Корисні поради
на всі випадки життя
» » Препарат "Лактулоза": аналоги і відгуки про них

Препарат "Лактулоза": аналоги і відгуки про них

Додано: 19.12.15
Медикамент з торговим назвою «Лактулоза», аналоги його і замінники належать до групи ліків, які регулюють кишкову діяльність. Останнім часом це засіб всі частіше призначається пацієнтам, страждаючим захворюваннями кишечника. Багато лікарі повідомляють про безпеку складу. З даної статті ви дізнаєтеся, що говорить про препарат «Лактулоза» інструкція по застосуванню. Аналоги ліки будуть представлені вашій увазі нижче.
Препарат "Лактулоза": аналоги і відгуки про них

Що це за медикамент?

Препарат «Лактулоза», аналоги та його замінники – це проносні засоби. Діюча речовина з однойменною назвою практично не всмоктується в кишечник. Саме цим і зумовлена безпека медикаменту.


Діюча речовина – лактулоза. Також в препараті присутні додаткові складові – галактоза, вода і лактоза. Варто відзначити, що аналоги оригінального препарату можуть в різних кількостях містити діючі компоненти.

Як працюють ліки?

Засіб «Лактулоза», аналоги і замінники ліки не здатні всмоктуватися в кров. Все із-за того, що у людини немає ферменту, який переварює діюча речовина. Препарат працює в кишечнику. Він збільшує кількість калових мас і сприяє притяганню води. В результаті такого впливу відбувається посилення тиску на стінки кишечника. Результатом цього алгоритму стає поява позивів до дефекації. Варто зазначити, що дія препарату і його замінників не настає моментально. Стілець зазначається тільки через 6-8 годин після застосування.


Препарат "Лактулоза": аналоги і відгуки про них

Чим замінити склад?

Як і багато інші медикаменти, має препарат «Лактулоза» аналоги. Серед них можна виділити абсолютні замінники, які містять такі ж складові. Також пацієнт може віддати перевагу відносні аналоги. Це такі препарати, в яких працює інша діюча речовина, але ефект від корекції виходить такий же. Медикаменти з абсолютним збігом діючої речовини можна виділити наступні: «Лаксилак» або «Ливолюк», «Лактусан» або «Портолак». Одним з найпопулярніших замінників визнається ліки «Дюфалак». Коли мова йде про відносних аналогах, то виділяються наступні склади: «Гутасил» або «Гуталакс», «Сенаде» або «Микролакс». Найпопулярнішим замінником вихідного кошти з іншим чинним речовиною стало ліки «Глицелакс» або «Гліцеринові свічки».
Препарат "Лактулоза": аналоги і відгуки про них

«Лактулоза»: застосування

Спосіб використання оригінального препарату і його замінників може дещо відрізнятися. Саме тому потрібно уважно читати інструкцію перед користуванням. Відгуки лікарів повідомляють про те, що варто починати з мінімальної дози ліків. Це допоможе вам уникнути необхідності використання великих обсягів «Лактулози» та її аналогів в подальшому. Перший раз засіб призначається в дозі від 15 до 190 мл на добу. Застосування складу провадиться один раз. Бажано проводити маніпуляцію в ранкові години, під час першого прийому їжі. Залежно від симптомів і характеру патології медикамент може використовуватися як разово, так і за схемою. Останній спосіб підбирається індивідуально і залежить від багатьох факторів.
Як призначається коригуючий засіб «Лактулоза» для дітей? Малюкам відразу після народження і до 6 років склад рекомендується в дозі від 5 до 10 мілілітрів. Більш старшим діткам медикамент призначається по 10-15 мл. Тривалість застосування визначається лікарем.
Препарат "Лактулоза": аналоги і відгуки про них

Протипоказання і побічні дії ліків

Ліки «Лактулоза» (сироп), аналоги і абсолютні замінники не призначаються при індивідуальній чутливості до складовими. Також ліки протипоказано при галактоземии. В деяких випадках використання медикаменту може супроводжуватися підвищенням газоутворення, болями в животі, нудотою або блювотою. При надмірному вживанні і недотриманні призначеної дозування є ймовірність розвитку проносу. Проте ця ознака проходить самостійно вже на другу добу скасування корекції. При розвитку алергічної реакції будь-якого характеру варто звернутися до лікаря.
Препарат "Лактулоза": аналоги і відгуки про них

Користь лактулози

Чому ж так корисно діюча речовина описаного ліки та його аналогів? Лактулоза – це унікальний компонент. Він не всмоктується в кров, а, отже, не може вплинути на здоров'я людини. Саме тому його прописують навіть новонародженим дітям і майбутнім мамам. Препарат та його аналоги не тільки регулюють роботу травного тракту, але і впливають на його мікрофлору. Так, корисні бактерії здатні зв'язуватися з лактулозою. Ця середовище для них сприятлива. Препарат сприяє пригніченню патогенної мікрофлори, усуваючи процеси бродіння і гниття. Лише на самих перших етапах корекції може спостерігатися протилежний ефект. Ліки часто призначають новонародженим дітям, які перебувають на штучному вигодовуванні. Таким малюкам медикамент допомагає швидше адаптуватися до підібраному харчування та уникнути проблем з травленням.
Препарат "Лактулоза": аналоги і відгуки про них

Відгуки про ліки

Препарат «Лактулоза» відгуки має в більшості випадків хороші. Негативні думки склалися тільки у тих споживачів, які порушували інструкція по використанню і неправильно застосовували препарат. Про аналоги складу «Лактулоза» формуються негативні відгуки з-за дорогою вартості. Так, оригінальний медикамент обійдеться вам приблизно в 100 гривень. Тоді як його популярний аналог «Дюфалак» коштує майже в два рази більше. Які ж є засоби «Лактулоза» дешеві аналоги? Що про таких складах кажуть фармацевти? Продавці медичних препаратів повідомляють, що найбільш доступним і дешевим аналогом вихідного ліки є «Гліцеринові свічки». Однак їх діюча речовина інше. Серед абсолютних аналогів немає більш дешевого ліки. Пацієнти, що використовують цей препарат, повідомляють, що він практично ніколи не викликає негативної реакції. Однак при одночасному вживанні з антибіотиками його ефективність може бути знижена. Все із-за того, що склади з подібною дією не тільки впливають на патогенну мікрофлору, але і усувають корисні мікроорганізми. Пацієнти говорять про те, що дія ліків з вмістом лактулози настає через кілька годин. У цьому препарати поступаються деяким його відносним аналогам. Наприклад, ефект від застосування «Микролакса» або «Глицелакса» помітний вже через п'ять хвилин. Незважаючи на це, описане ліки вибирають для лікування лікарі в усьому світі. Все тому, що воно безпечне. Варто нагадати, що пацієнтам з індивідуальної непереносимість склад не тільки не допоможе, але й зашкодить.
Препарат "Лактулоза": аналоги і відгуки про них

Підведення підсумків

Ви дізналися про ефективному та дієвому складі під назвою «Лактулоза». Його аналоги і замінники представлені вашій увазі в статті. Ті чи інші склади стають альтернативою в лікуванні тоді, коли немає можливості використовувати вихідний препарат. Однак перед такою заміною варто проконсультуватися з фахівцем. Адже неправильне застосування ліків може призвести до розвитку побічних явищ або погіршення стану хворого. Купуйте препарати і їх замінники тільки в спеціалізованих торгових точках, дотримуйтеся терміни та умови зберігання. Міцного вам здоров'я!