Єгипті, мали колосальне значення для Греції тієї пори. Розливи Нілу вразили його, він кинув всі сили на розгадку його таємниць.
Основні географічні відкриття Геродота: опис та історія
Мандрівник та історик залишив перший опис єгиптян, їх побуту і незвичайних винаходів. Особливо наголошував у своїй праці він зв'язок тварини і людини, який не спостерігалося в Греції. Негласний договір, укладений єгиптянином з кішкою, крокодилом, ібісом, дивує Геродота. Але все ж найбільш пильну увагу він приділяє вивченню священних вод Нілу. Дуже зачепив його острів Елефантині, де знаходився «нилометр». Звичайний колодязь зі стінами викладеними гранітом, був з'єднаний з річкою особливим пристроєм. На дошках, які були закріплені дуже міцно, відзначався рівень води в Нілі. Повернувшись з острова, мандрівник приймає рішення про відправку до Лівії.

Критика колишніх уявлень

Геродот, подорожуючи по різних землях, отримав величезний для того часу досвід. Він міг і критикувати старі уявлення про світ. Ці географічні відкриття Геродота також важливі!
Основні географічні відкриття Геродота: опис та історія
Елліни вважали, що жила суша має форму кола. Геродот спростовує це хибне уявлення. Також він говорив про те, що масив суші не варто ділити на три частини, а межі проводити по великих річках. Ділити Європу, Азію і Лівію (які мали колосальні відмінності по населенню і природі місцевості) він запропонував не по річках Фасису, Танаїсу, Нілу, а по Середземному морю, Понту та Метаиде. Подорожуючи по країнах світу, вчений спростував уявлення греків про те, що земля дискообразна, по краях підноситься, а до середини поглиблюється. Прочитавши праці з географії та історії, написані греком Геродотом, уже не можна недооцінити його великий внесок в науку! Мандрівника називають одним з головних першопрохідців свого часу. Він зібрав наявні знання про світ в одному працю, подарував сучасникам і послідовникам опису багатьох племен, їх побуту, звичаїв. Послідовником великого Геродота став Страбон.