Корисні поради
на всі випадки життя
» » Хондроїтин комплекс: інструкція (фото)

Хондроїтин комплекс: інструкція (фото)

Додано: 17.12.15
Захворювання суглобів і хребта можуть турбувати не тільки в літньому, але і в молодому віці. Фахівці пояснюють це тим, що в раціоні сучасних людей стає все менше і менше поживних речовин, які вкрай необхідні для підтримки і відновлення хрящових тканин.
Хондроїтин комплекс: інструкція (фото)
Якщо у вас регулярно болять суглоби, то вам слід відразу ж звернутися до лікаря. При патологічних станах хребетного стовпа і зв'язкового апарату в цілому лікарі дуже часто призначають такий медикамент, як Хондроїтин Комплекс. Інструкція, відгуки споживачів про ефективність даного ліки будуть представлені трохи нижче.


Склад, упаковка препарату і його форма випуску

Чи відомо вам про те, які інгредієнти містяться в препараті «Хондроітин Комплекс»? Інструкція повідомляє, що активними компонентами даного засобу виступають гідрохлорид глюкозаміну і хондроїтину натрію сульфат. Не можна не відзначити і те, що згадане ліки містить в собі і такі допоміжні складові, як натрію крохмалгликолят, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, аеросил, натрію кроскармелоза і магнію стеарат. Хондроїтин Комплекс надходить у продаж в капсулах. Вони містяться у флаконі та картонній коробці відповідно.

Фармакологічна характеристика

Що являють собою капсули Хондроїтин Комплекс? Інструкція говорить, що це комбінований засіб, яке використовується для відновлення хрящових тканин. Дія цього ліки зумовлена речовинами, що входять до його складу.
Хондроїтин комплекс: інструкція (фото)
Хондроїтину натрію сульфат є високомолекулярним мукополісахаридом. Він відіграє важливу роль у побудові хрящових тканин. Даний елемент знижує вплив тих ферментів, що руйнують суглобовий хрящ. Крім того, він допомагає його відновлювати.


Не можна не відзначити і те, що хондроїтину натрію сульфат нормалізує роботу суглобів. На самому початку розвитку запального процесу він знижує його активність. При цьому дегенерація хрящових тканин пригальмовується. При наявності остеоартрозу колінних та кульшових суглобів дане речовина зменшує потребу хворого в прийнятті НПЗЗ, а також допомагає в усуненні больових відчуттів. Який вплив чинить глюкозамін? Хондроїтин Комплекс (капс. 90), завдяки згаданому компоненту, дуже часто використовується в якості хондропротекторної кошти. Дана речовина впливає на біологічний синтез протеогліканів і гіалуронової кислоти, а також зменшує дефіцит гликозаминов. Також слід зазначити, що при синтезі хондроїтинсірчаної кислоти глюкозамін здатний активізувати фіксацію сірки. Цей компонент вибірково впливає на суглобові хрящі та інгібує утворення супероксидних ферментів і радикалів, які ушкоджують хрящову тканину. Крім того, він попереджає порушення біологічного синтезу глікозаміногліканів, що індукують НПЗЗ, і перешкоджає руйнуючій впливу глюкокортикоїдів на хондроцити.
Хондроїтин комплекс: інструкція (фото)

Кінетика лікарського засобу

Після прийому капсул Хондроїтин Комплекс у звичайній дозі найбільший вміст хондроїтину натрію сульфату в плазмі крові відмічається через 4 години. Виводиться медикамент допомогою нирок через добу.
Біологічна доступність препарату становить 13 %. Що стосується глюкозаміну гідрохлориду, то він абсорбується з кишечнику. Приблизно 25 % цієї речовини потрапляє в хрящову тканину і синовіальні оболонки суглобів. Частина розглянутого кошти біотрансформується в печінці. При цьому утворюються сечовина, вода і вуглекислий газ.

Показання до прийому капсул

Які хвороби лікує Хондроїтин Комплекс? Відгуки фахівців повідомляють, що це засіб дуже ефективно при патологічних станах хребетного стовпа і суглобів. Його призначають для лікування остеоартрозу, артропатії, міжхребцевого остеохондрозу і спондильозу. Також препарат може використовуватися у відновлювальному періоді після переломів.

Протипоказання медикаменту

Капсули Хондроїтин Комплекс не рекомендується призначати при:
 • обличчястої непереносимості його основних і допоміжних речовин;
 • грудному вигодовуванні;
 • схильність до кровотеч;
  Хондроїтин комплекс: інструкція (фото)
 • тромбофлебіті;
 • цукровому діабеті;
 • вираженому порушенні роботи нирок і печінкової системи;
 • вагітності;
 • фенілкетонурії.
 • Також це засіб не призначається дітям.

  Капсули Хондроїтин Комплекс: інструкція

  Відгуки про ліки описані нижче. Даний медикамент призначений для перорального прийому. Капсули слід ковтати в цілому вигляді, не розжовуючи. Їх рекомендується запивати звичайною водою. Препарат приймають за 35 хвилин до трапези. Тривалість лікування, а також точне дозування визначаються лікарем і залежать від характеру і ступеня тяжкості захворювання. Дорослим і підліткам від 15-ти років медикамент необхідно приймати щодня по одній капсулі двічі в день. Через місяць після початку лікування дозволяється скоротити дозу до однієї капсули на добу. Звичайно курс терапії таким засобом триває 60 днів. Однак для досягнення стійкого результату фахівці рекомендують приймати ліки протягом півроку. В цей період забороняється вживати алкогольні напої, а також потрібно знизити кількість споживаного цукру.

  Побічні явища

  Які негативні реакції виникають на тлі прийому капсул Хондроїтин Комплекс? Відгуки споживачів свідчать, що цей засіб може викликати болі в епігастральній області, метеоризм, блювання, запор, діарею або нудоту.
  Хондроїтин комплекс: інструкція (фото)
  Також препарат сприяє появі:
 • шкірної висипки, дерматиту, кропив'янки, свербежу, еритеми, набряків;
 • запаморочення, безсоння, сонливість, загальної слабкості, головного болю, підвищеної стомлюваності.
 • При виникненні таких ефектів необхідно припинити прийом капсул і звернутися до лікаря.

  Ціна препарату

  Вартість даного засобу становить 250-290 гривень за 60 капсул. Також слід зазначити, що нерідко в аптеках продаються Бади «СОЛГАР глюкозамін Хондроітин Комплекс». Їх ціна набагато вище. Як правило, вона становить близько 800 гривень.

  Відгуки про препарат

  Повідомлення про капсулах Хондроїтин Комплекс носять в основному позитивний характер. Пацієнти, не раз брали цей медикамент, вказують не тільки на його високу терапевтичну ефективність, але й на зручну форму випуску. Вести прийом капсул можна і вдома, і на роботі, і на відпочинку.
  Хондроїтин комплекс: інструкція (фото)
  Що стосується недоліків даного засоби, то до них відносять високу вартість ліків, а також велика кількість побічних реакцій. До речі, деякі пацієнти скаржаться і на те, що це засіб досить складно знайти в аптеках.