Корисні поради
на всі випадки життя
» » Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Додано: 19.12.15
Рубрика: Цікаве
Цунамі – неймовірне природне явище, яке вражає своєю міццю, силою і безмежною енергією. Ця стихія приковує увагу дослідників, які намагаються розібратися в самій природі виникнення гігантських хвиль, щоб запобігти жахливі наслідки від руйнівної сили води. У цьому огляді буде представлений список найбільш грандіозних за своїм розмахом цунамі, які сталися останнім 60 років.
Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Руйнівна хвиля на Алясці

Найбільші цунамі в світі виникають під впливом різних факторів, проте найпоширенішою причиною цього явища виступають землетрусу. Саме підземні поштовхи стали основою для формування смертельної хвилі в далекому 1964 році на Алясці. Велика п'ятниця (27 березня) – один з головних християнських свят – затьмарилася землетрусом магнітудою в 92 бала. Природне явище безпосередньо вплинуло на океан виникли хвилі довжиною 30 метрів та висотою у 8 метрів. Цунамі зносило все на своєму шляху: постраждало Західне узбережжя Північної Америки, а також Сша та Японія. В цей день загинули близько 120 осіб, а територія Аляски зменшилася на 24 метра.


Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Смертоносне цунамі Самоа

Фото найбільшої хвилі (цунамі) незмінно вражає і викликає суперечливі почуття - це і жах від усвідомлення масштабів послідувала катасторофи, і якесь благоговіння перед силами природи. Взагалі подібних картинок за останні роки з'явилося дуже багато на новинних ресурсах. На них зображені жахливі наслідки природного катаклізму, що мав місце в Самоа. Згідно з достовірними даними, за час лиха загинуло близько 198 місцевих жителів, більшість з яких - діти.


Землетрус силою 81 викликало найбільше цунамі в світі. Фото наслідків можете побачити в огляді. Максимальна висота хвиль сягала 137 метра. Вода зруйнувала кілька сіл, так як просунулася на 16 км вглиб суші. В подальшому після цієї трагічної події в регіоні почали здійснювати спостереження за обстановкою, що дозволило вчасно проводити евакуацію людей.
Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Острів Хоккайдо, Японія

Рейтинг «Найбільші цунамі в світі» не можна уявити без випадку, що стався в Японії в 1993 році. Першопричина утворення велетенських хвиль – землетрус, яка локалізувалась в 129 км від узбережжя. Влада оголосила про евакуацію людей, однак уникнути жертв не вдалося. Висота найбільшого цунамі в світі, що стався в Японії, склала 30 метрів. Спеціальних бар'єрів не вистачило, щоб зупинити потужний потік, тому невеликий острів Окусури був повністю занурений у воду. У цей день загинуло близько 200 чоловік з 250 жителів, що населяли місто.
Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Місто Тумако: жах грудневого ранку

1979 рік, 12 грудня – один із найтрагічніших днів в житті людей, що населяють Тихоокеанське узбережжя. Саме в цей ранок близько 8:00 стався землетрус, магнітуда якого склала 89 бала. Але це було не саме серйозне потрясіння, яке чекало людей. Після цього на невеликі села і міста обрушилася ціла низка цунамі, яка змітала все на своєму шляху. За кілька годин лиха загинуло 259 осіб, понад 750 отримали серйозні поранення, а 95 жителів були визнані зниклими без вести. Нижче увазі читачів представлено фото найбільшої хвилі в світі. Цунамі в Тумако не може залишити нікого байдужим.
Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Індонезійське цунамі

5 місце у списку «Найбільш великі цунамі в світі» займає хвиля заввишки в 7 метрів, але розтягнулася на 160 км. Курортна зона Пангадарян зникла з лиця землі разом з людьми, що населяли цей район. У липні 2006 року загинуло 668 жителів острова Ява, більше 9000 звернулися по допомогу в медичні установи. Близько 70 осіб були визнані зниклими без вести.
Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Папуа–Нова Гвінея: цунамі на благо людства

Найбільша хвиля цунамі в світі, незважаючи на тяжкість всіх наслідків, стала можливістю для науковців просунутися у вивченні основних причин виникнення цього природного явища. Зокрема, була визначена першорядна роль сильних підводних зсувів, які сприяють коливань води. У Папуа-Новій Гвінеї в липні 1998 року стався землетрус, магнітуда якого склала 7 балів. Незважаючи на сейсмічну активність, вчені не змогли спрогнозувати цунамі, що стало причиною численних людських жертв. Більше 2000 жителів загинули під напором 15 - і 10-метрових хвиль, понад 10 тисяч людей позбулися даху над головою і засобів до існування, 500 людей пропало.
Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Філіппіни: без шансу на порятунок

Якщо запитати у фахівців, який найбільше цунамі в світі, то вони в один голос скажуть хвилю 1976 року. У цей період неподалік від острова Мінданао була зафіксована сейсмічна активність, у вогнищі сила поштовхів досягала 79 бала. З-за землетрусу утворилася грандіозна за своїм розмахом хвиля, яка накрила 700 км узбережжя Філіппін. Цунамі досягала у висоту 45 м. Жителі не встигли евакуюватися, що призвело до численних людських втрат. Більше 5 тисяч загинули, 2200 чоловік були оголошені зниклими без вести, травмовано близько 9500 місцевих жителів. Найбільше постраждали від цунамі і втратили дах над головою 90 тисяч осіб.

Тихоокеанська смерть

1960 рік в історії позначений червоним. Це пов'язано з тим, що в кінці травня цього року загинуло 6000 чоловік з-за землетрусу магнітудою 95 бала. Саме сейсмічні поштовхи сприяли виверження вулкана і утворення колосальної хвилі, яка змітала на своєму шляху все підряд. Висота цунамі досягала 25 метрів, що в 1960 році було справжнім рекордом.
Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Цунамі в Тохуку: ядерна катастрофа

У 2011 році Японія знову зіткнулася з цим стихійним лихом, проте наслідки були ще жахливіше, ніж у 1993 році. Потужна хвиля, яка сягала 30 метрів, обрушалась на Офунато – японський місто. В результаті стихії з експлуатації було виведено понад 125 тисяч будівель, крім того, було завдано серйозної шкоди АЕС «Фукусіма-1». Ядерна катастрофа стала однією з найбільших за останні роки в усьому світі. Достовірних відомостей про те, який був справжній шкоду, заподіяну довкіллю, досі немає. Однак існує думка, що радіація поширилася на 320 км.

Цунамі в Індії – загроза всьому людству!

Стихійні лиха, перераховані в рейтингу «Найбільш великі цунамі в світі», не можуть зрівнятися з подією, яка сталася в грудні 2004 року. Хвиля вдарила по кільком державам, які мають вихід в Індійський океан. Це справжня світова гуманітарна катастрофа, яка зажадала на виправлення ситуації більше 14 мільярдів доларів. Відповідно до звітів, які представили після цунамі, загинуло понад 240 тисяч чоловік, що проживають в різних країнах: Індії, Індонезії, Таїланді та ін Причина освіти 30-метрової хвилі – землетрус. Його сила становила 93 бала. Водний потік досяг узбережжя деяких країн через 15 хвилин після початку сейсмічної активності, що не дало шансів людям врятуватися від загибелі. Інші держави потрапили у владу стихії через 7 годин, але, незважаючи на таку відстрочку, населення не евакуював з-за відсутності системи оповіщення. Врятуватися деяким людям, як це ні дивно, допомогли діти, які в школі вивчали ознаки катастрофи, що насувається.
Найбільші цунамі в світі. Яка висота найбільшого цунамі в світі?

Цунамі під фьордообразном затоці Аляски

В історії метеоспостережень зафіксовано цунамі, висота якого перевищує всі мислимі і немислимі рекорди. Зокрема, вчені змогли зафіксувати хвилю заввишки 524 метри. Потужний водяний потік помчав зі швидкістю 160 км/год. На дорозі не залишилося жодного живого місця: дерева були вирвані з корінням, скелі вкрилися тріщинами і розломами. Коса Ла-Гаусси була стерта з лиця Землі. На щастя, обійшлося малими жертвами. Зафіксована лише загибель екіпажу одного з баркасів, який у цей момент знаходився у бухті поблизу.