Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як відзначати Хелловін: історія свята, традиції та ідеї святкування

Як відзначати Хелловін: історія свята, традиції та ідеї святкування

Додано: 19.12.15
Рубрика: Цікаве
Саме слово "свято" викликає приємні відчуття: пустий, порожній день, простіше кажучи, вільний від роботи. Ми знаємо величезну кількість таких урочистостей. Багато хто із задоволенням відзначаємо. Кожне свято має свою історію та традиції, деякі з'явилися в нашій життя зовсім недавно або, у всякому разі, ми так звикли вважати. Сьогодні мова піде саме про таке.

Дата святкування та історія виникнення

Отже, що являє собою свято Хелловін? Коли відзначають його? Хелловін своїми коренями сягає в далеке минуле. Вже більше двох тисяч років людство відзначає його. Більшість свят наших предків були пов'язані з природою, сонце і зміна часів року грали величезну роль в житті людини. Прийнято вважати, що саме свято і традиції, як відзначати Хеллоуїн, подарували людству стародавні кельти, які 31 жовтня святкували закінчення збору врожаю. А в ніч на 1 листопада - перехід з світлого часу в темне, повелителем на цей період ставав бог Самхейн, покровитель мертвих і господар потойбічного світу.


Як відзначати Хелловін: історія свята, традиції та ідеї святкування
Для того щоб задобрити могутнього бога, проводились різноманітні обряди і жертвопринесення, жерці розпалювали священне багаття, полум'я якого була покликана оберігати плем'я до настання світлих часів. Вугілля з багаття люди розбирали по домівках і розпалювали від них свій осередок - тепер він оберігав родину і дім від напастей. Вважалося, що в чаклунську ніч духи потрапляють зі світу мертвих у наш світ і можуть нашкодити нині живуть. Щоб уникнути подібного нещастя, всі двері і вікна оселі закривалися, люди одягали страшні костюми і розфарбовували обличчя, а на порозі будинку в якості відкупу від духів і іншої нечисті залишали ласощі.


У Росії

Коли відзначають Хеллоуїн в Росії? У стародавніх слов'ян був свій свято, досить схожий з Хеллоуїном, називався він Велесова ніч. Відзначалося в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, як, власне, святкується й донині. Точно так само, як кельти, стародавні слов'яни відзначали перехід від світлого часу до темного, але, на відміну від Самхейна, який до весни брав бога сонця Мак Олла в полон, слов'янський Білобог просто передавав Коло року, висловлюючись сучасною мовою, влада на зимовий період року Чернобогу.

Відмінність

Ще однією відмінністю є відношення до духів: слов'яни не замикали дверей, а, навпаки, запрошували духів померлих родичів відвідати рідний дім. Вони готували для них частування і просили про допомогу. А для того щоб злі духи не пробралися разом з добрими у житло, запалювався вогонь від священного багаття, навколо якого водили хороводи, співали і танцювали. Стрибки через багаття і ходіння по вугіллю повинні були очистити від скверни, а хоровод символізував рух сонця і надію на його швидке повернення. Свято було дуже веселим, і, звичайно ж, в будинках ніхто не замикався, тому, як відзначати Хеллоуїн, кожен може вибирати сам.

Як відзначати Хелловін: історія свята, традиції та ідеї святкування

Нинішні традиції

Сучасні традиції святкування Хеллоуїна являють собою якусь суміш язичницького свята, християнського Дня всіх святих і народної творчості у вигляді легенди про Скупого Джека, якого ще називають Джек-ліхтар (йому тричі вдалося обдурити диявола). Завдяки своїм хитрощам він взяв з господаря пекла слово, що той не забере його, але, так як праведником хитрун не був, в рай Джек теж не потрапив. Так і ходить тепер між раєм і пеклом зі свічкою в руках, а щоб вона не тухла, ховає її в різьблену гарбуз. З часом гарбуз, вирізана, як забавне обличчя, з запаленою свічкою всередині стала символом торжества, тому багато хто не уявляють собі, як відзначати Хелловін без такого яскравого атрибута. Сьогодні Джек-ліхтар - головний герой свята, а страшні одягу для відлякування духів перетворилися в карнавальні костюми. Жертовні частування тепер виглядають, як ласощі, які діти, переодягнені в костюми для Хеллоуїна, з задоволенням отримують від дорослих після ультимативної вимоги: «Солодощі або життя».

Як відзначати Хелловін: історія свята, традиції та ідеї святкування
Святкуємо вдома

Як відзначити Хеллоуїн будинку? Як вже говорилося вище, зараз Хеллоуїн більше схожий на маскарад з персонажами (чаклунами, відьмами, вампірами, ангелами і демонами), властивими цього свята. Тому вечірка з друзями, переодягненими у костюми подібних героїв, вийде дуже веселою, приміром, господарі будинку можуть запросити гостей на шабаш з розпиванням чарівного зілля з величезного казана. Пунш дуже підійде в якості відьомської юшки, а смішні конкурси цілком зійдуть за чаклунські ритуали.
Як відзначати Хелловін: історія свята, традиції та ідеї святкування
Багато сміливці, замислюючись над тим, як відзначити Хеллоуїн будинку, згадують сцени з твору Булгакова. Після цього вони організовують справжній бал, господарем якого стає сам месір Воланд. Діти не менше дорослих отримують задоволення від цього старого і трохи дивного свята. Персонажі з сімейки Аддамс, їх звички та оформлення будинку стануть прекрасним сценарієм для проведення дитячого свята Хеллоуїн. Головне - не забути про Джека-ліхтаря, вирізання з гарбуза пик у малюків викликає особливий захват.

Святкуємо весело в Москві

Де відзначити Хелловін в Москві? Різні клуби, кафе і бари запрошують на свято. Вони обіцяють незабутню програму і веселощі. Всі намагаються викликати захват і налякати одночасно: моторошні, барвисті декорації і театр абсурду повністю занурюють відвідувачів в світ хаосу, жаху і містики, стати частиною якого завжди цікаво, особливо якщо костюм відповідає. Темний світ з радістю прийме своїх мешканців, а бонусом буде безкоштовна випивка. Тому, перш ніж задаватися питанням, де відзначити Хелловін в Москві, обзаведіться костюмом - і привітність надприродних сил забезпечено.
Як відзначати Хелловін: історія свята, традиції та ідеї святкування
Веселу «нечисть» завжди раді прийняти:
 • мережа барів і нічних клубів ShishasBar;
 • кафе «Море всередині»;
 • клуб Space Moscow;
 • клуб Tuning Hall;
 • клуб «Театръ»;
 • клуб «Москва»;
 • клуб «16 тонн»;
 • клуб Rooklyn;
 • «Глав-Club»;
 • «КазанБар»;
 • «Veritas Club».
 • Висновок

  Пройшли століття, пішла сакральна складова свята. Панічний жах перед зимою змінився очікуванні новорічних свят і пригод, а боязнь злих духів перетворилася в маскарадний веселощі, змінилися святкові традиції, і на питання "Як відзначати Хеллоуїн?" тепер є тільки одна відповідь: "Весело!"