Корисні поради
на всі випадки життя
» » Рейтинг плетінок для спінінга. Як вибрати плетінку для спінінга?

Рейтинг плетінок для спінінга. Як вибрати плетінку для спінінга?

Додано: 19.12.15
Рубрика: Ремонт
Останнім часом рибалки воліють використовувати плетінку замість волосіні, і такий вибір зовсім не є дивним. Якщо вам потрібна плетінка для спінінга, як вибрати такий товар, ви зможете дізнатися, прочитавши статтю. Плетінка здатна витримати значну навантаження порівняно з волосінню такого ж діаметру. Однак перед придбанням ви повинні знати, що шнур - так ще називають плетінку, володіє одним значним недоліком, який виражений у високій вартості. Незважаючи на це, описуваний товар продовжує набирати популярність серед завзятих рибалок.


Різниця в технологіях, а також висока вартість призвели до того, що в магазині можна зустріти неякісний продукт, а часом і зовсім напасти навіть на підробку товару відомих компаній. Саме тому питання правильного вибору плетінки сьогодні стоїть дуже гостро. Вибираючи даний оснащення для риболовлі, необхідно пам'ятати про те, що воно може мати інші назви, а саме: нитка, плетена волосінь, а також ті найменування, які були згадані вище. Перед здійсненням покупки ви повинні ознайомитися з цінами, марками, різновидами шнурів, а також спобличчя їх перевірки. Сьогодні багато хто користується усталеним стереотипам, які застосовуються для перевірки плетінки. Вони передбачають перевірку діаметра і міцності.

Інформація про міцності

Рейтинг плетінок для спінінга. Як вибрати плетінку для спінінга?
Якщо вас зацікавила плетінка для спінінга, як вибрати її, ви зможете зрозуміти, ознайомившись з інформацією, представленої нижче. Якщо мова йде про міцності, то важливо знати про те, що кожен товар проходить випробування на розрив. Як показує практика, заявлена міцність насправді повинна бути зменшена в середньому на 30 %. Таким чином, якщо перед вами шнур, міцність якого, за заявою виробника, становить 12 кілограм, то на ділі він буде здатний витримати 8 кілограм. Це необхідно врахувати перед придбанням.


Інформація про діаметрі

Рейтинг плетінок для спінінга. Як вибрати плетінку для спінінга?
Якщо ви задумалися про те, яка плетінка краще для спінінга, то важливо врахувати діаметр. Фахівці стверджують, що дане поняття є досить абстрактним. Його прийнято вимірювати за зовнішнім виглядом або за оболонці. З-за того, що в інструкції вказується діаметр, рибалки розглядають характеристики шнурів точно так само, як вони надходили з традиційними монофильними лісками. З цієї причини ряд компаній-виробників перестав вказувати цю характеристику. Сьогодні досить часто можна зустріти лише показники міцності, які згадуються в кілограмах.

Як вибрати шнур по структурі

В основі будь-плетінки знаходиться один і той же матеріал, який виконується з високотехнологічних поліетиленових волокон. По всьому світу їх випускають лише три заводи, серед них: Dyneema, Spectra, а також Kosadaka. Перша компанія знаходиться в Голландії, інша - в Сполучених Штатах, а остання - в Японії. Всі виробники закуповують сировину в даних компаній, обробляючи матеріал за своїми технологіями. Дані технології лягають в основу експлуатаційних характеристик шнурів.

Різновиди шнурів з плетіння

Рейтинг плетінок для спінінга. Як вибрати плетінку для спінінга?
Якщо вам потрібна плетінка для спінінга на щуку, то важливо спочатку ознайомитися з основними різновидами плетіння. Перший варіант є класичним і передбачає формування окремих волокон в нитки, що переплітаються між собою і утворюють більш товсті нитки. Чим складніше дане плетіння, тим міцніше в підсумку виявиться рибальський шнур. У продажу можна зустріти плетінки, волокна яких із зусиллям перекручені між собою без використання плетіння. У підсумку виходить нитка, яка значно поступається як в плані міцності і експлуатації. Якщо ви не бажаєте купувати такий шнур, то виявити його можна методом простого скручування.

Многоволоконние паралельні плетінки

Рейтинг плетінок для спінінга. Як вибрати плетінку для спінінга?
Якщо вам потрібна плетінка для спінінга, відгуки про неї ви повинні прочитати перед здійсненням покупки. Існує друга різновид плетіння шнура, яка припускає наявність безлічі паралельно розташованих волокон. В даному випадку високотехнологічний поліетилен поєднуються між собою або склеюється допомогою термічної обробки і спеціальних речовин. На ринку можна зустріти шнури, які виготовляються з особливим технологіям спайки волокон, але в підсумку можна отримати продукт, що перевершує за якістю звичайні плетені шнури. Якщо ви не можете визначитися з тим, що краще - волосінь або плетінка для спінінга, то варто звернути увагу на те, що спаяні шнури є більш жорсткими у порівнянні з волосінню, це зменшує можливість утворення борід в момент закидання мотузки. За допомогою такої методики можна збільшити чутливість наживки на кінці вудилища. Якщо ж говорити про плетені шнури, то вони трохи тягнуться в процесі використання.

Як вибрати плетінку по комфортності і вартості

Рейтинг плетінок для спінінга. Як вибрати плетінку для спінінга?
Розглядаючи рейтинг плетінок для спінінга, варто враховувати, що багато досвідчені рибалки воліють саме плетені шнури. Це обумовлено тим, що такий варіант є більш дешевим. Сучасні методи плетіння і просочення дозволяють зробити експлуатацію шнурів більш зручною для рибака, так як не кожен день вдається зловити примірники, вага яких дорівнює 9 кілограмів. Якщо використовувати хороший спінінг і котушку, то згадану цифру можна збільшити в два рази.

Основні поради фахівців з вибору плетінки

Рейтинг плетінок для спінінга. Як вибрати плетінку для спінінга?
Розглядаючи рейтинг плетінок для спінінга, фахівці рекомендують купувати з разу в раз товар одного і того ж виробника. Це дозволить досить легко виявити підробку за зовнішнім виглядом, так що говорити, навіть за запахом. Перед придбанням важливо оглянути котушку зі шнуром, потрібно постаратися виявити нерівності і потертості в плетінні. Досвідчені рибалки намагаються виявити різницю в кольорі між окремими мотками, а також знайти спайки. Якщо такі похибки вдалося виявити, то слід відмовитися від придбання. Якщо ви задумалися про те, як прив'язати повідець до плетенке для спінінга, то ще до походу в магазин повинні дізнатися, що з шнур повинен володіти круглим перетином. Важливо відмовитися від плоских і плескатої варіантів, так як вони стануть причиною нерівного намотування на шпульку, що стане причиною утворення борід при забросе. Подібні вироби протягом короткого часу після експлуатації зношуються, а в ході використання парусить.

Додаткові поради для рибака

Необхідно приділити особливу увагу просочення шнура. Якщо мова йде про неякісний товар, то просочення може розсипатися в упаковку. Якщо вдалося виявити таку похибку, то рекомендується відмовитися від придбання. Важливо проаналізувати, наскільки якісна структура плетіння, якщо мова йде про метод скручування. Після того як ви приїдете додому, котушку з плетінкою треба намочити, а після намотати на шпулю котушки. Матеріал буде розташовуватися компактно на шпулі, а ви зможете оглянути і перевірити ще раз якість виробу.

Рейтинг недорогих плетінок

Розглядаючи рейтинг плетінок для спінінга, більшість рибалок, як правило, звертає увагу на бюджетні моделі. Серед них можна виділити Sunline Deep one. Дана компанія досить добре зарекомендувала себе на ринку відповідних товарів. Якщо ви вирішите вибрати товар даного виробника, то важливо не натрапити на підробку. Ще один виробник відомий як Salmo Elite Braid. Він випускає надійні шнури, які не плутаються при експлуатації. Саме ця якісна характеристика змушує змінювати свій вибір у бік даної компанії. Третій виробник, який існує досить давно на ринку з продажу плетінок, - це Berkley Nanofil. Він виготовляє ультратонкі шнури, які призначаються для ультралайта.

Позитивні характеристики плетінок згаданих виробників

Якщо вас зацікавив представлений рейтинг плетінок для спінінга, то вам напевно захочеться дізнатися ще більше про продукти даних компаній. Шнури згаданих виробників вибираються досвідченими рибалками з тієї причини, що нитка в основі майже не розтягується. Це дуже корисно для лову воблерами і нашивками на великі відстані. З допомогою таких виробів можна буде провести своєчасну підсічку в певний момент. Шнури є більш стійкими, що передбачає більш тривалий строк експлуатації. Вироби може вистачить на кілька сезонів, а якщо використовувати їх за всіма правилами, то термін експлуатації буде збільшено. Плетені шнури згаданих виробників зовсім не бояться тривалого зберігання, для цього зовсім не обов'язково створювати спеціальні умови. Можна буде покласти плетінку на 20 років, потім знову використовувати її для риболовлі. Ще однією перевагою є відсутність пам'яті, яким володіють плетені шнури. З їх допомогою можна ловити, навіть не використовуючи вертлюжкі.

Додаткова інформація про товщині плетінки

Якщо ви вирішуєте питання про те, який діаметр плетінки для спінінга вибрати, то варто врахувати, що даний параметр є вельми відносним. В залежності від місця зрізу, виріб може володіти різною товщиною. Якщо ж мова йде про еліптичної або плоскою мотузці, то вирахувати діаметр в даному випадку зовсім не представляється можливим. При купівлі ви можете орієнтуватися виключно на ті позначення діаметрів, які вказані на упаковці. Кожен виробник по-різному визначає цей параметр, властивий продукції. Мікрометр в цьому випадку використовувати не вийде, так як многоволоконная структура не піддається вимірам, які придатні для волосіні. Тут досить часто використовується оптична технологія визначення величини. Ряд виробників поступає по-іншому, визначаючи товщину із застосуванням спеціальних формул. В них можна зустріти кількість формуючих вставок. Крім іншого, в формулах будуть всілякі коефіцієнти.
Рейтинг плетінок для спінінга. Як вибрати плетінку для спінінга?

Вибір за кольором

Перед тим як прив'язати повідець до плетенке для спінінга, необхідно подумати над тим, чи не відлякає досить яскравий колір шнура видобуток. Деякі рибалки останнім часом стали відмовлятися від відображають матеріалів з тієї причини, що вони можуть відлякати рибу яскравим світлом. Згідно практиці, даний фактор не відіграє особливої ролі, а на яскраві плетінки риба клює так само добре, як і на звичайні моделі.

Висновок

Якщо вас цікавить товщина плетінки для спінінга, то необхідно врахувати, що даний параметр повинен бути вказаний в інструкції, проте досить часто він не використовується. Самостійно виміряти цю величину не вийде. Важливо враховувати не тільки міцнісні характеристики, але і забарвлення мотузки. Фахівці рекомендують відмовлятися від темних тонів, які найбільш часто вигорають на сонце. При цьому буде складно розгледіти мотузку, що знижує якість контролю рибалкою проводки.