Корисні поради
на всі випадки життя
» » Рація для полювання та риболовлі: огляд ринку та відгуки про виробників

Рація для полювання та риболовлі: огляд ринку та відгуки про виробників

Додано: 19.12.15
Рубрика: Ремонт
Сьогодні мисливці і рибалки використовують найрізноманітніші види обладнання для спілкування в лісі чи на водоймі. Якщо мобільний телефон в силу великої віддаленості від вишки передачі перестав ловити сигнал, допоможуть інші пристрої. Рація для полювання або риболовлі дозволить зв'язатися з кожним членом групи у будь-який час. Щоб не загубитися серед безлічі варіантів подібної техніки, слід ознайомитися з основними моментами, на які варто звертати увагу. Кращу рацію для полювання в лісі або для риболовлі на водоймі вибрати буде нескладно.


Загальні характеристики

Рація для полювання – це техніка, здатна передавати сигнал на певних частотах. З її допомогою можна зорієнтуватися на місцевості. За допомогою радіохвиль прилад зв'язує всіх членів групи, не даючи загубитися в лісових нетрях. Для рибалок вона дасть можливість зорієнтуватися, де відбувається кращий кльов.
Рація для полювання та риболовлі: огляд ринку та відгуки про виробників
Від якості цього пристрою часом залежить успіх всього підприємства. Тому так важливо вибрати підходящий екземпляр рації для полювання. Для зв'язку зі своєю групою необхідно налаштувати на правильну частоту прилад, і можна сміливо вирушати на пошуки своєї великої здобичі. Володіючи достатньою потужністю і широким діапазоном частот, рація для полювання дозволить зв'язатися не тільки зі своїм колективом, але і при потребі з єгерем.

Діапазон частот

Існує декілька поширених діапазонів мовлення, які можуть використовувати рації для полювання і риболовлі.
 • КВ. Працює на частоті 01-28 МГц. Його ще називають корпоративним чи аматорським.
 • SB. Це цивільний 11-метровий діапазон 26-30 МГц.
  Рація для полювання та риболовлі: огляд ринку та відгуки про виробників
 • LB. Службова шестиметрова частота 30-50 МГц.
 • VHF. Двометровий діапазон 136-174 МГц, який включає в себе любительську, морську і службову його різновиди.
 • UHF. 420-470 МГц – частота семидесятиметрова включає в себе службову і любительську різновиди.
 • Потужність

  Хороша рація повинна працювати в широкому діапазоні частот. Однак це не єдиний критерій. Потужність рації для полювання важлива не менше. Від цього показника залежатиме, чи зможуть всі члени групи зв'язатися один з одним на складній місцевості.


  Якщо в лісі існує безліч низин, ярів, або полювання відбувається на болотистій території, потужність рації повинна бути великою. Інакше якість сигналу буде поганим, а іноді й зовсім не вийде зв'язатися зі своїми товаришами. Потужні портативні (переносні) рації для полювання повинні володіти показником частоти не менш 5 Вт. Найчастіше для подібних цілей використовують обладнання, яке працює в діапазоні UHF (400-470 МГц). Портативна рація для полювання зможе при досить невеликих габаритах домогтися максимальної дальності сигналу навіть за поганої прохідності в умовах лісу.
  Рація для полювання та риболовлі: огляд ринку та відгуки про виробників
  Однак купувати пристрої з більшою потужністю все-таки не рекомендується. Збільшене випромінювання сильно впливає на сітківку ока, що може призвести до погіршення зору і інших проблем зі здоров'ям.

  Дальність сигналу

  Дальність сигналу рації для полювання, згідно з відгуками експертів, залежить від характеристик місцевості і її рельєфу. Крім цих факторів мають значення і інші умови. При потужності в 6 Вт в хвойному лісі дальність сигналу буде складати близько 7-10 км. Проте найскладнішим для його проходження є місцевість з листяними породами дерев. Тут максимальна дальність сигналу складе 7 км.
  Наявність горбів, нерівностей рельєфу також погіршує роботу пристрою. Якщо доводиться зв'язуватися двом мисливцям, які знаходяться в яру, почути голоси один одного їм буде дуже складно. Навіть при великій потужності рації. Але ось на поверхні пагорба все виглядає зовсім навпаки. Тут сигнал може мати дальність до 30 км. Якщо один мисливець знаходиться в яру, а другий на пагорбі, то зв'язок можна встановити і на 10 км. Якщо потужність рації буде менше, то значно скорочується і область поширення її сигналу.

  Умови роботи

  Крім перерахованих вище особливостей, рація для полювання в лісі повинна враховувати і ряд інших факторів, які можуть бути присутніми в процесі проведення заходу. Пристрій повинен бути стійким до зміни погоди. Навіть в мороз, велику спеку або злива прилад повинен виконувати свої функції в повному обсязі. Для рибалок таку властивість рації, як водонепроникність, навіть не обговорюється. Це обов'язкова умова приладу зв'язку.
  Рація для полювання та риболовлі: огляд ринку та відгуки про виробників
  Любителі качок також повинні віддавати перевагу моделям рацій, які мають захист від попадання вологи. Тому, вибираючи пристрій для зв'язку на полюванні або рибалці, не слід економити на якості. Може така техніка буде дорожче, але зате не вийде з ладу після першої ж поїздки в ліс або на водойму.

  Додаткові пристрої

  Щоб не зіткнутися з прикрою неприємністю, коли швидко разряжающаяся батарея стане причиною відсутності сигналу, переносні рації для полювання повинні мати якісний акумулятор. Адже інколи доводиться працювати тривалий час без можливості його зарядити. Щоб руки мисливця були вільними, існують моделі рацій з такими аксесуарами, як гарнітура, навушники, ларингофон і т. д. Також вважається доброю ознакою, якщо обладнання має якісне кріплення, футляр та затискачі. Це знизить до мінімуму ризик втратити прилад в походах по лісі. Також слід зазначити, що великою популярністю користуються пристрої, що володіють регулюванням гучності звуку і мають сигнали оповіщення. Це може бути крякання качки. Таке обладнання дозволяє не злякати дичину різким звуком.

  Як вибрати рацію

  Серед існуючого розмаїття обладнання для зв'язку в диких умовах можна заплутатися. Щоб зрозуміти, як вибрати рацію для полювання, слід оцінити свою зброю. Ці два невід'ємних атрибут хорошого проведення часу на полюванні повинні вибиратися разом. Для дорогої зброї необхідно придбавати і дорогу рацію. Наприклад, найбільш якісні екземпляри пристрою зв'язку, проведені японськими компаніями, краще купувати в разі наявності гладкоствольної зарубіжного рушниці. Це також актуально для нарізного карабіна, має оптичний приціл (теж іноземного виробництва).
  Рація для полювання та риболовлі: огляд ринку та відгуки про виробників
  Якщо зброя не відрізняється високою вартістю, то і рацію можна підібрати для нього трохи простіше. Однак не слід забувати враховувати при цьому і тип місцевості.

  Відгуки експертів

  Згідно відгуками експертів, рації, призначені для полювання або риболовлі, мають відмітні особливості. Для диких умов не підійдуть більш дешеві різновиди обладнання, призначені для інших цілей. Це особливі рації для полювання. Відгуки експертів, розміщені в різних джерелах, говорять про необхідність купувати пристрої, які працюють на частоті UHF (144 МГц) або VHF (420 МГц). Це професійне обладнання, на яке потрібно оформляти певні документи. Однак це не дозволить прослуховувати сигнали групи іншим людям, присутнім у лісі чи на водоймі. Експерти виділяють такі якісні моделі приладів: Vertex (VX-150V; VX-160V; VX-417V); Kenwood (TK-2206;ТК-270); Icom (F-3G; F-16); Motorola (CP-040; CP-140; GP-320; GP-340); Alinco DJ-195.

  Відгуки споживачів

  Користувачі також зазначають, що головними якостями хорошої рації є надійність і велика дальність сигналу. Щоб скласти уявлення, яке обладнання зв'язку краще, слід ознайомитися з відгуками мисливців і рибалок. За їх словами, краща рація для полювання в плані надійності – це Yaesu VX 6R. Вона коштує трохи дорожче своїх аналогів, однак ця ціна себе повністю виправдовує. Якщо ж полювання ведеться загонним способом з номерами, коли дичина очікують протягом довгого часу, затримка зв'язку відбуватися не має. У цьому випадку досвідчені користувачі відзначають надійні рації компанії Kenwood.
  Рація для полювання та риболовлі: огляд ринку та відгуки про виробників
  Також слід врахувати, що бувалі рибалки рекомендують не спокушатися низькою ціною малопотужних приладів. Навіть, зв'язуючись з групою на водоймі, слід брати потужні моделі обладнання. Інакше з-за вигинів і поворотів річки сигнал може бути значно гіршими, ніж очікувалося. Хорошою вологозахистом, згідно з відгуками споживачів, мають рації Midland GXT 900 LPD.

  Цінова політика

  Всі рації для полювання і риболовлі можна умовно розділити на відносно дешеві, середні і дорогі. Серед економних варіантів слід зазначити прилади Motorola XTR446 T5500 і Китайські пристрою Vector, Roger, Optim. Зараз їх вартість становить близько 1300-1700 гривень. Це «одноразові» рації, які в разі поломки ремонту вже не підлягають. Вони відрізняються невеликою потужністю. Китайські рації повністю відповідають співвідношенню ціна/якість. Середню вартість мають моделі виробника Kenwood і Yaesu. Їх вартість сягає 4-5 тисяч гривень. Це досить потужні рації для полювання, що володіють хорошою дальністю сигналу. Однак не слід вибирати дуже високу потужність. Це може негативно позначитися на здоров'ї. Високоценовая категорія обладнання представлена такими моделями обладнання зв'язку, як GARMIN Rino 530 і ICOM IC E90. Їх вартість сягає 5-6 тисяч гривень. Це найбільш якісні пристосування. Перший з представлених приладів навіть має пристрій GPS-навігації і може показувати розташування таких пристроїв на карті місцевості.

  Оформлення документів

  При користуванні такими частотами, як UHF або VHF, законодавство вимагає оформляти ряд документів. Кожному мисливцю, який набуває пристрій з таким діапазоном, необхідно оформити дозвіл, що дозволяє займати зазначені канали зв'язку. Морфлот і армійські підрозділи застосовують UHF частоти і VHF для передачі повідомлень. Тому кожна рація для полювання, що працює в цьому діапазоні, фіксується відповідними органами. Якщо єгер або представники рибнагляду почують сторонні сигнали, вони мають право притягнути порушника до відповідальності.
  Рація для полювання та риболовлі: огляд ринку та відгуки про виробників
  Перебуваючи в лісі або на водоймі, де присутня велика кількість мисливців або рибалок, спілкування на UHF і VHF частотах дає привілеї. Безкоштовний діапазон наповнюється безліччю сторонніх позивних і сигналів. Щоб уникнути випадкового підслуховування спілкування мисливця з членом його групи, правильніше спілкуватися на широкій частоті. Виявивши вигідне місце для полювання або риболовлі, покликавши сюди своїх друзів, можна не боятися, що до цього місця прийдуть і чужинці. Ознайомившись з принципом роботи і пристроєм такого обладнання, як рація для полювання або риболовлі, можна підібрати оптимальний варіант. Це дозволить провести вихідний день максимально продуктивно. Відпочинок залишить масу позитивних вражень.