Корисні поради
на всі випадки життя
» » Витяжка в гаражі своїми руками

Витяжка в гаражі своїми руками

Додано: 19.12.15
Рубрика: Ремонт
Вентиляція ставиться до важливої системі в гаражі. Від її роботи та функціональності багато в чому залежить цілісність автотранспортного засобу і мікроклімат в цілому. Правильна витяжка в гаражі необхідна для подачі свіжого повітря, який так необхідний як господареві, так і його автомобілю. Даний вид комунікацій також відповідає за виведення летких токсичних речовин і надлишок вологи.
Витяжка в гаражі своїми руками

Навіщо витяжка в гаражі?

Багато власників гаражів впевнені в тому, що нежитлове приміщення у вентиляції не потребує. Спростувати це помилкова думка допоможуть характерні наслідки, спричинені відсутністю даної системи:


 • Вогкість, що з'являється в гаражі, чинить руйнівну дію на металеві частини кузова, електрика, на електронні пристрої автомобіля. Крім заподіяння шкоди авто, надлишок вологи прискорює процес псування і гниття продовольчих запасів, стає причиною виникнення грибків на стінах, дерев'яних опорах і інших конструктивних елементах приміщення, які виконані з деревини та металу.
 • Освіта токсичного середовища негативно діє на здоров'я власника. Якщо не зроблена витяжка в гаражі, формуватиметься несприятлива атмосфера, що викликає хворобливий стан, головні болі, отруєння. Навіть якщо випаровування від неповного згоряння бензину, газу, дизеля власником гаража спочатку не відчуваються, надалі накопичені токсини в обов'язковому порядку дадуть про себе знати.
 • Пристрій простої або складної системи вентиляції дозволяє уникнути багатьох негативних наслідків. Тим більше що господарські споруди, згідно з вимогами, декларованих у Сніп 210299 повинні бути обладнані даної комунікаційною системою нарівні з житлом.


  Витяжка в гаражі своїми руками

  Як правильно зробити витяжку в гаражі?

  Правильно виконана вентиляційна система є запорукою довгого терміну експлуатації авто. Якщо витяжка в гаражі буде влаштована правильно, згідно з усіма нормами і правилами Сніп, тоді в приміщення щодня буде надходити 180 л і більше свіжого повітря. Для того щоб зробити вентиляцію в гаражі, слід:
 • знати кількість автомобілів, які регулярно будуть знаходитися у даному приміщенні;
 • зробити розрахунок габаритних розмірів гаража;
 • визначити найбільш комфортне розташування вентиляційної системи;
 • підібрати правильно матеріал для облаштування витяжки;
 • встановити, якщо вимагає план-схема, додаткове обладнання.
 • Витяжка в гаражі обладнується і в двоповерхових, і в стандартних одноповерхових будівлях. Обов'язково повинна бути влаштована вентиляція в льосі гаража, тому як в ізольованому приміщенні підвалу недостатньо циркуляції повітря для усунення запаху і вогкості.
  Витяжка в гаражі своїми руками

  Види вентиляції

  Існують кілька способів, що дозволяють забезпечити авто «ковтком свіжого повітря»:
 • Природна система вентиляції, побудована на принципі виникнення потоку повітря без примусу допомогою різниці температури між внутрішнім приміщенням і вулицею.
 • Примусова (комбінована) схема вентиляції гаража, що працює за принципом примусової витяжки з приміщення відпрацьованого повітря і природного його припливу з вулиці.
 • Механічна вентиляція, при якій за повітрообмін в гаражі відповідають спеціальні пристрої (модуль, моноблок), які втягують свіже повітря і викидають назовні забруднене в примусовому порядку.
 • Витяжна вентиляція, при якій використовується витяжка для провітрювання. Мінус такої системи в тому, що надходження повітря немає, тому як повітря рухається тільки в одному напрямку.
 • Припливно-витяжна вентиляція.
 • Витяжка в гаражі своїми руками

  Як зробити витяжку в гаражі? Все залежить, як правило, від фінансових можливостей господаря. Ідеальна у всіх відносинах механічна система обійдеться власнику авто у 1200 $ і навіть більше. Так і монтаж дорогої апаратури буде проводити спеціаліст. Якщо робиться витяжка для гаража своїми руками, то слід вибирати природну або примусову систему вентиляції. Всі види систем вентиляції обладнані одним або двома каналами.

  Спобличчя вентиляції в гаражі

  Вентилюватися повинен не тільки безпосередньо сам гараж, але й прилеглі до нього додаткові приміщення:
 • Вентиляція льоху в гаражі має бути зроблена витяжним способом, щоб зберігаються в ньому продукти не псувалися. Як правильно зробити витяжку в підвалі гаража, описано нижче.
 • В підземному гаражі вентиляція повинна здійснюватися комбінованим або механічним способом. В іншому випадку всі приміщення може покритися цвіллю та грибком.
 • В овочевий ямі гаража найкраще облаштувати комбіновану систему.
 • Витяжка в фарбувальному гаражі має бути механічна з безліччю додаткових пристроїв. Завдяки безперервному потоку свіжого повітря фарба буде висихати значно швидше. Крім того, правильно зроблена витяжка для гаража для фарбування покращує якість фарбування, знижує витрати на заміну фільтрів, економить електроенергію, а також збільшує швидкість примусової сушки.
 • В оглядовій ямі гаража вентиляція облаштована природним способом. Її дія відбувається за рахунок наскрізного потоку повітря.
 • В металевому гаражі витяжка облаштовується ще при його будівництві. Важливо, щоб вентильоване отвір мало такий обсяг, щоб холодне повітря не давав нагріватися приміщенню.
 • У цегляному гаражі ідеальної буде витяжка комбінованого типу.
 • Витяжка в гаражі своїми руками

  Щоб сформувати отвір для системи вентиляції, використовуються металеві та азбестові труби. Діаметр вибирається в відповідності з обсягом замінних повітряних мас.

  Природна вентиляція

  Це найбільш доступний і недорогий спосіб організації повітрообміну в гаражі. Вже на етапі будівництва коробки будівлі потрібно передбачити в стінах два отвори для такої схеми вентиляції:
 • Припливний отвір для надходження свіжого повітря, розташоване біля підлоги (на рівні не менше 10 см від нього). Вивідну трубу, що проходить через нього, піднімають над землею ще вище (приблизно на 30 см). На кінець кріплять сітку і конусну дах.
 • Витяжний отвір, що знаходиться біля стелі (нижче на 10 см), для відведення забрудненого повітря. Вивідну трубу піднімають на 50 см над дахом і також захищають від опадів і комах сіткою і ковпаком.
 • Витяжка в гаражі своїми руками

  Недоліки природної системи вентиляції

  У цієї системи є ряд суттєвих недоліків:
 • Дія природної вентиляції влітку практично зведено до нуля. Це обумовлено тим, що за межами гаражного приміщення температура вище.
 • Перепади тиску всередині споруди будуть створювати протяг, який небажаний для людей, які приділяють багато часу догляду за своїм авто.
 • За рахунок невеликого розміру гаража різниці температури і тиску не завжди достатньо для хорошої циркуляції.
 • Важко передбачити напрям вітру, тому на вхідний отвір не завжди поставляється повітряний потік.
 • За станом вивідних і припливних пристроїв повинен бути постійний догляд: влітку очищати від бруду, пилу й диму, взимку від льоду, наросшего з-за перепаду температури.
 • Витяжка в гаражі своїми руками
  З огляду на перелічені недоліки, людям, які не бажають залежати від подарунків природи, краще вкласти більше своїх коштів і зробити більш дорогу, але постійно функціонуючу вентиляцію в гаражі.

  Комбінована вентиляція

  За своєю будовою ця система схожа з природною витяжкою. У гаражі передбачають 2 отвори для притоку свіжого повітря (у статі) і для виведення відпрацьованого (біля стелі). Але різниця в тому, що вже немає залежності від знаходження отворів. Вони можуть бути розташовані на одній стіні і навіть на одному рівні, тільки не можна розміщувати їх один проти одного, в іншому випадку повітряна ланцюг замкнеться, і повітря не буде потрапляти в приміщення. Відмінність такої системи - у встановленні в вивідні канали електричних вентиляторів. Повітрообмін відбувається за принципом нагнітання тиску: вже відпрацьоване повітря насильно виводиться з гаража, а на звільнене місце надходить свіже повітря. Служити комбінована вентиляційна система може цілий рік, причому витяжний вентилятор недорогий і споживає енергії не багато (100 Вт).

  Примусова витяжна вентиляція в гаражах і погребах

  По співвідношенню ціна/якість це найбільш оптимальний варіант. Тільки таким способом можна створити ефективну вентиляцію підвалу в гаражі і хорошу циркуляцію повітря в оглядовій ямі. Крім того, це єдиний варіант для підземних гаражів.

  Висновок

  Пристрій витяжки в гаражі – обов'язкова вимога, яким не слід нехтувати. Можна облаштувати бюджетну природну вентиляцію або при наявності можливості встановити дорогу, але ефективну механічну систему. Власники гаража можуть також вибрати комбінований спосіб, який представляє щось середнє між пристроями природного типу і механічною установкою. На чому власник гаража і авто зупинить свій вибір, залежить від його фінансових можливостей і вимог.