Корисні поради
на всі випадки життя
» » Сучасна інтелігентність. Що таке інтелігентність і що вона дає

Сучасна інтелігентність. Що таке інтелігентність і що вона дає

Додано: 19.12.15
Рубрика: Цікаве
Що ми знаємо про інтелігентність? З інтелігентними людьми нам подобається спілкуватися. Навіть просто знаходитися поруч з ними якось приємніше. Від них виходить особлива сила: розуміння, усвідомлення, доброзичливості. В цьому інтелігентність? Що таке і як її розпізнати в людині, ми спробуємо сформулювати в нашій невеликій бесіді. Спиратися ми будемо на затвердження і спостереження психології та соціальних наук. Дане поняття стало цікавим не лише нам тут і зараз, а й дослідникам людського характеру. Сучасні реалії мало що змінили в суті поняття, а значить, і знати його так само корисно.


Сучасна інтелігентність. Що таке інтелігентність і що вона дає

Що таке інтелігентність: визначення і суть

Інтелігентністю прийнято називати такі людські якості, які в сукупності допомагають йому відповідати різнопланово соціальним очікуванням. Вона вважається обов'язковим атрибутом прошарку населення, вважається передовою, в якійсь мірі елітної. Носіям культурного фонду людства приписується і інтелігентність. Цікава проблема інтелігентності зі сторони, власне, складових її елементів. Через них нам простіше буде виділити суть поняття.

Складові інтелігентності

У поняття інтелігентності входять психологічні, інтелектуальні, етичні аспекти. Так, самостійне мислення, усвідомлені висновки про ті чи інші факти навколишнього світу, контроль поведінки та емоційності - деякі з яскравих проявів інтелігентності.
Сучасна інтелігентність. Що таке інтелігентність і що вона дає

Суть поняття через складові

Інтелігентність – це вміння самостійно мислити, виносити судження про справи людей і проявах світобудови. Сюди ж відносять і такі етичні поняття, як шляхетність, сердечність. Інтелектуальна продуктивність, жвавість розуму, твердість і надійність сказаного носієм інтелігентності (будемо так називати таку людину), терпимість до інших проявів людського характеру також виділені як складові. Вони допомагають краще зрозуміти суть інтелігентності.


Ставлення до культурних і наукових надбань свого народу і человечест в цілому має значення для інтелігентності. Так, людині належить цікавитися і поважати історію, мистецтво та інші напрямки розвитку людської думки.
Сучасна інтелігентність. Що таке інтелігентність і що вона дає

Для чого потрібна інтелігентність сучасній людині?

Значення інтелігентності применшувати не варто і в століття кардинально нових способів взаємодії між індивідуумами (маємо на увазі електронні технології). Так, вона дає нам сили залишатися доброзичливими та відкритими до людей. Розуміти і приймати нове, демонструвати емоції, поважати думку інших і не втручатися в їх обличчясті сфери життя і є вже інтелігентність. Що таке особливе вона в собі укладає? Будучи інтелігентною, людина стійко переносить прояви грубості, безкультур'я, вільніше висловлює свої думки і готовий протистояти несправедливості. У нього розвинене почуття загального блага, високі моральні цінності, які прийнято називати традиційними.
Сучасна інтелігентність. Що таке інтелігентність і що вона дає

Як стати інтелігентною людиною?

Щоб розвивати свою інтелігентність, потрібна постійна робота над обличчястими якостями. Починається все в родині. Саме виховання формує перші навички спілкування, поваги до чужої думки, вміння слухати і чути. Основа інтелігентності закладається батьками шляхом виховання в сприятливій атмосфері.
Читання сприяє цьому як не можна краще. Класична література стане поживою для мозку і почуття прекрасного. Хоч освіта в навчальних закладах - це ще далеко не все, але це такий же важливий фактор. Інформаційна та соціальна середовище багато дають людині. Серед интеллигетних людей обличчястість сама починає підтягуватися до їх рівня. Цікавий фактор розвитку інтелігентності - благодійність у всіх можливих проявах. Навчаючись віддавати і допомагати словом і справою, людина завжди росте над собою. Розвивається і почуття відповідальності за свої вчинки, як і прекрасне усвідомлення своєї допомоги іншим. Це своєрідне самовиховання, яким особа здатна перетворити себе.

Як розпізнати інтелігентної людини?

Ознаки інтелігентності цілком конкретні. Так, з перших вимовлених людиною слів ви почуєте логічну грамотну мову, прикрашену афоризмами. Його освіта - переважно вища. Поведінка стримано, але щиро, прекрасне почуття гумору. Гарні манери - обов'язкова ознака інтелігентної обличчястості. При цьому він утримується від осуду поведінки оточуючих, поки не дізнається їх мотивів.
Сучасна інтелігентність. Що таке інтелігентність і що вона дає

Висновки

Таким чином, ми сформували певний образ поняття "інтелігентність". Що таке вона являє собою, як ця риса проявляється і що може дати своєму носієві - все це уявити тепер простіше. Прояв цієї риси в інших людях нам подобається, адже спілкування з такими обличчястостями виключно приємно. Для самовдосконалення і в собі варто розвивати і підтримувати інтелігентність. Що таке вона для вас обличчясто - ви визначите, коли усвідомлюєте, що вам потрібно. Коротко резюмуємо загальноприйняте поняття таким чином, що інтелігентність виражається в емоційному, інтелектуальному, культурному, етичному аспектах людської обличчястості. Значення інтелігентності велике. Розвивайте в собі ці якості, вам буде простіше сформувати із себе повноцінну обличчястість. Таким чином, розвивати в собі інтелігентність - значить рости насамперед над самим собою.