Корисні поради
на всі випадки життя
» » Президент Німеччини Йоахім Гаук

Президент Німеччини Йоахім Гаук

Додано: 19.12.15
Рубрика: Цікаве
У 2012 році Німеччина обрала свого президента – ним став Йоахім Гаук. В процесі виборчої компанії він набрав 991 голос від національних і регіональних членів парламенту, перемігши свого головного конкурента – Бьюта Кларсфельда (126 голосів). Колишній пастор лютеранської церкви, правозахисник, Гаук не належить ні до якої політичної партії. Він здобув високу репутацію завдяки твердому висловлення своєї думки навіть у спірних питаннях. 80% німецької громадськості вважають його людиною, яка заслуговує довіри. Важливо відзначити, що канцлер Ангела Меркель підтримала на президентських вибори саме Гаука, а не Крістіана Вульфа (знакова особа в політиці Німеччини).


Президент Німеччини Йоахім Гаук

Йоахім Гаук: біографія

Він народився в 1940 році в місті Ростоку. Голова сім'ї, його батько був видатним військово-морським офіцером, капітаном судна. Після Другої світової війни комуністи окупували східну частину Німеччини, де і жив Гаук, перетворивши її в Німецьку Демократичну Республіку (НДР). У 1951 році його батько був відправлений радянськими військами в Сибір. У 1955 році його помилували, і він знову повернувся в Росток. Дитинство Йоахім провів за «залізною завісою». А в зрілому віці починає виступати проти уряду Східної Німеччини та ідей соціалізму. Він відмовився вступити в ряди вільної німецької молоді, приєднавшись до групи, що виступала проти комунізму. Навіть поліція державної безпеки («Штазі») вважала його завзятим бунтарем і віщувала йому можливість повторення долі його батька.


Пастор-антикомуніст

Йоахім Гаук був розглянутий урядом як затятий антикомуніст. Тому йому заборонили навчатися журналістиці. Замість цього він вивчав теологію в університеті Ростока і став пастором у євангелічно-лютеранської церкви в Мекленбурзі-Померанії. Але члени держбезпеки продовжували його переслідувати, так як ставилися до християнства з недовірою. В доповнення до займаної посади Гаук працював в якості повітового і міського молодіжного пастора в Ростоку.
Президент Німеччини Йоахім Гаук

Кар'єра і революція

Під час мирної революції 1989 року майбутній президент Німеччини Йоахім Гаук приєднався до демократичної опозиційної партії «Новий форум». У цій організації він проявляв себе досить активно, завдяки чому згодом і став її головою. У березні 1990 року був обраний в Народну палату НДР, яка об'єдналася з двома іншими демократичними партіями, щоб сформувати "Alliance-90". У цьому ж році після виходу з партії Йоахім Ґаук став спеціальним керівником архівів таємної поліції «штазі». Після йому доручили розслідування серйозних комуністичних злочинів. На цій посаді він прослужив близько 10 років. Разом з Jens Reich, Ulrike Poppe і ще трьома активістами Ґаук став представником опозиції в НДР. А потім він був нагороджений медаллю Theodor - Heuss.
Президент Німеччини Йоахім Гаук

Відповідальна робота

З 1990 по 2000 рік Гаук під час своєї роботи з секретними архівами виявив тисячі чоловік, які співпрацювали з «штазі» і викрили діяльність опозиції. В результаті цього багато з них втратили свої робочі місця у державному секторі. У 1995 році Гаук був нагороджений «Федеральним хрестом» за заслуги першого класу.
Крім цього, майбутній президент Йоахім Гаук виступав за права людини і підкреслював важливість забезпечення того, щоб історія комунізму в Центральній та Східній Європі не була затьмарена епохою Третього рейху. У 1998 році Гаук опублікував книгу «Black Book of Communism», де представив свою думку про націонал-соціалізм та комунізм. Він був одним з перших, хто підписав «Празьку декларацію про європейську совість і комунізм» (2008 рік) та «Декларацію про злочини комунізму» (2010 рік). Канцлер Німеччини Ангела Меркель на своєму 70-річному ювілеї висловила Йоахіму глибоку подяку за невпинну роботу в галузі пропаганди ліквідації комунізму та інших форм тоталітаризму.

Зміна посади

У 2000 році Федеральним уповноваженим за актами служби безпеки колишньої НДР стає Маріанна Біртлер. Гаук залишив цю посаду, так як за законом його могли вибирати не більше двох разів протягом п'яти років. У 2001 році він стає членом ради «Європейського центру з моніторингу расизму та ксенофобії».
Президент Німеччини Йоахім Гаук
У 2003 році чинний президент Німеччини отримує премію Bad Iburger Courage-Preises за надзвичайно сміливі вчинки. У цьому ж році його обирають головою асоціації «Проти забуття – за демократію». У 2004 році Гаук модернізував виставку «Сліди несправедливості», присвяченій жертвам нацистських військових юстиції в Торгау.

Хто президент Німеччини?

У 2010 році йде у відставку президент Німеччини Хорст Келер з-за морального падіння перед народом і урядом. Тим не менш багато людей вважали його кращим президентом завдяки його чесності і терпимості. В якості кандидата на посаду президента був висунутий Гаук від партій SPD і B"undnis 90/Die Gr"unen. Проте в третьому турі голосування його перемагає прем'єр-міністр Нижньої Саксонії Крістіан Вульф.
У 2012 році, набравши 991 голос, Йоахім Гаук перемагає Бьюта Кларсфельда і стає президентом Німеччини.
Президент Німеччини Йоахім Гаук

Особливий момент

«Яке чудове неділю», - сказав новообраний президент Німеччини Гаук на початку своїй короткій промові після оголошення результатів виборів. Він одразу ж наголосив, що має намір зосередитися на головних темах і питаннях, що мають важливе значення для Європи і світу. Перед присутніми членами парламенту в німецькому Бундестазі 23 березня 2012 року Гаук був приведений до присяги. Його перемога була вельми передбачувана. Це підтверджує опитування, проведене телеканалом ARD, в результаті якого з'ясувалося, що 80% німців вважають його людиною, яка заслуговує на довіру.

«Емоційна сила»

Президент Німеччини Йоахім Гаук володіє харизмою. Його біограф Gerd Langguth заявив, що Гаук – це той, хто може зачепити серце кожної людини своєю промовою. Щоб підкреслити свій непередбачуваний характер, він називає себе або «лівим ліберальним консерватором», або «консервативним лібералом лівих». Sueddeutsche Zeitung стверджує, що головна його сила в проповедничестве. І додав, що іноді це емоційне якість може представляти труднощі: «Його думки і слова, а іноді і дії, дуже важко передбачити. А це дратує деяких людей».
Президент Німеччини Йоахім Гаук
Відверті заяви від президента однієї з наймогутніших держав світу, можуть стати сильними хвилями, які переміщаються далеко і можуть переплітатися не тільки з думкою звичайних людей, але й громадян інших держав. Пан Гаук вже став героєм багатьох німців, але він може стати героєм для деяких «не німців» теж!

Основні цілі президента

Безумовно, головною метою нового президента Німеччини, як і інших політиків, є завоювання сердець громадськості і доведення їм, що німецька держава – це країна, яка пишається своїм високим статусом, чесністю і прозорістю. Адже це ті якості, які сьогодні рідко можна побачити у світі, де політики лицемірять і перекладають відповідальність на інших. На всіх конференціях Гаук невпинно стверджує, що найкращий спосіб для розвитку країни – це допомога нужденним і дотримання толерантності. Чинний президент також буде намагатися розправитися з правим екстремізмом. Це означає, що, розглянувши деякі розділи конституції, де йдеться про негайної ліквідації політичних партій, що фокусуються на ідеї націонал-соціалізму, комунізму і ксенофобії, він може визнати організацію NPD незаконною. Він буде надавати міцну підтримку політичним партіям Німеччини, у тому числі ХДС Меркель, і надавати благотворний вплив на їх роботу. І його останньою метою поліпшення міжнародних відносин з іншими країнами, включаючи США, оскільки минулий глава держави (Крістіан Вульф) не досяг у цьому питанні ніяких результатів.

Зовнішня політика

На думку багатьох політологів, Йоахім Гаук знайшов правильну формулу у веденні зовнішньої політики Німеччини. Найважливішим його досягненням є відведення в минуле затьмарення від Другої світової війни, міцне співробітництво і примирення з географічними "сусідами" Німеччини, прихильність до європейської інтеграції, надійне партнерство з Сполученими Штатами, вільна торгівля. Німеччина виступає за концепцію безпеки, засновану на повазі до прав людини. І найголовніше – це збереження порядку і відстоювання своїх зовнішніх інтересів, коли у світі відбуваються кардинальні зміни. Спираючись на свій досвід у забезпеченні прав людини і на верховний закон, Німеччина вживає рішучих заходів, щоб зберегти і сформувати порядок, заснований на законних засадах Європейського Союзу, НАТО та Організації Об'єднаних Націй. Гаук бореться за те, щоб жорстокі режими не прикривалися засадами державного суверенітету і невтручання, беручи участь у міжнародних конференціях з безпеки.

Особисте життя

Йоахім Гаук одружився на Герхильд Хансі Радтке в 1959 році, незважаючи на заборону його батька. Ця жінка була його возлюбленой з самого дитинства, коли він вперше зустрів її в десятирічному віці. У 1960 році у пари з'явилася перша дитина – син Крістіан. У 1962 році народився Мартін, в 1966 році - дочка Гезіне, а Катаріна – в 1979 році. В кінці 1980 року Крістіан Мартін і Гезіне змогли залишити Східну Німеччину і емігрували в ФРН. У той час як Катаріна, будучи дитиною, залишалася з батьками. Діти Гаука піддавалися сильної дискримінації і були позбавлені права на освіту з боку комуністичного режиму, тому що їх батько був пастором. Син Крістіан в 1987 році покинув ФРН і переїхав до Західної Німеччини, щоб вивчати медицину. У результаті він став професійним лікарем. У 1990 році Йоахім закохується в журналістку Хельгу Хірш – варшавську кореспондентку тижневика Die Zeit. Це і стало головною причиною його розлучення з дружиною Герхильд. Через вісім років Хельга розлучилася з Гауком, але остаточно не пішла з його життя – вона стала працювати консультантом Федерального Президента. В даний час Гаук живе з Даніеллою Шадт. Її сім'я займалася виробництвом лакофарбових виробів, вона ж вирішила вчитися в Frankfurt/Main журналістиці. Після цього почала працювати начальником відділу внутрішніх справ «N"urnberger Zeitung». З майбутнім президентом Німеччини вона познайомилася в 2000 році на лекції в Нюрнберзі.
Президент Німеччини Йоахім Гаук
Після одруження Шадт кинула роботу в газеті і переїхала до чоловіка в Берлін. Вона цілком підтримує чоловіка в здійсненні політичних справ і поділяє його радість – він став дідусем для дванадцяти онуків і чотирьох правнуків. Підводячи підсумки, можна зробити висновок: багато хто вважають, що емоційний Йоахім Гаук (фото, представлені вище, це підтверджують) є моральним авторитетом для всієї Німеччини. Рейтинг «колишнього дисидента» постійно зростає – він став для німецької громадськості більш привабливою фігурою, ніж Крістіан Вульф. Він є фігурою, яка тісно пов'язана з мирною революцією в НДР. Гаук мужньо і безстрашно боровся за свої переконання, завжди говорить від душі, а те, що він зробив для своєї держави, не забудуть його громадяни. Отже, ми сьогодні дізналися, хто президент Німеччини – лютеранський пастор, антикомуністичний правозахисник і просто дуже добра людина. Німецьке товариство не даремно вважає його людиною, яка заслуговує на довіру. Його багаторічний досвід допоможе йому досягти поставлених цілей, щоб потужна держава Німеччина стала ще краще.