Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке і як встановити обливний пристрій для лазні?

Що таке і як встановити обливний пристрій для лазні?

Додано: 17.12.15
Рубрика: Ремонт
Ще не так давно процедура охолодження тіла при відвідуванні парної вимагала підготовки численних ємностей з холодною водою. Сьогодні для цього найчастіше застосовується спеціальне обливний пристрій для лазні, представлене у вигляді відра, встановленого на рухливих кронштейнах. Ємність автоматично наповнюється водопровідною водою після кожного застосування.
Що таке і як встановити обливний пристрій для лазні?

Принцип роботи

Обливний пристрій для лазні функціонує завдяки застосуванню принципу, характерного для змивних бачків. Цикл включає кілька етапів:
 • Спустошена ємність заповнюється водопровідною водою завдяки відкриттю кульового клапана. При досягненні максимального рівня потік перекривається поплавковим вимикачем.
 • Ємність перекидається натягом ланцюга або мотузки. Поплавок переміщається вниз, що призводить до чергового наповнення відра або бадді.
 • При необхідності запобігання аварійних ситуацій перекривається кран для подачі води.
 • Що таке і як встановити обливний пристрій для лазні?  Обливний пристрій для лазні своїми руками

  Щоб зробити пристосування для обливання холодною водою, необхідно підготувати містке дерев'яне, пластикове або металеве відро, яке підходить для монтажу поплавкового вимикача. Також будуть потрібні надійні кронштейни, здатні витримати вагу ємності, заповненій доверху водою. Підключатися обливний пристрій для лазні до водопроводу буде гнучкою підведенням у вигляді шланга. Джерелом води може виступати не тільки централізована напірна система, але також об'ємна баддя, бочка, свердловина або колодязь. Однак при цьому потрібно установка насоса, який забезпечить підйом рідини по шлангу.


  Відмінності при конструюванні будуть зумовлені кількома факторами: матеріалом виготовлення ємності, джерелом води, характером стін в приміщенні, до яких будуть пристосовуватися кріплення і кронштейни.
  Що таке і як встановити обливний пристрій для лазні?

  Особливості експлуатації

  Як і ємність для запарювання віників, полив'яні пристрій (в баню справжні професіонали намагаються придбати все необхідне) потребує особливого догляду. Незважаючи на наявність поплавкового клапана, який забезпечує поповнення резервуара водою, стінки дерев'яного відра, взятого за основу пристосування, можуть розсихатися. У свою чергу, це призводить до появи протікання, а згодом – до необхідності заміни ємності. Щоб обливний пристрій для лазні служило протягом максимально тривалого терміну, необхідно уникати перекриття запірного крана під час банних процедур. За кілька годин перед розігріванням парної рекомендується наповнювати ємність водою. Таким чином, деревина розбухне, що призведе до усунення щілин і тріщин в конструкції природним чином. Правда, зазначені рекомендації не стосуються експлуатації пристосувань у вигляді пластикової чи металевої ємності.
  Що таке і як встановити обливний пристрій для лазні?

  У підсумку

  Установка обливного пристрою в бані – відмінне рішення, яке дозволить урізноманітнити водні процедури при наявності басейну або ж стане хорошою альтернативою останньому. Серед позитивних ефектів різкого охолодження тіла водою можна відзначити не тільки цілу масу позитивних емоцій, а також підвищення імунітету, зміцнення серцево-судинної системи.