Корисні поради
на всі випадки життя
» » Котел водяний на твердому паливі: установка своїми руками

Котел водяний на твердому паливі: установка своїми руками

Додано: 19.12.15
Рубрика: Ремонт
Ви придбали водяний котел на твердому паливі? Враховуйте, що при його установці необхідно дотримувати деякі правила, які будуть забезпечувати довговічність функціонування устаткування та його безпеку. Майстер перед початком роботи повинен ознайомитися з основними аспектами установки, тільки тоді маніпуляції з монтажу здадуться простими і приємними. Якщо ви досі не вирішили, в якому місці і за якою технологією встановлювати котел, що працює на твердому паливі, слід прочитати інформацію, представлену нижче. Для того, щоб забезпечити повноцінну систему опалення, слід використовувати твердопаливний котел, а ось його установка може бути проведена самостійно. Якщо водяний котел на твердому паливі в майбутньому передбачається доповнювати обладнанням типу бойлера, то в приміщенні навколо пристрою повинен бути запас площі для цього, що важливо врахувати ще на етапі проектування.


Крім іншого, якщо розглядати вільний простір, то важливо подумати про те, що певне місце знадобиться і для розводки труб опалення, і для самого котла. Провести монтаж труб досить просто, головне - врахувати всі нюанси, які будуть описані нижче.

Вимоги до приміщення для монтажу котла

Котел водяний на твердому паливі: установка своїми руками
Перш за все, господарі приватного будинку повинні вирішити питання з котельнею. В кімнаті повинна бути забезпечена вентиляція, що потрібно для правильного та ефективного горіння. Поверхня підлоги заливається бетонною стяжкою, товщина якої не повинна становити менше п'яти сантиметрів. Якщо вами встановлюється водяний котел на твердому паливі, то перший етап полягатиме у правильному виборі місця для розташування котельні і самого обладнання. В якості основного недоліку нерідко виступають ті вимоги, які полягають у встановленні пристрою в місці, де по периметру є достатня кількість простору для вентиляції всіх поверхонь.


Правильно підібране обладнання, необхідне для монтажу системи, теж буде відігравати важливу роль. Якщо воно професійне, то варто досить великих грошей, саме тому не рекомендується займатися проведенням установки самостійно, краще довірити дані маніпуляції фахівцям. Однак все залежатиме від масштабів опалювальної системи.

Послідовність проведення робіт

Котел водяний на твердому паливі: установка своїми руками
Котел водяній на твердому паливі повинен встановлюватися в кілька етапів. Один з перших - розміщення обладнання в окремому приміщенні. На другому етапі майстер здійснює прокладання трубопроводу по всьому будинку, здійснюється обв'язка, а в останню чергу запускається сам котел.

Вимоги і нормативи з підключення обладнання

Від того, наскільки якісно будуть виконані монтажні роботи по установці котла і прокладання елементів системи, залежить довговічність роботи системи без стороннього втручання. Для того, щоб забезпечити безпечну роботу пристрою, потрібно встановлювати обладнання в приміщенні, площа якого складає 7 квадратних метрів і більше. Котельня обладнується вентиляцією припливного типу, а перетин каналу даної системи має становити 80 міліметрів на 1 кіловат потужності котла.
Котел водяний на твердому паливі: установка своїми руками
Важливо встановити агрегат, віддаливши його від стіни на 05 метра. Поверхня підлоги необхідно вимостити з використанням негорючих будівельних матеріалів. Перед топкою, як у випадку з піччю, повинен розташовуватися лист, виконаний з негорючого матеріалу. Досить часто в якості нього виступає метал. Діаметр димоходу розраховується з урахуванням димовідводу обладнання. Варто відзначити, що багато хто показники є загальноприйнятими, розрахувати їх можна, використовуючи інформацію з документації до приладу. Якщо ви вирішили встановити водяний котел на твердому паливі своїми руками, то повинні врахувати, що безпека - понад усе. Це говорить про те, що при підключенні до електромережі слід дотримуватися норми пожежної безпеки. Коефіцієнт корисної дії серця опалювального обладнання - котли - буде залежати від правильності монтажу і вибору типу димоходу. Звернутися за допомогою до професіоналів варто ще і з тієї причини, що при самостійному проведенні робіт розраховувати на гарантію вже не доведеться. В залежності від того, яка потужність агрегату і габарити приміщення, котел можна розвантажити самостійно або скориставшись мобільним краном. В останньому випадку рекомендується подбати про встановлення приладу до моменту завершення будівництва. Це дозволить виключити проблеми з дверними прорізами і покрівлею.

Підготовка перед установкою котла

Котел водяний на твердому паливі: установка своїми руками
Розглядаючи російські водяні котли на твердому паливі ("Сибір", "Вогнище", "Зота", "Прометей" та інші), ви повинні з'ясувати ще до набуття про те, як проводиться їх встановлення. Перед прокладкою системи важливо здійснити розрахунки параметрів приміщення, враховуючи принцип роботи пристрою. Майстер повинен продумати необхідні ухили. Далі здійснюється розводка труб теплоносія, а також з'єднуються окремі елементи. Для цього, можливо, доведеться використовувати спеціальний паяльник, який дозволяє працювати з пластиковими трубами. Якщо ж мова йде про металевих виробах, то знадобиться зварювальний апарат. Для того щоб домогтися рівних країв у труб, потрібно підготувати спеціальні ножиці.

Технологія монтажу котла

Котел водяний на твердому паливі: установка своїми руками
Саморобний водяний котел на твердому паливі встановлюється за таким же принципом, як і пристрій, придбане в магазині. Порядок маніпуляцій передбачає необхідність проведення підготовчих робіт з монтажу. Сюди можна віднести підготовку котельні та інших приміщень, якщо вони мають місце. Обов'язково потрібно подбати про наявність бетонної площадки, на яку належить встановлювати пристрій. Після того, як система буде змонтована, а котел виявиться на місці, потрібно провести його обв'язку, що вважається найбільш складним процесом. Підключення комунікацій передбачає наявність труби, яка подає воду у систему. Важливо забезпечити обробку, подання, а також встановити всі необхідні додаткові прилади. Тепер майстер виробляє облаштування димаря, а на заключному етапі запускає обладнання. З тієї причини, що потужність і напрямок вітру будуть впливати на функціонування агрегату, потрібно подбати про правильне розташування димовідводу. Будинок повинен бути добре утеплений, так як це потрібно для рідкісного перезапуску котла. При більш частому перезапуску обладнання може швидко вийти з ладу.

Основні вимоги до димоходу

Коли встановлюються котли для водяного опалення на твердому паливі, то важливо врахувати особливості димоходу, який не повинен мати поворотів. Однак якщо вони все ж є, то потрібно виключити круті вигини.
Котел водяний на твердому паливі: установка своїми руками
Елементи, які ведуть до котла, а також димар і складові труби повинні бути загерметизовані, для цього можна використовувати герметик або стрічку. Димохід повинен виявитися максимально міцним, а його конструкція - витримувати масу труби з деяким запасом. Важливо вибирати таку димохідну трубу, перетин якої буде дорівнює перерізу виходу агрегату.

Перевірка і налаштування системи

Котел водяний на твердому паливі: установка своїми руками
Якщо буде встановлено твердопаливний котел опалення своїми руками, то після завершення монтажу потрібно підтягнути всі наявні з'єднання, а також перевірити їх герметичність. Гідросистема має бути промита і перевірена.

Перший запуск приладу

Котли на твердому паливі газогенераторні водяні повинні бути правильно запущені після монтажу. Систему опалення потрібно заповнити водою, а після герметично приєднати до обладнання. Навколо котла необхідно прибрати сміття, якщо такий залишився після завершення монтажних робіт. Усі дверцята, які в процесі експлуатації передбачається використовувати для очищення пристрою, необхідно закрити. Лише після того як обладнання повністю охолоне, можна усувати наявні несправності.

Загальні вимоги до вентиляційної системи в котельні

Якщо вами буде встановлено твердопаливний котел опалення своїми руками, креслення якого можна запозичити зі статті, то важливо правильно обладнати приміщення котельні. Якщо через стіну буде проходити димохід, її необхідно пробити в двох місцях. При цьому один з отворів буде висновком труби, а друге слід розташувати нижче, воно призначається для очищення сміття, що скупчилося в димоході. Подача повітря всередину проводиться через отвори, розташовані внизу двері. Однак виконувати таку функцію може і вентиляційний хід. Розрахувати отвір для притоку повітря можна наступним чином. Вісім квадратних сантиметрів має припадати на кожен кіловат потужності обладнання. Це вірно, якщо забір повітря здійснюється зовні. Тридцяти сантиметрів на кожен кіловат потужності буде достатньо, якщо паркан відбувається зсередини.

Висновок

Обладнати котельню для установки котла цілком реально найпростішою системою вентиляції, яка може працювати за принципом природного припливу повітря. Для цього навпроти котла в стіні проробляється отвір, яке виводиться на вулицю. Діаметр труби повинен бути дорівнює п'ятнадцяти сантиметрів і більше. Даний елемент повинен бути доповнений засувкою, яка необхідна для регулювання потоку повітря. Основний плюс описаної системи полягає в простоті і можливості функціонування незалежно від джерел енергії.